top of page

19 HAZİRAN '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

19 HAZİRAN 2023 Haftalık Burç Yorumları


ADİL, DÜRÜST VE İLKELİ OLMA KOŞULU BİZİ BEKLİYOR!


Bol şimşekli günler Zeus’un bize kendisini hatırlatmasına vesile oluyor… Zeus astrolojide Jüpiter ile ilişkilidir ve Jüpiter bu günlerde Metallah yıldızı ile hizalı…


Sabit Yıldızlar ve Yargısal Astroloji kitabı yazarı George C. Noonan (A.F.A, 1990) bu yıldız için: “Nehirler ve akarsular ve ayrıca hava durumu ile ilgili olayları önceden haber verir" demiştir. Jüpiter bize bu zaman için bir yol gösterici olmaya davetkâr gibi… O dönem için Mısır ve Nil taşkınları konusunda uyarıcı iken bu dönem için içimizdeki taşkınlıklar için uyarıcı bir sinyal veriyor…


Ptolemy ise bu yıldızı Merkür doğası ile ilişkilendirmiştir ki adil, dürüst, hayırsever ilkeleri benimsememiz gerektiğini öğütlemiştir. Bu dönem için hukuk, mimari ve akla, hesap kitaba dayalı konularda bu hatırlatmayı dikkate almalıyız.


Bu sene kariyer ve ekonomi konularında en önemli açı da bu hafta gerçekleşmiş olacak. (Jüpiter sextile Satürn) Ticaret konularında gelirler ve finansal kaynakların kurallara nasıl bağlanması gerektiği gündemimiz olacak.


Ekonomi, gelirler ve ticaret konularında yetkinlikleri kalıcı hale getirmek, kuralları uygulamak, teknoloji ile birleştirmek ve bunların önümüzdeki yıllarda nasıl uygulanması gerektiğini konuşacağız.


FİNANS VE EKONOMİ ÜZERİNE ÖNEMLİ BİR HAFTADAYIZ...

Bu açı hem kişisel ekonomi planımız hem ülkemizin ekonomisi hem de tüm Dünya’daki ticaret yolları konusunda etkili olacağı için büyük firmaların iflası, yeniden canlanması, ticaret konusunda yeni kurallar ve evrensel etkileri göreceğiz.


Çarşamba günü Güneş, Yengeç burcuna geçiş yapacak. Bir ay boyunca yaşam enerjimiz, odak noktamız ve algımız ev, yuva, aile konuları, anne olmanın anlamı, sevdiklerimizi korumak ve vatan kavramı üzerine şekillenecek. Güneş’in bu süreçte Satürn Balık ile yapacağı açı hane içi finansal destek ve sigortalar konularını gündeme getirebilir. (Önümüzde bayram ve ikramiyeler var...)HAFTA SONU: SORUMLULUK YÜKLENİYOR...


Cuma gününde başlayan Mars-Chiron üçgeninin etkisine Ay-Satürn karşıtlığı da eklendiği için bir eve, işe ya da ilişkiye ait olmak için çalışmak ve didinmek ihtiyacımız artabilir. Toplumsal yetkinliklerimizi ve yeteneklerimizi bir topluluğa ve gruba ait olmak için kurallara bağlayabiliriz. Ülke olarak, topluma yararlı olması için hizmet ve sağlık sektörlerinin kurallarını ve vergi düzenlemelerini yeniden gözden geçirme ihtiyacımızın farkına varabiliriz.Mutlu haftalar diliyorum.Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Hafta başından itibaren ev aile yuva konuları gündeminizi oluşturacak. Kendinize ait boş zamanlar ile ilgili oluşan anlık durumlar karşısında hevesle harekete geçebilirsiniz. Hafta ortasında ise Güneş’in burç geçişiyle ailenize daha fazla vakit geçireceksiniz. Bu süreçte aile büyüklerinize karşı sorumluluklarınız artabilir. Gelir kaynaklarınız ile ilgili endişeli koşullar oluşabilir. Bu nedenle ek gelir arayışı içine girebilirsiniz. Hayal ettiklerinizi maddi kazanca dönüştürmek isteyeceksiniz. Yaşamın akışına ayak uydurmalı ve sabit düşünce yapısından kurtulmalısınız. Yakın çevrenizin desteğiniz almak isteyebilir ve fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Bu hafta en yakınlarınızla birbirinize destek olacaksınız. Böylece bağlarınız güçlenecek. Onlara karşı korumacı tavırlar sergileyebilir ve bazen bu tutumu abartabilirsiniz. Hafta ortasında ev içerisinde kendinize ait bir alan oluşturmak isteyebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi ile birlikte, iletişim becerileriniz ön plana çıkacak ve yakın çevrenizle olan iletişiminizi güçlenecek. Hafta genelinde sosyal sorumluluk programlarına zaman ayırmak ve organizasyonlarda iletişim becerilerinizi kullanacaksınız. Aynı ideallere sahip insanlarla bir arada olmak, motivasyonunuzu artıracak. Ailenizle maddi olanaklarınızı arttırmak adına girişimlerde bulunacaksınız.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmek için olumlu bir hafta geliyor... Yediğinize içtiğinize dikkat edeceksiniz. Hafta ortasında ise yaratıcılığınızın dorukta olduğu bir dönem yaşayacaksınız. Kendinize olan güveniniz artacak ve çevrenizdeki olaylara daha rahat bir şekilde çözümler bulabileceksiniz. Evde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ve bu değişiklikler sayesinde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Güneş'in burç geçişiyle birlikte maddi konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Maddi açıdan güvende hissetmek isteyeceksiniz. Ayrıca iletişimle ilgili konularda da kendinizi geliştirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Yeni bilgiler öğrenerek motivasyonunuzu arttırabilir ve hayatınızdaki birçok alanda başarıya ulaşabilirsiniz.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Yeni haftaya başlarken, motivasyonunuzu artırmak için çeşitli girişimlerde bulunabilirsiniz. Bunlar arasında, maddi kazançlarınızı artırmaya yönelik adımlar atabilirsiniz. Güneş'in burcunuzdaki konumuyla birlikte daha fazla görünür hale geleceksiniz. Her girdiğiniz ortamda fark edileceksiniz. Önceden pasaport işleriniz varsa ve yapmadıysanız bu konularda girişimde bulunabilirsiniz. Hafta ortasında Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ise yoğun bir çaba göstermeniz gerekebilir. Ancak, motivasyonunuzu yüksek tutarak ve yaratıcı fikirlerle hareket ederek başarılı olmanız mümkündür. Yeni haftaya bu şekilde başlamanız, hedeflerinize ulaşmanız için iyi bir adım olabilir.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Bu hafta kendinizi inzivaya çekme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kendi motivasyonlarınız ve dış görünüşünüzle ilgilenebilir, refah düzeyiniz ile ilgili düzenlemeler yapmak için yeni düşüncelere, fikirlere ulaşabilirsiniz. Güneş’in burç geçişiyle bireysel egonuzdan çıkıp kendinizi daha büyük bir bütünün içine uyumlamaya çalışarak yeni girişimlerde bulunabilir, birlik bilincine ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki dönüşüme koyduğunuz sınırları ortadan kaldırma zamanı. Kariyerinizde, toplum önünde kendinizi büyütmek için çabalamanız sizi daha motive edecektir. Kariyerinizi büyütmek için kendinizi dönüştürmeli, değişim ile ilgili koyduğunuz sınırları ortadan kaldırmalısınız. Sosyal çevreniz ile bilgi alışverişi sağlarken kendinizi motive etmek için efor sarf etmeniz gerekebilir.
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Düşüncelerinizin sosyal çevrenizi nasıl etkilediğini fark etmek, çevrenizdeki insanlarla daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Hayal gücünüzü kullanarak, yeni yaratıcı projeler üretmek ve kendinizi motive edeceksiniz. Güneş'in burç geçişiyle, aile ve arkadaşlık bağlarınızı güçlendireceksiniz. Bu dönemde, sosyal çevrenizdeki bazı kişilere sınır koyabilirsiniz. Yabancılarla ortaklıklar yapabilir, işletme ağınızı genişletebilirsiniz. Kariyer hedeflerinize ulaşmak için yeni eğitimlere başlamak için efor sarf etmek, kişisel gelişiminiz ve profesyonel kariyeriniz açısından oldukça önemli olacaktır. Hayal ettiğiniz kariyer hedefleriniz için gerekli olan bilgi ve becerileri edinmek için yeni bir eğitim alabilirsiniz.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Bu hafta ve bir aylık dönemde toplumsal statünüz odağınız olacak. Toplum gözünde nasıl gözüküyorum? Sorunsalı ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Sosyal çevrenizde göz önünde olmak isteyeceksiniz. Kendinizi baltalayan özelliklerinizin farkına varacak ve kişisel gelişiminize daha fazla yöneleceksiniz. Güneş’in burç geçişi ile hedefleriniz doğrultusunda ilerleyeceksiniz. Aile büyüklerinizle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Bu süreçte aile üyelerinin desteğiniz almak sizler için önemli olacak. Hafta ortasında ise daha fazla sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Ortamlarda göz dolduracaksınız. Bazılarınız ise yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Yapacağınız bu yenilikle birlikte yaşamdan daha fazla zevk alacaksınız.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Hafta başında hukuksal bir işiniz varsa değerlendirebilirsiniz. Hafta ortasında toplumun onayladığı işler yapmak isteyebilirsiniz. Ustalaştığınız işlerle ilgili yaratıcılığınızı kullanabilir farklı işler yaparak birçok kişinin takdirini kazanabilirsiniz. Güneş’in burç geçişiyle, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri deneyimlemek için mükemmel bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu durumda, seyahat etmek, yeni yerler görmek ve farklı yemekler tatmak size ilham verebilir. Her konuda derinlemesine yapacağınız araştırmalar sizlerin bakış açısını değiştirecek. Bu durum yeni ufuklar açabilir ve hayatınızda yeni bir perspektif kazandırabilir.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Yaşayacağınız krizler hayatı daha derin anlamanıza sebep olacak. Bu farkındalığı kazanırken zaman zaman öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Güneş’in burç geçişiyle başkalarının size verdiği değeri sorgulayabilirsiniz. Borçlarınızı yapılandırmak adına da güzel bir dönem sizleri beklemekte. Anılara odaklı bir dönem içerisinde olabilirsiniz. Kendi içinizde geçmişle hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Hafta ortasında yapacağınız aktiviteler, ufkunuzu genişletebilir ve farklı kültürlerden insanlarla iletişime geçmenize olanak sağlayabilir. Sürekli uzaklara gitmenin hayalini kurabilirsiniz. Hafta sonu ailenize karşı sorumluluklarınız artabilir
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Haftanın başında, ikili ilişkilerinizde derin bağlar kurabilirsiniz ve onların ihtiyaçlarıyla daha yakından ilgilenebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi ikili ilişkilere bakışınız açısından keşif ve gelişim zamanı olabilir. Ortağınızı veya eşinizi yaşamınızın odak noktasına koyabilirsiniz. Onların gözünden kendinizi daha iyi tanıyabilir ve geliştirebilirsiniz. İletişim kurduğunuz kişilere zaman ayırmak ve sınırları ortadan kaldırmak, ilişkilerinizi daha da güçlendirebilir. Geleceğe dair olan sezilerinizi boş zamanlarınızda düşünerek onları hayata geçirebilirsiniz. Hafta ortasında banka işleriniz varsa bu süreçleri ilerletmek açısından ideal bir süreç olabilir. Borçlarınız varsa bunu yapılandırabilirsiniz be kredi başvurularınız olumlu sonuçlanabilir. Hafta sonu ise kültürel aktiviteler içerisinde olmak isteyebilirsiniz.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Bu hafta boyunca, sağlıklı yaşam konusunda içgüdüleriniz sizi yönlendirecek. Kendinizi geliştirmek için birlikte çalışabileceğiniz bir ortak ya da eşiniz varsa, onunla birlikte sağlıklı yaşama odaklanan bir organizasyona katılmak isteyebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi ile, iş ortamındaki insanlara karşı daha şefkatli olmanızı ve çalışma sisteminizdeki sağlığı göz önünde bulundurmanızı gerektirebilir. Maddi konularda koyduğunuz sınırlamalar para kazancınızın artmamasını sağlayabilir. Aile bireylerine akıl danışabilir ve ailenizin yardımıyla maddi açıdan genişleme sağlayabilirsiniz. Günlük rutinleriniz için efor sarf ederken, evinizden çalışmak için fırsatlar arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kendinizi geliştirmek için planlar yapabilir ve yeni beceriler edinebilirsiniz.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Yaşamda ve aşkta oyun gibi bir deneyim arayışınız, sizi heyecanlandırabilir. Ancak, bu deneyimlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için uygun bir denge ve sınırlar belirlemeniz gerekebilir. Bu şekilde, eğlence ve heyecanın tadını çıkarırken aynı zamanda kendinizi ve başkalarını koruyabilirsiniz. Güneş'in burç girişiyle, hayatınızda biraz daha yaratıcı ve duygusal bir yapıya bürünebilirsiniz. Ayrıca, motivasyonunuzu korumak için kendinize boş zaman ayırmayı unutmayın. İş ortamında ve günlük yaşantınızda büyük bir iletişim becerisi sergilediğiniz için mücadele etmeniz gerekebilir. Bu mücadelede, kendinizi ailenizden aldığınız bilgi ve eğitimi günlük hayatınıza yansıtmaya çalışırken bulabilirsiniz.
Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page