top of page

16 NİSAN DOLUNAY & BURÇ YORUMLARI


16 Nisan 2022 saat 21.54’te Terazi Burcu'nun 26 derecesinde dolunayımız gerçekleşiyor. Etkisi minimum 14 gün boyunca üzerimizde sürecek.

En çok Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeç Burçlarını etkileyecek.


İkili ilişkilerde açığa çıkan durumlar ve sosyal ilişkilerde adalet, uyum ve denge ihtiyacı gündemde olacak.

Dolunay süreci; bireysel ifade ve zevkler ile sosyal ortamlar ve geleceğe yönelik beklenti ve projeler arasında ikilemde kalıp kararsızlık yaşanabileceğini göstermektedir. Bir yandan aşk hayatında güçlü görünme isteği artarken bir yandan sosyal alanlarda huzur ve güven ihtiyacı duyulabilir.


  • Toplumsal olaylar için hak hukuk arayışlarını görebiliriz. Bu süreçte, bireysel sosyallik vurgusunu dengelemek için paylaşmak ve birlikte hareket etmek deneyimlenebilir. Ay’ın yanan yolda olması ani ve endişe verici durumların açığa çıkabileceğini işaret ediyor.


Dolunay esnasında Alphard yıldızının vurgulanması sanatsal ve müzikal zevkleri, güçlü tutkuları, çeşitli zehirlenmeleri de ortaya çıkarabilir. Dolunayın Mars’a yansıyan enerjisi, hiçbir şeyin peşinden gitmeme ve kaçış eğiliminde bulunma olarak geri dönebilir. Duygusal kontrolde zayıflık nedeniyle kendini ortaya koyamama durumu oluşabilir.

  • Dolunayın Plüton ile olan sert etkileşimi manipülatif, yıkıcı, takıntılı ve zorlayıcı bir etki veriyor. Bu süreçte psikolojik kargaşa ve ilişkilerde takıntılar görülebilir.

  • Nefret ve kıskançlık ile güç savaşları verilebilir.

  • Bilinçaltında, kişinin kendi içinde ya da aile içerisinde yaşanan baskıcı etkilerden dolayı öfke ile hareket etmek işleri daha da zora sokabilir.

  • Bu kışkırtıcı etkiyi dengelemek için rahatlatıcı bir yolculuğa çıkılabilir, maneviyatı beslemek için inanç ve felsefe üzerine okumalar yapılabilir ya da su kenarında vakit geçirilebilir.

  • Bu sert etkiye neden olan görünmeyen tarafta ise Jüpiter, hayali hedeflerin ve imkânsız olanın peşinde koşarken çok zaman ve enerji harcandığını söylüyor.

Satürn’ün olumlu açıları bu süreçte gereken öz disiplini, sabrı ve güveni verebilir. Kişilerin olaylara kararlı, sorumluluk sahibi, gerçekçi ve olgun yaklaşmasını sağlayabilir. Mars’ın olumlu açıları içsel gücü, cesareti ve koruyuculuğu sağlayarak kişileri destekleyebilir. Dolunay sürecinde canlı, aktif ve atılgan olmayı sağlayacak etkiler de mevcut.


Dolunay, ülkemizde sanatçıları, ünlüleri, gençleri ve çocukları, devlet yasaklarını ve mali konuları gündeme taşıyabilir. Basın ve medyada toprak ve çiftçiler ile ilgili hak hukuk arayışları yer bulabilir.


26 derece Terazi, vasküler sistem ile ilişkilendirildiği gibi bel, böbrekler ve adrenal bezlerde de hassasiyet olabilir. Aşırı şeker tüketiminden kaçınılmalıdır.

Dolunay sürecinde, arkadaş ortamlarında ve sosyal alanlarda çokça su veya süt tüketmek, gümüş takılar takmak Ay sembolünü çalıştıracağı için ruh sağlığını dengelemeye yardımcı olabilir.

Dolunay, bu zorlayıcı etkiler altında dengeyi koruyup yola devam edilmesi gerektiğini söylüyor. Einstein’ın da dediği gibi: Hayat bisiklet sürmeye benzer, dengede kalmak için devamlı ileri gitmeniz gerekir.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burcu

Dolunay eşiniz, ortaklarınız, rakipleriniz ve açık düşmanlarınızı gündeme getirebilir. Kendinize ve dış görünüşünüze daha çok önem vermek isteyebilirsiniz. Kendiniz ve karşınıza aldığınız kişiler arasında denge kurmak isterken kariyerinizdeki aldatıcı, manipülatif ve yıkıcı etkiler sizi zorlayabilir. İlişkiler konusunda duygusal olarak karmaşık ve takıntılı olabilirsiniz. Dolunaydan sonraki günlerde yaşayacağınız içsel iyileşme; para kazanç alanınızda rahat, uyumlu ve iletişime yönelik yetenekler ile yaratıcılığı yüksek enerjilerin akmasını sağlayabilir. Maddi endişelerinizin gün yüzüne çıkması, hedefleriniz için bir iç görü sahibi olmanızı sağlayabilir. Kariyeriniz ile ilgili yaşayacağınızı zorlayıcı etki para kazanmak adına yeni fikirler ve olasılıkları gündeme getirebilir, bunun ile ilgili iç görü sahibi olabilir ve önceden kaçırdığınız fırsatları tekrar yakalayabilirsiniz.


Boğa Burcu

Dolunay sürecinde sorumluluklarınız, çalışma ortamınız, hizmet ettiğiniz alanlar ve fiziksel sağlığınız ile ilgili gündemleriniz olabilir. İçinize dönmek, yalnız kalıp planlar yapmak isteyebilirsiniz. Hayatınızı düzenleyip dengeye getirmek isterken; inançlarınız, yükseköğrenim, uzak yolculuklarınız, yurtdışı ile ilgili işlerinizdeki aldatıcı, manipülatif ve yıkıcı etkiler sizi duygusal karmaşaya ve güç savaşlarına sürükleyebilir. Bu 14 günlük süreçte kendinizi sosyal ortamlarda neşeli, girişken ve sosyal hissedebilir, orijinal fikirlerinizle ön plana çıkabilir ve heyecan verici ilişkiler kurabilirsiniz. Kariyer endişeniz hedefinize ulaşmak için çok çabalamanıza neden olabilir. İnançlarınız ve hayat felsefenizde meydana gelen yıkıcı etkiler, ilerleyen günlerde takıntılı düşünceler ve değişken ruh hali olarak tekrar karşınıza çıksa da artık olgunlaştığınızı iç görü sahibi olduğunuzu fark edebilir ve size sunulan fırsatları tekrar değerlendirebilirsiniz.


İkizler Burcu

Dolunay ışığını romantik ilişkilerinize, hobilerinize, keyif alanlarınıza ve çocuklarınız ile ilgili durumlara tutuyor. Sosyal ortamlarda bulunmak ve geleceğe yönelik projeler geliştirmek isteyebilirsiniz. Sosyal çevreniz ve aşk hayatınız arasında denge sağlamaya çalışırken borçlar, giderler ve ortak kazançlarınız ile ilgili sert, manipülatif ve yıkıcı etkiler sizi zorlayabilir. Dolunaydan sonraki günlerde kardeşler ve yakın akrabalarınız ile iletişim kopukluğu yaşayabilirsiniz, gizli düşmanlıklar gündeme gelebilir. Aklınıza aniden parlak ve orijinal fikirlerin gelmesi, kariyer hayatınızda şeytan tüylülük verebilir, zorlu durumların altından kolaylıkla kalkabilirsiniz. Kariyer hayatınızda kadın figürlerden destek görebilirisiniz. İçinize çekilmek ve kafanızı dinlemek istediğiniz zamanlarda dünyevi şeylere karşı güvensizlik hissedebilirsiniz. Bu sert etkili dolunay, kriz yoluyla dönüşüm ve iç görü sunarken sonraki günlerde yeni fikirleri ve kaçırdığınız fırsatları yeniden gündeme getirebilir.


Yengeç Burcu

Dolunay ile birlikte ev, aile, ebeveynler ve bilinçaltınız ile ilgili konular açığa çıkabilir. Kariyeriniz, mesleğiniz ve yaşam hedefinizin üzerine daha çok eğilmek isteyebilirsiniz. Ev ve iş dengesini kurmaya çalışırken evliliğiniz, yakın ilişkileriniz ve rakiplerinizle ilgili sert, yıkıcı ve manipülatif etkiler ile zihinsel kargaşalar yaşayabilirsiniz. Bu 14 günlük süreçte sosyal çevrenizde girişkenliğiniz, neşeniz ve sosyalliğiniz ile ön plana çıkabilir, arkadaşlarınızla keyifli yolculuklar yaparak bakış açınızı geliştirebilirsiniz. Borçlarınız ve giderlerinizin sorumluluğu sosyal yaşantınızı kısıtlayabilir. İlişkilerinizde yeni şeyler deneyimleyerek gelişim elde edebilir, mutlu olabilirsiniz. Sanatsal yönünüzü besleyerek manevi sevgi konusunda doyuma ulaşabilirsiniz. Yakın ilişkileriniz ve rakipleriniz yoluyla -dönüşüm deneyimlerken olayların iç yüzünü görebilir ve kaçırdığınız fırsatları yeniden yakalayabilirsiniz.


Aslan Burcu

Dolunay yakın çevreniz, eğitimleriniz ve seyahatler ile ilgili konuları gündeme getirebilir. İnançlarınız, yüksek öğreniminiz, yabancı kültürler veya hukuki süreçleriniz ile ilgili meseleler olabilir. Derin düşünceleriniz ile gündelik hayatın nesnelliği arasında denge kurma çabasındayken çalışma ortamınız, sorumluluklarınız ve fiziksel sağlığınız ile ilgili sert, manipülatif, takıntılı ve zorlayıcı etkilerle karşılaşabilirsiniz. Dolunaydan sonraki günlerde evlilik, ortaklık, miras veya sigorta yoluyla finansal kazanç sağlayabilir, kariyeriniz ile ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için neşeli ve girişken hissedebilirsiniz. Ancak evlilik, ortaklık, rakipleriniz, bire bir ilişki kurduğunuz kişiler ile yaşayabileceğiniz bazı sorunlar kariyer hedefleriniz adına sizi kısıtlayabilir, çok çalışıp çabalamak zorunda kalabilirsiniz. İş ortamı ve sorumluluklarınız ile ilgili yaşayacağınız bu zorlu etki ile kariyeriniz ile ilgili yeni bakış açıları geliştirebilir, zihinsel olarak güçlenebilirsiniz. Ay sonunda bu durum ile ilgili kaçırdığınız fırsatları tekrar yakalama ihtimaliniz doğabilir.


Başak Burcu

Dolunay ile birlikte para kazancınız, güvenceniz, sahip olduğunuz maddi değerler, borçlar, gelir ve giderleriniz ile ilgili gündemler açığa çıkabilir. Mistik ve okült konulara karşı ilgiliniz artabilir. Yaşadığınız krizlerin üstesinden gelmek için bir güç elde edebilirsiniz. Maddi güvenliğiniz ve ruhsal güvenliğiniz arasında denge kurmak isterken aşk hayatınız, ilgi ve keyif alanlarınız veya çocuklarınız ile ilgili sert, manipülatif ve zorlayıcı etkiler görebilir; nefret ve kıskançlık ile karşılaşabilirsiniz. İlerleyen günlerde evlilik, ortaklık ve yakın ilişkilerinizde uyumu yakalayabilir, bu sebeple büyük beklentilere kapılabilirsiniz. Neşe ile sosyalleşebilir, kültürel gelişim açısından öğrenmeye meraklı olabilirsiniz. Ancak iş yerindeki otorite sorunları, zorunluluklarınız ve sağlığınız ile ilgili alacağınız sorumluluklar yüzünden sonuca ulaşmak için çok çabalamanız gerekebilir. Aşk hayatınız ve ilgi alanlarınız ile ilgili yaşayacağınız zorlayıcı etki sayesinde yeni bir hayat felsefesi edinebilir ve bu konuda kaçırdığınız fırsatları tekrar gözden geçirebilirsiniz.


Terazi Burcu

Sizin için önemli olan Terazi dolunayı, hayatınız etkileyen radikal değişimler sunabilir, fiziksel görünüşünüzde yenilikler yapabilirsiniz. Kendiniz ve eşiniz ile ilgili farkındalık geliştireceğiniz bir gündeminiz olabilir. Ev, aile ve ebeveynlerle ilgili sert, zorlu ve manipülatif etkilerle karşılaşabilirsiniz. Aile içinde duygusal çalkantılar ve güç savaşları yaşanabilir. Karşınızdaki kişilerin neye ihtiyacı olduğunu düşünerek davranmanız iş ortamında uyumlu ve huzurlu etkiler getirebilir, çalışmaktan ve faydalı olmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Psikolojik ve mistik konulara olan ilginiz sağlığınız açısından olumlu dönüş sağlayabilir. Yalnızlık hissine kapılarak aşk hayatınızda ve çocuklarla olan ilişkinizde daha talepkar olmak iletişimde krizlere neden olabilir. Ev içinde yaşayacağınız zorlu etkiler kendiniz ile daha derin bir iletişim kurmanızı sağlayabilir, bu konuda kaçırdığınız fırsatları tekrar yakalayabilirsiniz.


Akrep Burcu

Dolunay sürecinde kendi içinize kapandığınız, bilinçaltınızın aktif olduğu ve kendinizden gizledikleriniz açığa çıkabileceği etkiler mevcut. Fiziksel sağlık, gündelik işleriniz ve hizmet alanlarınız gündemde olabilir. Günlük yaşamınız ve spritüel yaşamınız arasında denge kurma gayretindeyken yakın çevreniz, eğitiminiz, fikirleriniz ve yolculuklarınız ile ilgili sert, manipülatif ve zorlayıcı etkiler yaşayabilirsiniz. İlerleyen günlerde bire bir yakın ilişki kurduğunuz kişi ile keyifli bir iletişim yakalayıp sorunlarınızı konuşarak çözebilir ve aşk tazeleyebilirsiniz. Ev ve aile ile ilgili engeller ve almanız gereken sorumluluklar sizi olumsuz düşüncelere ve endişeye sürükleyebilir. İlişkiler yoluyla gelişim fırsatı sunulabilir. Yakın çevreniz ve eğitim süreçlerinizle ilgili yaşayacağınız bu zorlu etki sayesinde ikili ilişkilerinizde iç görü sahibi olarak her şeyin iç yüzünü anlayabilir, kaçırdığınız fırsatları tekrar yakalayabilirsiniz.


Yay Burcu

Dolunay ile birlikte arkadaşlarınız, grup organizasyonları, gönüllü yapacağınız işler ve geleceğe dair beklentileriniz gündemde olabilir. Aşk hayatınız, kendinizi yaratıcılıkla ifade ettiğiniz alanlar ve çocuklarınızla ilgili de vurgular olabilir. Arkadaş grupları ve kendi bireysel zevklerinizin dengesini kurarken paranız, güvenceniz, gelir ve giderleriniz konusunda sert, zorlu ve manipülatif etkiler yaşayabilirsiniz. Maddi olarak talepkar olabilir ve takıntılı hale gelebilirsiniz. Sonraki süreçte, evdeki uyum ve barış ortamı iş yaşantınızda da girişken, sosyal ve neşeli olmanızı sağlayabilir. Yakın çevrenize karşı sorumluluklarınız ve kısıtlamalar sağlığınıza kaygı ve sinirsel gerilim olarak yansıyabilir. Para kazanç alanında yaşayacağınız bu zorlu etkiler çalışma ortamında farklı bakış açılarıyla yeni bir tavır takınmanızı sağlayabilir, zihinsel güç verebilir ve kaçırdığınız fırsatları ay sonunda tekrar yakalayabilirsiniz.


Oğlak Burcu

Dolunay meslek, kariyer, sosyal statü ve başarı ile ilgili durumları açığa çıkarabilir. Ev, aile ve ebeveynler de gündeme gelebilir. Ev ve iş dengesini kurmaya çalışırken kendi kişiliğiniz, kimliğiniz ve dış görünüşünüz ile ilgili sert, zorlayıcı ve manipülatif etkilerle karşılaşabilirsiniz. Dolunay, aileniz ve kariyer arasında kalıp güç savaşları ve duygusal çalkantılar yaşamanıza sebep olabilir. Dolunaydan sonraki süreçte yakın çevrenizde ve romantik ilişkilerinizde girişken, sosyal ve neşeli olabilirsiniz. Müzik, resim gibi entelektüel aktivite yapma isteği ile hobilerinizde becerinizi keyifle sergileyebilirsiniz. Romantik ilişkileriniz ve keyif alanlarınız bu kadar aktifken, maddi konularda kaygılarınız çoğalabilir ve maddi zorlukları aşmak için çabalamanız gerekebilir. Hayata kontrolcü bir şekilde yaklaşmanızdan kaynaklanan kişiliğiniz ve imajınız ile ilgili yaşayabileceğiniz bu zorlayıcı etki, aşk hayatınız ve kendinizi ifade tarzınız ile ilgili yeni ufuklar geliştirebilir, iç görü sahibi olabilir ve kaçırdığınız fırsatları ay sonunda tekrar yakalama şansına sahip olabilirsiniz.


Kova Burcu

Dolunay yolculukları, yükseköğrenimi, eğitimi, yabancı kültürleri ve hukuki süreçleri gündeme getirebilir. Yakın çevre ve gündelik temaslar da hareketli olabilir. Derin inançlarınız ve günlük nesnel düşünceleriniz arasında denge kurmaya çalışırken bilinçaltınız, yalnızlığınız ve gizlediğiniz konularla ilgili sert, manipülatif ve yıkıcı etkiler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte benliğinizi karmaşık duygulardan kurtarmak için inanç ve değer yargılarınıza geniş bir bakış açısı ile bakarak duygusal yaşamınızı dönüştürebilirsiniz. Dolunaydan sonraki günlerde maddi kazancınız yüzünüzü güldürebilir böylece ev içi iletişimde neşeli, sosyal ve girişken olabilirsiniz. Kim olduğunuz ve ne istediğinize dair mücadeleleriniz olabilir, içsel güvenlik duygusu ile dışarıya duvar örebilirsiniz. Bilinçaltınız, eve bağlı kalmanız ve dış dünyadan soyutlanmanız ile ilgili yaşayacağınız bu sert etki ev ve aile ilişkileri ile ilgili bakış açınızı genişletebilir, iç görü sahibi olabilir ve kaçırdığınız fırsatları tekrar yakalayabilirsiniz.


Balık Burcu

Dolunay ile birlikte borçlarınız, giderleriniz, ortak kazançlarınız, mirasınız ve mistik alanlar ile ilgili gündemleriniz açığa çıkabilir. Maddi kazançlarınıza ve güvencelerinize yönelmek isteyebilirsiniz. Kişisel maddi kaynaklarınız ve paylaştığınız kaynaklar arasında denge kurmak isterken arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, organizasyonlar ve geleceğe dair planlarınız ile ilgili sert, zorlayıcı ve manipülatif etkilerle karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile güç savaşları ve duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Dolunaydan sonraki süreçte hayata karşı neşeli, uyumlu ve sosyal yaklaşabilir, arkadaş canlısı ve popüler hissedebilirsiniz. Yakın çevreniz ile sürekli iletişim halinde olabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Açıklanması güç nedensiz korkular yaşayabilir, duygusal ve spritüel içsel kaynaklara ulaşmada zorluk çekebilirsiniz. Bu durum yakın çevre ile iletişiminiz yüzeysel olmasına neden olabilir. Sosyal çevreniz ile yaşayacağınız bu zorlu etki ikna edici iletişim kurmanızı, kendinizi rahatlıkla ifade etmenizi sağlayabilir ve kaçırdığınız fırsatları ay sonunda tekrar yakalama fırsatı doğabilir.


Deneysel Astroloji Akademi Öğrencimiz,

Ezgi Sala Tözün


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page