top of page

ASTROLOJİ PROGRAMLARIAstroloji Programları, Astrologların hem zamandan tasarruf etmelerini hem de hata yapmalarını engelleyen programlardır. Bir bankaya gittiğimizde veznede ödeme yapacak kişi elle saymak yerine oradaki makineden faydalanır. Hatta küçük esnaf işletmeleri bile hesap makinesini yanlarında ikinci bir kasa gibi tutmaktadırlar. Bunların bütün sebepleri hatayı engellemek için akıllı yardımcılara ihtiyaç duymamızdan kaynaklanır.

Özellikle astroloji gibi çok önemli bilgiler, nicel bilgiler oldukları için hesap, çizim, yazım gerektirmektedirler. En başta hem sağ beyninizi hem de sol beyninizi kullanmanız gereklidir. Görsel hafıza geometri bilgileriyle bir çember oluşturmak, bu çemberin derecelerini girmek ve bu çemberle ilgili doğruları oluşturmanız gereklidir. Doğum saati yer bilgisi ve tarih bir astroloji haritasını çizmek için yeterli olabilir; fakat Planetlerin hangi konumda ve hangi derecelerde olduğunu bilerek bir başlangıç noktası almanız, elinize kağıt kalem alıp saatlerce bir harita çıkartma üzerinde uğraşmanıza sebebiyet verecektir.

Astroloji programlarına ihtiyaç duymaktayız. Özellikle, gözden kaçan en ufak bir hata payı çok büyük yanılsamalara neden olabilir. Burada hatayı görmezden gelemeyiz. Kendi yaşamımızı ne kadar değerli kılıyorsak, kendi yaşamımızı değerli kılacak bilgilere de o derece hassasiyet ve önemlilik göstermeliyiz.

Eski Kadim bilgiler günümüz teknolojisine sahip olmadıkları için haritalarında elle çizmişlerdir. Özellikle teleskobun bu kadar gelişmemiş ve toplumlarda kullanılmamış zamanlarında el ile gözlemlemek, el parmaklarının arasındaki dereceleri nitelendirmek onlardan günümüze gelen bilgilerdir. Özellikle astroloji havuzlarına hava karardığı zaman yıldızların yansımalarıyla birlikte çalışma yapabilen ve bu iş için fazlaca emek harcayan bilgelerin günümüzde teknoloji sayesinde bir kaç tıkla gerçekleşebildiği biliniyor. Bu belki yarar, belki de zarardır ve ayrı bir tartışma konusudur.

Pek tabii yararlı olan kısmı zamandan tasarruf etmek, hata payını minimuma indirgemektir ama dezavantaj sağlayabilecek kısmı ise bir işi yaparken emek harcamaktan kaynaklanır. Çünkü emek Satürn'den de bildiğiniz gibi biz insanları geliştirir, değiştirir. Ülkemizde ne yazık ki Türkçe programlar henüz oluşturulmamıştır Onun için İngilizce'yi özellikle de terimleri iyi bilmemiz gerekmektedir.

Aşağıda vereceğim linkte astroloji programını indirebilirsiniz. Ücretsizdir, birçok astrolog ilk olarak bu program ile çalışmaya başlamışlardır.

http://www.astrolog.org/ftp/ast54win.exe

Astrolog 5.4 ücretsiz astroloji yazılımıdır. Kullanımda internet bağlantısı gerektirmez ve hem temel seviye hem de ileri seviye için ek araçlar barındırmaktadır.

Program Geliştirici: Walter D. Pullen (astara@msn.com)

Bazı yorum sitelerini kullanabilirsiniz. Evrensel olarak kullanılan astro.com sitesi güvenilirdir fakat bu sitelerde yaz saati uygulamalarına çok fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. O dönemin doğum yılına göre ve doğum yerinize göre saatinizin tam net olarak keşfedebilmesi gereklidir. Onun için programlara güvenmekle kendi elinizle yazacağınız bilgiler için çok daha önem kazanmaktadır.


Ücretli programımız ise Solar Fire programıdır. Bu program günümüz astrologlar için vazgeçilmezdir. Tüm önemli bilgileri inceleyebilme olanakları tanır. En basit temelde hem de profesyonellik ihtiva eden pek çok butonu seçeneği ve kayıt özelliği, çıkış özelliği vardır. Birçok bilgisayarla uyumlu olarak çalışır. Portatif hali şu anda akıllı telefonlara indirilebiliyor. İndirilebilir ve uygulanabilir basic dediğimiz temel seviye için başlangıç programı sayılabilir. Bu uygulamanın geliştiricilerini ek paket halinde satın alabilirsiniz. Harita programları, data programlarını hem kendiniz yükleyebilir hem de ek seçenekler ile birlikte programınızı geliştirebilirsiniz.


Solar Fire haricinde "Janus" programı vardır. Bu program da en az Solar Fire kadar güçlü ve zengin içeriğe sahip bir programdır. Kendisi ücretli bir programdır ama deneme sürümünü 30 günlük bir kullanım süreniz ile deneyebilirsiniz, memnun kalırsanız ücreti ile birlikte satın alabilirsiniz.

Türkçe yazılımlarının geliştirilmesi dileklerimle.


Sevgiler,

Kenan Yasin Bölükbaşı.

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page