top of page

18 NİSAN HAFTALIK BURÇ YORUMLARI


Dolunay’ın etkisinde Merkür’ün vızır vızır döndüğü bir haftaya başlıyoruz. İletişim artıyor, hiç tahmin etmediğiniz kişilerle bir anda ortaklıklar, anlaşmalar içinde kendinizi bulabilirsiniz. Fikirler, projeler, tekliflerle dolu bir haftadayız.


Önceliğimiz yaşamımızı dengeye oturtmak üzerine şekillenecek. Gelir ve giderler, ilişkiler, borçlar, ödenekler vb. konularda dengelenmek isteyeceğiz.

Elektronik aygıtlar, kampanyalar, alım ve satımların arttığı bir hafta olacak. Tamir edilmesi gerekenler de cabası. Uzun süredir ilgilenmeniz gereken fakat bir türlü fırsat bulamadığınız sorumluluklar da bu hafta gündemde…


Uranüs’ün sert etkileşimleri nedeniyle doğal afetlere ve beklenmedik olaylara da hazırlıklı olmalıyız. Fakat Merkür hafta boyunca daha etkili.


Öyle ki Merkür; evrensel çocuk göstergesidir ve bu hafta çocuklara ayrılmış bir gün kutlayacağız. Ulu Önderimiz Atatürk’ün bize miras bıraktığı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız Cumartesi Günü tüm ülkede kutlanacak.

Merkür ise gün içinde düğümlerle etkileşimde olacak. Kadersel birlikler, önemli konuşmalar, fikir ve düşüncelerde seçim özgürlükleri konusuna gün boyu değineceğiz.


📌Bu haftanın burç yorumları akademi öğrencimiz Harika Çölkesen tarafından hazırlandı. Sizlerle…. . .

. . .KOÇ BURCU

Haftanın ilk günü iletişim trafiğinin içinde karşınızdakinin mantıksız düşüncelerine güvende hissetmediğiniz hissiyatlar oluşabilir. Kendi kabuğunuza çekilebilirsiniz, gizli ya da saklanan gerçekleri öğrenmek için emek vereceksiniz.

Bu günlerde gördüğünüz rüyalar hayatınızdan çıkacak konuları gösterecektir. İhtiyaçlarınıza adım adım yönelebilmeniz için gruplarla yapılan çalışmalara kendinizi adayarak ulaşılabilir. İkili ilişkilerde platonik aşklara çekilebilir, ilişkisi olanların bir kısmı karşısındaki olduğu gibi kabul edecekken bir kısım ise aldanmalarla karşılaşabilir.

Çalıştığınız ortamlarda kendi stratejinizi uyguladığınız takdirde yöneticilerin krizli, sürtüşmeli hallerinden kaçınılabilir. Bireysellik ve birliktelik dengesini iyi sağlayabilmelisiniz. Dış görünüşünüzle ilgili değişiklik yapma isteği duyulabilir. Boya, perma vb. uygulamaları bu hafta deneyimlemek için uygun zamanlar.


BOĞA BURCU

Ruhunuzun ve hareketlerinizin uyum içinde olduğunu fark edeceğiniz bir güne başlayabilirsiniz. Girişimci tarafınızı gösterme zamanı gelmedi mi? Risk almamızı sağlayan girişimciliğe yönelten Fomalhaut Yıldızı’nın da etkisi olduğu bu günleri iyi değerlendirmeli ve risk alarak adım atılmalı.


Güneşin kendi burcunuza geçmesi ile ruhunuzun ‘’nasıl keyif alabilirim’’ sorularına yanıt arayacaktır. Dış görünüşünüzle parlayabilir, marjinal tavırlarınızla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Karşınıza aldığınız insanların geçmiş konuşmaları tekrar gündeme gelebilir. Bu durumu öncelik aldığınız konulara dikkatinizi vererek aşabilirsiniz.


Maddi kaynaklarınızı arttırmanın yollarını arayabilir ve bu konularda gelişebilmenin araştırmalarını yapılabilirsiniz. Sosyal aktivite gruplarında yeni tanışacağınız insanlar tutkunun var olduğunu sizlere hatırlatabilir.İKİZLER BURCU

Bu hafta yönetici gezegeniniz Merkür’ün etkisini değerlendirin. Günlük ihtiyaçlarınıza, sorumluluklarınıza odaklanın. Çalışma ortamlarınızdaki görevlerinizin kayıp getirmemesi için daha dikkatli ve özverili olmanız gerekiyor. Kariyerinizde mesleğinizde toplum önünde işler yapmak adına emekler vereceğiniz süreçtesiniz.

Bu süreci Mars’ ın Balık Burcu’ndaki etkisiyle dikkatinizi dağıtmadan odaklanarak geçirebilirsiniz. Uzak yerlere gitme isteği artabilir belki de uzaklara taşınma kararı alınabilir. Kendinizi baskı altında hissedebilir, ortaklaşa iş yaptığınız insanlardan uzaklaşma hissiyatınız oluşabilir.

Ruhunuzun şifa enerjisine açık olduğu bu günlerde meditasyon çalışmalarına katılabilir ve şifa, eğitmenlik kararı da alabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde daha duyarlı, affedici, melankolik olacağınız ve romantizmin artacağı bir hafta.YENGEÇ BURCU

Haftanın ilk günlerinde çocuklarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hobilerinizde daha verimli çalışmalar elde edebilmek için kalabalıklar arasına, gruplara yönelmeniz gerekebilir. Çalışma ortamında görevlerin artacağı bir hafta.

Kendi imkânlarınız dışında gelişen parasal imkânlara da ulaşabilirsiniz. Yurtdışında yaşayan kişilerle birliktelikler başlayabilir ve hareket alanınızı o tarafa çevirebilirsiniz.

Ortak kazançlara yeni sorumluluklar gelebilir, eski kısıtlamaları ortadan kaldırmaya yönelik duruşlar sergilenebilir. Geçmiş anıları yâd edebilir, Venüs’ ün de Balık Burcu’ ndaki seyrinin enerjisini kullanarak özür dileyerek bu zamanı değerlendirebilirsiniz.ASLAN BURCU

Ortak kazançlarınıza, miras, sigorta, vergi yapılandırması vb. işlere yoğunlaşacağınız bir haftaya girerken, efor sarf ederek sahip olunan kaynakları geliştirmede şans yakalanabilir. Evren sizlerin sabit bir proje üzerinde çalışarak toplum önüne ilerlemenize yönelik mesajlar veriyor.

Yurtdışı bağlantılarınızda ani şans yakalayabilir ve bu enerjiyi dengelemek adına uzak ülkelerin biblo sembollerini alarak çalışmalar yapılabilir. Kendinizi ortaklaşa işlere adayacağınız süreçlerdesiniz. Ruhunuzun iş yaptığınız insanlarla uyum içinde olduğunu fark edebilir, grup halinde yeni çalışmalar başlatılabilir.

Vega Yıldızı’ nın etkin olduğu bu zamanlarda büyülü ve etkili iletişim enerjisini mümkün olduğunca değerlendirmenizi öneririm.BAŞAK BURCU

Büyüyen sorunları çözmeye odaklı olacağınız bu süreçte, takım çalışmalarında strateji kurallarını tek başınıza belirlemek isteyebilir ve emek sarf etmeye hazırlıklı olduğunuzu belirtebilirsiniz. Gökyüzünün sizlere sunduğu derin özgüven enerjisini kendinize harmanlayabilirsiniz.

Bu hafta kelimelerinizi seçerek iletişim kurmaya dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Dostlarınızla hareketli aktivite planları yapabilir ve eski günleri yâd edebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılarına odaklandığınız konulardan istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

İlişkisi olanlar var olan ilişkisini gözden geçirebilir, ilişkisi olmayanlar ise ortaklık yaptığı kişi veya yakın arkadaş olduğu biri ile beraberlikler başlatabilir.TERAZİ BURCU

Bu hafta düşüncelerinizi ifade edemediğinizi anlayabilir, huzursuzluk hissi oluşturabilirsiniz. Geçici bir ruh hali olduğu bilinmeli. Sorumluluklarda gidişatın nereye varacağını öngören sezgilerinize güvenmelisiniz.

Vergi, sigorta yapılandırmalarını takip etmeli, ani çıkan para çıkışlarına hazırlıklı olunmalı. Finansal girişimlerinizi bu hafta erteleyerek krizleri engelleyebilirsiniz. İkili ilişkilerde melankolik aşklara çekilebilir, iş yeri çalışma ortamından beklemediğiniz kişilerden sevgi sözcükleri duyabilir ve beraberliklere başlayabilirsiniz.

Günlük rutin işleriniz ve iş çevrenizin hareketlenebilir, yaptıklarınızdan bir hizmete yönelik sonuçlar beklerken kendinizi rekabet eder halde bulabilirsiniz.AKREP BURCU

Yakın ilişkiler kurduğunuz kişiler tarafından güç savaşlarına çekildiğinizi hissedebilirsiniz, bu nedenle egoların var olduğu ortamdan kaçmalısınız. Motivasyon kaybına uğradığınız, adapte olamadığınız enerjiyi uzaklaştırmak adına önceliklerinize sanatsal uğraşılarla yönelebilirsiniz.

Sezgilerinizin çok kuvvetli olacağı günlerdesiniz. İkili ilişkilere yoğunlaşabilir, beraber olduğunuz insanı olduğu gibi kabul etmenin doğru olduğunu benimseyebilir ve hayatı akışa bırakabilirsiniz. Bu durum önünüzü görmenize yardımcı olacaktır.

Çocuklarınızla olan iletişim bağınızı daha çok gözden geçirebilir ve kendinizi sorgularken davranış şeklimi nasıl çizmeliyim hissiyatı oluşturabilirsiniz. Kendinizi yeni bir ortak arayışında bulabilir ve bu ortaklığı ailenizdeki fertlerle mi yoksa beraber olduğunuz kişiyle mi yapmalıyım ikilemine düşebilirsiniz.YAY BURCU

Kendinizi feda etmeyi hayatın bir amacı olarak gördüğünüz bu günlerde en iyisini yapma çabalarının sonuçlarını ailenize kanıtladığınızı göstereceksiniz. Parasal kaynaklarla ilgili krizlerin iyicil dönüşümlerine hazırlıklı olun. İyilik enerjisinin yüksek olduğu bu günlerde küçük bir çocuğun kalbini kazanarak, iyilik yaparak şifalandığınızı görebilirsiniz.

İş ortamında parlayacağınız, iletişiminizle iş birliği yaptığınız kişilerin yeni projelerle geri dönüşümleri sayesinde gözler size çevrilecek. Beraber iş yapma eğiliminden beslendiğinizi fark edebilir ve o yöne doğru yol alabilirsiniz.

Arkanızdan gizli iş çeviren insanların hayatınızdan uzaklaştığı görülebilir.OĞLAK BURCU

Haftaya bağlanma ihtiyacı ile özgürlük arasında kaldığınızı hissettiğiniz bir enerjiyle başlayabilirsiniz. Çevrenize umulmadık çıkışlarınızla ve kendi içinizdeki kafa karışıklığını yaratabilirsiniz. Sorumluluğunu aldığınız grupsal çalışmalardaki ihtiyaçları karşılayamama hissine kapılabilir ve odaklanma problemleriniz çıkabilir.

Yoğun çekiciliğe sahip olacağınız, gizemli hareketlere yöneleceğiniz enerjiler mevcut. Olayları kendi lehinize çevirip fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yakın çevrenizle durağan iletişimi artırabilir, bir arada olma aktiviteleri düzenleyebilirsiniz.

İkili ilişkilerinizde aniden çıkan güvenle ilgili sıkıntılar tekrar su yüzüne çıkabilir. Ortaklarınızla işbirliği yaparken akışa bırakmayı deneyimlemeli birlikte hareket etmeye yönelmelisiniz.KOVA BURCU

Haftaya adını koyamadığınız, içsel huzursuzluk hissedebileceğiniz, adapte olamayan ruh hali ile başlayabilirsiniz. Zihninizdeki planları harekete geçirememe gibi sıkıntılar oluşsa da hafta ortasına doğru iç dünyanızdaki dengeyi bulacaksınız.

Finansal gündeminizin bol olacağı, para kazandıran aktivitelere yöneleceğiniz ve harcamalarınızın artacağı bir süreçtesiniz. Sahip olduğunuz maddi kaynakların artışı söz konusu. Statünüz için verdiğiniz özveriyi ailenize de özen göstermelisiniz bu hafta.

İkili ilişkilerde bağlılığınızı göstermek adına yeni sorumluluklar alınabilir, yeni eğitimlere yönelip yönelmeme arasında kalabilirsiniz.BALIK BURCU

Önceliklerinizi değiştirebilir, daha hareketli, canlı fakat bir o kadar da dağılma ve amaçtan uzaklaşma haline de geçilebilirsiniz. Fiziksel görünümünüzde değişiklik yaparak fazla para harcayabilirsiniz. Ani kısa yolculuklara hazırlıklı olun.

Ticarette beklemediğiniz güzel sonuçlar alınabilir. Maddiyat kısmında başkalarına yardımcı olduğunuz, para nasıl kazanılır gibi yön verdiğiniz durumları kendinize göstermediğinizin farkına varmanız gerekiyor.

Para odaklı stratejileriniz her ne ise bunları can attığınız konulardan seçmeli ve farklı olanı bularak bu alanda öncülük edebilirsiniz. Evlilik veya ortaklıklarınızla olan ilişkilerde inişli çıkışlı hareketlilik olsa da ortak kararlarda uyum yakalanacaktır. Akşam yemeği randevuları düzenlemek ve dengeyi yakalamak için uygun günler diyebiliriz.


Şifa Olsun.

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page