top of page

AY Burçlarda



Ay Burçlarda adlı incelememizden önce bir bilgi paylaşmamız gerekmektedir. Zodyak burçları on iki adettir ve her burç doğum haritamında bir eve yerleşir. O nedenle bu burcuyum, şu burcuyum demek yerine Güneş'im bu burçta, Ay koç burcunda gibi söylemlerimiz daha doğru profil çizmekte fayda sağlayacaktır.

Ay burçlarda yazında Ay'ı daha yakından tanımamız gerekirse Astrolojide iki ana ışık kaynağından söz etmemiz gereklidir. Biri Güneş ve diğeri Güneş'in ışığını yansıtan Ay'dır. Güneş bilinç, eril ve otorite gibi lider kavramlarını ön plana taşırken Ay ise mahremiyeti, içselliği, aileyi, bilinçaltını sembolize etmektedir. Ay burçlarımız bizlerin doğal olarak ihtiyaçlarımızı, ihtiyaç duyduklarımızı ve duygularımızı yönetmektedir.

Ay bize Güneş'ten daha yakındır ve bizi etkisi altına daha kolay alacaktır. Ay'ın yerleştiği ev ve burç konumu da bizlerin bilinçaltını, duygularını ve ihtiyaç gereksinimlerimizi anlatır. Ailemizi, kutsal saydıklarımızı, korumacı iç yapımızı gösterir. Burcu Yengeç olan birinin aileyi benimsediğini evliliğe yatkın olduğunu söylerken Ay'ının konumunu es geçeriz ve yanılabiliriz.

Yengeç burcu biri için Güneş'i yengeçte fakat ay burcu Yay'da ise özgürlük ihtiyacı duyacaktır ve aslında evliliğe ya da bireysel ilişki kurmak için çaba sarf etmeyecektir. O nedenle Ay burçlarımız bizi tarif etmekte Güneş'ten öncelik kazanmaktadır. Şöyle de düşünebiliriz. Duygularımız bilincimizden daha ön plandadır. Utandığımız an yüzümüz hemen kızarır fakat düşünce ve cümleler daha sonra gelir. O nedenle Ay burçlarımız çok daha önemlidir.


ay burçlarda

KOÇ

Ay Koç'ta; Ailesi için kendini ön plana atan, mücadele eden, çevresindeki kadınlar ile iletişimde öncülük üstlenen yapıda olabilir.

BOĞA

Ay Boğa'da; Yücelim yöneticiliğindedir. Koruma, güvence, annelik iç güdüsü ön planda olur. Duygular somut dayanak istekliliğinde olabilir.

İKİZLER

Ay İkizler'de; İhtiyaç duyulanın bilgi ve iletişim olduğunu nitelendirmeliyiz. Merakın tükenmeyeceği yerleşimdir. Detay ve yoğunlaşmakta sıkıntı verebilir.

YENGEÇ

Ay Yengeç'te; Kendi yöneticiliğindedir. Korumacı, güvence ihtiyacı ön plandadır. Hizmit için kendini adama ve hamaratlık görülebilir.

ASLAN

Ay Aslan'da; Zarardadır. Ailenin yönetimi üzerinde dominant taraf görülür. Duygular bilince hükmetmeye çalışacaktır.

BAŞAK

Ay Başak'ta; Üzümün çöpü, armudun sapı denilebilir. Maddi güvence önem kazanır. Duygu durumunda hassasiyet yapısı görülebilir.

TERAZİ

Ay Terazi'de; İhtiyaç duyulanın Venüsyen nitelikler taşıması, sanatla içsellik görülebilir. İhtiyacın sanata, ilişkilere yansıması belirlenebilir.

AKREP

Ay Akrep'te; İhtiyaç duyulanın tutku ve arzuya hükmetmesi ön plandadır. Gölge yanı kıskançlığa ve obsesyona neden olabilir.

YAY

Ay Yay'da; Özgürlük ve bağımsızlık doğasındaki Yay, aileselliğe geç yaşta erişecektir. Doğası gereği bağımsız mizacı ihtiyaç duyulan aile profiline uzaktır.

OĞLAK

Ay Oğlak'ta; Yönetici Yengeç, Oğlak Burcunun aksı, zıttıdır. Zararlı pozisyondadır. Aile içinde yönetim ve otorite bu yerleşime ait bireyin sorumluluğundadır.

KOVA

Ay Kova'da; İhtiyaç duyulanın sosyal çevre ve arkadaşlıklar olduğunu gösterecektir. Duygular ikinci planda gelebilir ve soğuk kanlı yapı ön planda olabilir.

BALIK

Ay Balık'ta; İhtiyaç duyulanın sezgiler ve duygular olması ön planda olacaktır. Ebeveynler için endişe ve şüphe görülebilmektedir.


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Astroloji Yaşam.

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page