top of page

Güneş BurçlardaGüneş Burçlarda ise bizim öz kimlik burçlarımızı gösteriyor demektir. Zodyakta her burç bir evimize yerleşir. Gezegenler ise doğum tarihimiz ve yerimize göre belli bir yönüngede bu burçlara yerleşirler. Tropikal yani mevsimsel zodyak olarak baktığımızda Güneş'in her ay bir burcu temsil ettiğini görürüz. O nedenle örneğin ilk bahar başlangıcı doğanlar Güneş'in Koç burcunda olduğu zaman doğmuş olurlar. Güneş burcunun yerleşimi öz kimlik burcumuzu sembolize etmektedir.

Güneş başarıya giden yolu gösterir. Diğer yanda algıda seçiciliğimizi yönetmektedir. Algıda seçicilik şöyle düşünülmelidir. Örneğin hamile bir kadının yolda yürürken bebek kıyafetleri satan mağazaları görmesi gibi. Ya da benim kuaför işletme sahibi olan danışanımın iş yerine giderken kuaför yazısını görmemem ve alt katındaki dürümcü'yü tarif ettiklerinde danışanımın iş yerini görebilmem gibi bir neşeli örnek verebilirim.

O nedenle Güneş'imizin geldiği öz kimlik burçlarımız bizlerin algıda seçiciliklerini yönetmektedir. Hangi eve yerleştiği ile ilgili o ev konularında yerleştiği burcun doğası gibi seçiciliğimiz ön plana çıkacaktır denmelidir. Örneğin 11. ev Kova Güneş'i sahibi bireyin algıda seçiciliğinde sosyal çevresini, grupları ve arkadaşlıkları önemli tuttuğunu belirtebilecektir.


KOÇ

Güneş Koç'ta ise; Yücelim yöneticiliğindedir. Kişi başarıya giden yolda aktif ve hareketli, girişken, atılımcı ve risk almaktan çekinmeyen yapı içerebilir.

BOĞA

Güneş Boğa'da ise; Başarıya giden yol üzerinde Venüsyen etki olacak demektir. Görsellik, madde ve somut güvence istekliliği verecektir.

İKİZLER

Güneş İkizler'de ise; Başarıya giden yol üzerinde Merküryen etki olacak demektir. İletişim ve zihin aktiviteleri aktif şekli ile görülecektir.

YENGEÇ

Güneş Yengeç'te ise; Başarıya giden yol üzerinde korumadı iç güdü ve anaç yapı hakimiyet kuracaktır. İçe kapalılık ve lider pozisyonunda zorluk hakimiyettedir.

ASLAN

Güneş Aslan'da ise; Kendi yöneticiliğindedir. Lider pozisyonu görülür. Gölge tarafında miskinlik hakimiyet kurabilir.

BAŞAK

Güneş Başak'ta ise; Titiz, temiz, dakik ve pratik yönler ön plandadır. Burcun dekanatlarına göre çalışma bölümleri değişebilir.


TERAZİ

Güneş Terazi'de ise; Sosyal ilişkilerde ön plana çıkan bir mizaç yapısı ve hayatı dengelemek hususunda zorluklar görülmektedir.

AKREP

Güneş Akrep'te ise; Sezgisel yönün kuvvetli oluşu, gizemin peşinin bırakılmayacağını, başarıya giden yolda sabit ve kararlı yapıyı gösterecektir.

YAY

Güneş Yay'da ise; Başarıya giden yol, keşifçi ve entellektüel, akılcı zekaya hitap edecektir. Felsefi yön ve rahatlığa düşkün olmak gözlemlenebilir.

OĞLAK

Güneş Oğlak'ta ise; Başarıya giden yolda yönetim ve otorite hakimiyet kuracaktır. Bu yerleşimde iş adamı/kadını ortaya çıkabilir.

KOVA

Güneş Kova'da ise; idealist ve ileri görüşlü yapı ön plandadır. Sıradışı ve farklı konular ve sosyalliğe, arkadaş çevresine önem veren yapı hakimdir.

BALIK

Güneş Balık'ta ise; Bilinç ve başarıya giden yolun kurgusu bir ayağı sanat dalında olan bireyi içerecektir. Provakatörlük görülebilmektedir.Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Astroloji Yaşam

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page