top of page

17 AĞUSTOS HAFTASI BURÇ YORUMLARI...Sevgili Arkadaşlarım,

Pazartesi günü 'Fikir', 'ifade', 'beceriler', 'konuşma', 'yazma', 'akıl etme' konularını sembolize eden gezegenimiz Merkür 17 Ağustos’ta Güneş’in kalbinde olacak.


Bir gezegen Güneş’e 0 derece 17 dakika ile yaklaştığında, Güneş’in kalbi konumuna gelir. Korunur ve bu yanma etkilerinden kendini tecrit edebilir.


Bu konuma şöyle bir örnek veriyoruz. Balina sizi yuttu. Fakat onun midesinde korunuyorsunuz. Çıkamıyor, önünüzü yine göremiyor, balina nereye doğru yüzerse oraya gitmek zorunda kalıyorsunuz fakat tehlikelerden korunuyorsunuz.


Merkür’ün Aslan burcunda olması ve Aslan burcunun yönetici gezegeninin Güneş olması, kendinizden emin, kararlı, etkileyici ve canlı olabileceğiniz anlamına geliyor. İfade kabiliyetinizin güçlü olacağı saatleri de işaret ederken, yaratıcı gücünüz de ön planda olacaktır.


Aynı gün Merkür Mars ile uyumlu açı yapıyor olacak. Kendinizi açıkça ortaya koyan ve zihinsel anlamda da enerjik hissedebilirsiniz.


Merkür Cazimi saatleri: 17 Ağustos 2020 saat: 11.50’den gece 00.58’e kadar etkisi devam edecek.


Hafta ortasında 19 Ağustos Çarşamba günü gece 05.41’de Aslan burcunun 26 derecelerinde yeni ay yaşayacağız.


Yeni ay sabit bir burçta gerçekleşeceği için sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları etkileniyor olacak. Aynı zamanda haritasında bu sabit burçların ait olduğu gezegen konularında da etkiler alabiliriz.


Yeni ay itibari ile ilk üç gün hamle yapmamanızı rica edeceğim.


Instagram sayfamda paylaşımlarımı takip edenleriniz vardır. Ay’ın evreleri gönderimizi inceleyebilirsiniz.
Hafta genelinde iç güdüsel olarak ön planda olmak isteyeceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Kararlı ve sabırlı olacağımız bir hafta deneyimleyeceğiz.


Hafta ortasında ise yeni aydan hemen sonra niyetlerinizi belirlemek için daha organize ve planlı olabilirsiniz. Yeni ay öncesi maddi konularla ilgili hesaplarınızı yapmak isteyebilirsiniz. Verdiğiniz ödeme sözlerinizi tutmak için yeni ay sonrasını beklemek isteyebilirsiniz. Sabırlı ve üretken olacağız.Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru insanları mutlu etme çabalarınız suistimal edilebilir. Başkalarını memnun etme gayretiniz yüzünden hafta sonunu yorgun düşebilirsiniz.


Kararsızlığınız yüzünden gergin dakikalara maruz kalabilirsiniz.


Özellikle bu Pazar gününüzü kendinize ayırmak ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Dış dünyadan bir süreliğine de olsa bağlarınızı koparmış olmanın mutluluğunu deneyimlemek isteyebilirsiniz.


Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Yükselen Burcunuza Göre Okumalısınız!
Yükselen Koçlar

Haftaya yaratıcılık alanlarınızla daha çok meşgul olarak başlıyorsunuz. Varsa çocuklarınızla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Olmayanlarınız ise yaratıcılığınızı geliştirmek için çocuklarla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. 1,5 gün boyunca Ay Aslan burcunda olacağı için ön planda olmak isteyebilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde kendinizi ifade etmekte zorluk çekmeyeceğiz. Daha aktif ve daha coşkulu olabiliriz. Uzun zamandır yapmak istediğiniz sizin için en önemli konuşmayı yukarıda belirttiğim saat aralıklarına denk getirebilirsiniz. Salı günü elinizden çıkacak maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. “Aklımda yokken” çıktı dediğiniz bu maddi kayıplar sizi biraz endişeye sevk edebilir. Fakat unutmayın kaos ardından gelen yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Artık kendinizi kolaylıkla ön plana çıkartma şansı yakalayabilirsiniz.

19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 5. Evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay yaratıcılığınızı ön plana çıkartacak. Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle rutin işlerinizle, hizmet alanlarınızla, sizin için çalışanlarla, iş arkadaşlarınızla, sağlığınızla ve evcil hayvanlarınızla ilgili problemleri daha pratik bir şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz.


Bazı konularda tatmin olmayabilirsiniz. Bu konulara örnek verecek olursam, vakit ayıramadığınız ikili ilişkilerinize daha çok vakit ayırabileceksiniz. ‘İşiniz’ ve ‘evinizle' ilgili kafanıza takılan sorumluluk ve görev alanlarına pratik çözümler üretebilirsiniz. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ise bulunduğunuz ortama uyum sağlamada zorluk çekebilirsiniz. Kendi içinizde yaşadığınız belirsizlikler sebebiyle ‘ilişkiniz’, ‘işiniz’ ve ‘aileniz’ arasında kalabilirsiniz. Fırsat bulabilirseniz Pazar günü öğleden sonranızı kendinize ayırmak iyi gelebilir.Yükselen Boğalar

Haftaya ikili ilişkilerinizde yaşadığınız kırgınlıkları çözüme kavuşturma isteği ile başlıyorsunuz. Yurt dışı bağlantılı işinizle ilgili karşıt fikirler doğabilir. Sisteminizi ve hedeflerinizi tekrardan gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Pazartesi günü sabah saatlerinde Ay’ın Aslan burcuna geçmesiyle ailenize karşı mücadele verdiğiniz konularda kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde zihnen daha enerjik olabilirsiniz. Geleceğe dönük planlarınızda gözden kaçırdığınız küçük ayrıntıları ele almak için yukarıda belirttiğim saat aralıklarını tercih edebilirsiniz.

Salı günü Ay’ın Uranüs’le yapacağı kare açı ile istemsiz kapris yapma eğiliminde olabilirsiniz. Siz maddi güvencelerinizle ilgilenirken, kardeşler, kuzenler ve akrabalarınızın sitemlerine maruz kalabilirsiniz. 19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 4. Evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay ‘aile’, ‘yuva’ ve mahrem alanlarınızla ilgili güvenli ve huzurlu bir yuva kurma isteği içerisine girebilir, niyetlenebilirsiniz.


Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle hobilerinize eğilim vermek isteyebilir ve detaylı bir araştırma içerisine girebilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte zorlanmayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Sosyal çevrenizde kırgınlıklar ve alınganlıklara maruz kalabilirsiniz. Fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.

‘Sevgiliniz’ ,’kuzenleriniz’ ve ‘kardeşlerinizle’ gideceğiniz ufak çaplı seyahatinizi işinizden ötürü iptal etmek durumunda kalabilirsiniz. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ise uyumu yakalamak ve uzlaşmak isteyeceğiz. Akademik konular ve yurt dışı seyahatlerinizle ilgili sistemsel olarak yaşadığınız problemler yüzünden tarzınız olmayan güç gösterilerine girebilirsiniz. Sonradan çıkan prosedürler canınızı sıkabilir. Daha tedbirli ve sistemli olmanızı önereceğim. Pazar günü “birlikten kuvvet doğar” diyebilir ve yalnız kalmak yerine ikili çalışmalar yapabilirsiniz.
Yükselen İkizler

Haftaya vergiler, duran varlıklarınız, şahsi kaynaklarınızla ilgili sistemsel problemler yaşayarak başlayabilirsiniz. Sosyal çevrenizle aranızdaki problemlere karşılık mücadele edecek cesarete sahip olabileceksiniz. Dobra konuşmalarınız ortamı yumuşatabilir. Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde iletişim temalı konularda daha enerjik olabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili konuşmak istediğiniz konuşmaları yukarıda belirttiğim saat aralıklarında gerçekleştirebilirsiniz.


Salı günü Ay’ın Uranüs’le yapacağı kare açı ile iletişimle gelen yanlış anlaşılmalara maruz kalabilirsiniz. Ancak bu sefer daha öncesinde sustuğunuz ve konuşmaya çekindiğiniz ne varsa konuşmak isteyecek ve kendinizi tutamayacaksınız. 19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 3.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay yakın çevrenizden onay alma isteğinizi baskın kılacak. Yapacağınız sözleşmeler, hazırlayacağınız raporlarla ilgili fikir birliklerine gitmek isteyebilirsiniz.


Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle ‘eviniz’, ‘aileniz’ ve mahrem alanlarınızla ilgili daha pratik çözümler bulma sürecine gireceksiniz. Perşembe günü akşam saatlerinde ‘aile’ ve kariyerinizle ilgili konularda fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz. Cuma günü sistematik çalışmanın sizleri nasıl dönüştürdüğüne şahitlik edebilirsiniz.

Hafta sonu ikili ilişkilerde aşırılıklara dikkat. Duygusal açlığınızı ilgi bekleyerek gidermek isteyebilirsiniz. Güneş’in Başak burcuna geçmesiyle algınız 4.ev konularında olacak.

Pazar günü sosyal çevrenizle fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Ayrıca aşk ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir ve soğuk bir savaş içerisine girebilirsiniz. Uyumu yakalamaya özen ve önem göstermelisiniz. Evcil hayvanlarınızla ilgili olarakta eksiklerinizi tamamlamak ve internet üzerinde ihtiyaçlarınızı karşılamak isteyebilirsiniz.
Yükselen Yengeçler

Haftaya kariyerinizle, mesleğinizle ve patronunuzla aranızda geçen gerginlikleri çözüme kavuşturma isteği ile başlıyorsunuz. İkili ilişkilerinizdeki fikir ayılıkları nedeniyle yaşadığınız sıkıcı anları unutmak için işinize ve hedeflerinize odaklanmak isteyebilirsiniz. Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde maddi birikimleriniz için bir hesap açtırabilir ya da adınıza güzel bir yatırıma imza atabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim saat aralıklarını dikkate alarak hareket edebilirsiniz.


Salı günü Ay’ın Uranüs’le yapacağı kare açıyı da değerlendirebilirsiniz. Arkadaşınıza ya da dostunuza yardım etmek amaçlı verdiğiniz parayı alamayacağınızı düşündüğünüz anda bir haber alabilir ve ödemenizi alabilirsiniz. 19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 2.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay duran varlıklarınız, şahsi kaynaklarınız ve kariyerinizle ilgili konularda niyetlenmeler yapabilirsiniz.

Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 3.ev konularınızla ilgili daha pratik çözümler üretebilirsiniz. Yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar için daha derin çapta araştırmalar yapmak isteyebilir ve karşı taraftan onay vermek için zaman talep edebilirsiniz. Cuma günü aile ile ile birlikte karar veremediğiniz ortaklık ve evlilik kararlarınızla ilgili kaygılarınızı çözüme kavuşturmak isteyebilirsiniz.

Cumartesi ve pazar günleri ise ailenizle aranızda fikir ayrılıkları yaşayabilir ve küskünlükler yaşayabilirsiniz. Evliyseniz eşiniz ve aileniz arasında da çözümsüz sohbetlere şahit olabilirsiniz.
Yükselen Aslanlar

Haftaya alternatif iş planları oluşturarak başlıyorsunuz. Keyif alabileceğiniz farklı kültürlere ait aktiviteler içerisinde olmak isteyebilirsiniz. Pazartesi günü sabah saatlerinde Ay’ın aslan burcuna geçmesiyle kişisel bakımınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde sizi mutlu ve motive edecek önceliklerinizi belirlemek için yukarıda belirttiğim saat aralıklarını dikkate alarak seçiminizi yapabilirsiniz. 19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 1.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay dış görünüşünüz, motivasyon alanlarınız yani kişisel farkındalıklarınıza yönelik niyetlenmeler yapabilirsiniz.

Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 2.ev konularınızla ilgili daha pratik çözümler geliştirebileceksiniz. Maddi manevi değer yargılarınız, şahsi kaynaklarınız ve kariyerinizle ilgili beklenmedik girişimler ve yatırımlarda bulunabilirsiniz. İlişkiler kanalıyla değişip dönüşebileceğinizi düşünerek yaptığınız yatırımların karşılığını almadığınızı düşünebilirsiniz. Bu yatırımınızla ilgili kaygılı düşüncelerinizi tekrardan konuşmak isteyebilirsiniz. Aynı görüşlere sahip olmasanız da yaptırım gücünüz çok yüksek. Sistemin nasıl işlemesi gerektiğine dair belki de şartlarınızı sistematik bir şekilde sunmak sizleri sonuça daha hızlı ulaştırabilecektir.


Cuma, Cumartesi ve Pazar günü ikili ilişkilerinizde politik davranamadığınız için finansal zorluklar yaşayabilir ve bunun sebebini aile büyüklerinize bağlayabilirsiniz. Özellikle Pazar öğleden sonranızı kendinize ve mahrem alanlarınıza ayırmak isteyebilirsiniz. Fakat bireysel hareket etmek yerine iki kişilik çalışmalar size kendinizi daha iyi hissettirebilir.

Yükselen Başaklar

Haftaya yaratıcılığınızı sergilemek için grup çalışmaları içerisinde bulunarak başlayabilirsiniz. Bu durumdan pek hazzetmiyor olabilirsiniz. Çünkü sunacağınız ya da yapacağınız işlerinize tam anlamıyla güvenmiyor olabilirsiniz. Yaşadığınız bu güvensizlik bulunduğunuz ortam içerisinde sizi hırslandırabilir. Kendinizi ortaya koymak için mücadele etmek isteği içerisine girebilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde düşüncelerinizi daha net ifade etme şansı yakalayabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim saat aralıklarını dikkate alarak hareket edebilirsiniz. 19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 12.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay bilinçsizce maskelediğiniz düşüncelerinizi ortaya koymanız için destekliyor olacak. Ayrıca gizli düşmanlarınız, zayıf noktalarınız, zaaflarınız ve geçmiş karmalarınızla ilgili konularda niyetlenmelere sebep olabilir.


Hemen ardından Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle 1.ev konularınızla ilgili daha pratik çözümler geliştirebileceksiniz. Motivasyon alanlarınızla ilgili hemen ve hızlı harekete geçeceğiniz bir sürece giriş yapıyorsunuz. Ayrıca Güneş’in de sizin burcunuza geçmesiyle birlikte tüm algınız kişisel farkındalıklarınıza ve ne şekilde bir başlangıç yapacağınıza dair mesajlar veriyor olabilir.

Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yaratıcılığınızı kullanmanız avantajınıza olacak. Kendinizi daha net ifade edebilecek güce sahip olacaksınız. Maddi manevi değer yargılarınızla ilgili olaraksa önelikle kendinize güvenmeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca aşk ilişkilerinizde uyumu yakalayamıyor olmanızın sebebini de kendinize güvenmiyor olmanıza bağlayabiliriz.

Haftanın son günü Kardeşler, kuzenlerle vakit geçirmek isteyebilirsiniz ya da kısa küçük kaçamak seyahatler yapabilirsiniz.

Yükselen Teraziler

Haftaya ev ve iş yerinizle ilgili dengeyi kurmak isteğiyle başlıyorsunuz. İdealleriniz uğruna gösterdiğiniz azmi ve sabrı gören iş ortağınız ya da eşinizin desteği ile daha da cesaretleniyorsunuz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde geleceğe yönelik atacağınız adımlar için grup çalışmaları yapmak isteyebilirsiniz. Organizasyon ve insanları bir araya toplama becerilerinizi yukarıda belirttiğim saat aralıklarını dikkate alarak hareket edebilirsiniz.


19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 11.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay ‘idealleriniz’, ‘dostlarınız’, ‘arkadaşlarınız’, ‘grup etkileşimleriniz’ ve ‘geleceğe yönelik planlarınızla’ ilgili sizi destekliyor rolacak. Bu konularla ilgili niyetler geliştirebilirsiniz.


Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 12.ev konularınızla ilgili konularda daha pratik çözümler üretme süreci ile sıkıntılar yaşayabilirsiniz. ‘Gizli düşmanlarınızla’, ‘gizli kaynaklarınızla’, ‘sağlığınızla’ ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Cuma, Cumartesi ve Pazar günü ‘aile’, ‘yuva’ ve ‘ev’ konularında yeni oluşumlar ve hedefler belirlemek isteyebilirsiniz. Ancak kariyer planınızla ve mesleğinizinle ilgili yükselmeyi bekliyor olmanız atacağınız adımları engelliyor olabilir. Aile fertlerine bu durumu açıklamak ve dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz.Yükselen Akrepler

Haftaya gideceğiniz tatil programıyla meşgul olarak başlıyorsunuz. Sizler yabancı kültürleri merak ederken, size eşlik edecek ‘kardeş’ ve ‘kuzenleriz’ daha kısa mesafede tatil yapmak isteyebilirler. Fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde meslek ve kariyerinizle ilgili düşünceleriniz netlik kazanabilir. Bu konularda artık net olmak ve konuşmak istiyorsanız gündemi sarsacak cinsteki konuşmanızı yukarıda belirttiğim saat aralıklarına denk getirebilirsiniz.


19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 10.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay ‘mesleğiniz', ‘kariyeriniz’, ‘statünüz’, ‘aile’ ve ‘evlilik’ gibi konuları vurgulayacak. Bu konularla ilgili niyetler içerisine girebilirsiniz.


Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 11.ev konularınıza daha pratik çözümler getirebileceksiniz. ‘İdealler’, ‘arkadaşlar’, ‘dostlar’, ‘grup çalışmaları’ ve geleceğe yönelik hedeflerinizle daha ön plana çıkabileceksiniz.


Cuma, Cumartesi ve Pazar günü aşina olamadığınız durumlar için aile büyüklerinden destek almak siz daha güçlü kılacaktır. Yapacağınız yeni sözleşmeler ve anlaşmalar için yakın çevrenizden destek alıyor olmak işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Sevgilinizle tatil programları yapmak isteyebilir ancak bir türlü işlerinizi düzene sokamadığınız için planınızı gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Bu durumun yarattığı gerginlik işinize yansıyor olabilir.Yükselen Yaylar

Haftaya ‘evlilik’, ‘ortaklık’ ya da ‘miras’ gibi konularla meşgul olarak başlıyorsunuz. Bu kanallar aracılığıyla gelecek olan maddi kazançları istemiyor olsanız da uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde ‘yüksek öğrenim’ ve ‘akademik’ konularla ilgili istekleriniz netlik kazanabilir. Ayrıca işleyen hukuki süreçlerinizle ilgili önemli görüşmelerinizi yukarıda belirttiğim saat aralıklarına denk getirebilirsiniz.


19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 9.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay ‘yüksek öğrenim’, ‘akademik konular’ ve ‘hukuki süreçlerinizle’ ilgili sizi destekliyor olacak. Bu konular üzerine niyetlenmek isteyebilirsiniz.


Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 10.ev konularınıza ilgili daha pratik çözümler üretebileceksiniz. ‘Mesleğiniz’, ‘kariyeriniz’, ‘aile’ ve ‘evlilik’ gibi konular arasında kalabilir ve “kaç parçaya bölünmeliyim” noktasına taşıyabilirsiniz kendinizi.


Cuma, Cumartesi ve Pazar günü işlerinizi ve hedeflerinizi netleştiriyorsunuz. Bu durum size maddi kazançlar sağlayacak. Bu kazancınızı gayrimenkule yatırmak isteyebilirsiniz. Aile fertlerinden alacağınız maddi destekle sahip olmak isterken fikir anlaşmazlıkları yaşayabilirsiniz. Tüm hafta sonunuzu aile fertlerinin bu tutumunu düzeltmek için çaba sarf edebilirsiniz.Yükselen Oğlaklar

Haftaya ‘evlilik’, ‘ortaklık’ konularıyla ilgili fikir ayrılıklarıyla başlıyorsunuz. Bu durum size zamanında ailenizin size söylediği bir sözü anımsatacak, “biz demiştik”.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde ‘miras’ ve diğer gelir kaynaklarıyla ilgili almak istediğiniz desteği alabilir ve yeni başlangıçlara niyetlenebilirsiniz. Yukarda belirttiğim saat aralıklarına dikkat ederek hareket edebilirsiniz.

19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 8.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay para, mal mülk gibi konularla değişim dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bu konularla ilgili niyetlenmelere girebilirsiniz.

Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 9.ev konularınıza ilgili daha pratik çözümler üretebileceksiniz. Yüksek öğrenim, akademik konular, yabancı dil öğrenimi gibi konularda girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.


Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yeni girişimleriniz için farklı kültürleri araştırabilir ve onların sistemlerini kendinize örnek alabilirsiniz. İkili ilişkilerde sonlanmalar ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Otorite figürleri ile yersiz tartışmalar yaşayabilir ve hafta sonunuzu gergin bir şekilde geçirebilirsiniz. Pazar gününü kendinize kalmak isteyebilirsiniz.
Yükselen Kovalar

Haftaya rutin işleriniz ve evcil hayvanlarınızla ilgili uğraş ve düzenlemelerle başlıyorsunuz. Kardeşler, kuzenler ve eşinizle birlikte kıs küçük seyahatler yapabilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde evlilik, ortaklık ve yurt dışında yaşamakla ilgili konularınızda daha net kararlar alabilirsiniz. Alacağınız kararları ve görüşmeleri yukarda belirttiğim saat aralıklarına denk getirebilirsiniz.


19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 7.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay ortaklıklarınız ve evliliğinizle ilgili konularda görüşlerinizi daha net sunabilme imkanı sağlayacak. Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 8.ev konularınıza ilgili daha pratik çözümler üretebileceksiniz. Diğer maddi kaynaklarınız ve eşinizin varlık durumu ile de ilgilenecek çözümler geliştireceksiniz.


Cuma, Cumartesi ve Pazar günü maddi konularla ilgili olumlu gelişmeler ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. İş yerinizi dekore etme isteği içerisinde olabilirsiniz. Verdiğiniz siparişlerinizle ilgili teslimat problemleri yaşanabilir. Ayrıca mesleğiniz ve kariyerinizle ilgili alacağınız kararları Pazar gününe bırakmak isteyebilir ve aile büyüklerinizden yardım almak isteyebilirsiniz.Yükselen Balık

Haftaya ‘hobilerinizle’, ‘çocuklarınızla’ ve ‘aşk ilişkilerinizle’ meşgul olarak başlıyorsunuz. Çocuk odası için dekorasyon araştırmaları yapabilirsiniz. Birlikte yaşadığınız sevgilinizle evinizde yenilikler yapmak isteyebilirsiniz.


Merkür Aslan, Cazimi yani Güneş’in kalbinde olacağı saatlerde ‘hizmetlileriniz’, ‘rutin işlerinizle’ ilgili konularda kendinizi daha net ifade edebileceksiniz. Bu alanlarda alacağınız kararları yukarda belirttiğim saat aralıklarına denk getirebilirsiniz.

19 Ağustos’ta yeni ay deneyimleyeceğiz. Sizlerin 6.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay evcil hayvan sahibi yapabilir sizi. Ya da varsa evcil hayvanlarınız onların sağlık kontrolleriyle meşgul edebilir sizleri. Öte yandan rutin işlerinizi düzene sokabileceksiniz. İş arkadaşlarınız ve hizmetkarlarınızla ilgili de yeni deneyimler kazandırabilir. Niyetlenelim arkadaşlarım.


Hemen ardından Merkür’ün Başak burcuna geçmesiyle 7.ev konularınızala ilgili daha pratik çözümler üretebileceksiniz. Evlilik ve ortaklıklarınıza daha fazla vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Bu kanallarda oluşan problemlerinizi çözüme ulaştırmak isteyebilirsiniz.


Cuma, Cumartesi ve Pazar günü grup çalışmaları ve etkinlikleri içerisinde olabilir ve tüm hünerlerinizi sergilemek isteyebilirsiniz. Yeni evli çiftler yakın arkadaşlarınız sizi ziyaret etmek isteyebilir ve hayırlı olsuna gelmek isteyebilirler. İkili sohbetlerinizde küskünlüklere dikkat etmenizi önereceğim.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member***Merkür Cazimi muamması: Bu konu ile ilgili farklı astrolog görüşleri vardır. Deklinasyon farkı nedeniyle her Merkür geçişinde Güneş’in kalbinde olmayacağı ile ilgili tespitleri olan önemli astrologlar vardır fakat ben bu konuda kendi tecrübelerime dayanarak cazimi konumunu değerlendirme altına alıyorum.Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page