top of page

15 MAYIS '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

15 Mayıs 2023 Haftalık Burç Yorumları


Bildiğimiz Mayıs ayları spor, kültür, müzik ya da film festivalleri gibi etkinliklerle geçen bir süreç iken siyasi hava ile dengemizi şaşırdığımız doğrudur. Biraz odak konumuzu değiştirmek için bu haftaki Jüpiter’in burç geçişini değerlendirebiliriz...


Seçim süreci sadece bir yönetici seçmekten ibaret değildir. Evet; ekonomi, siyaset, afetler ile sarsıldık... İnanması zor olan yaşam deneyimleri ile acı hatırlarla yüzleştik... Şimdi ise Jüpiter ile bakış açımızı değiştirebiliriz belki... Konuları değil, konulara bakış açımızı değiştirmeyi deneyebiliriz... Örneğin “seçim” kendi idrakimiz ve irademiz için de bir yol serüvenidir aslında...


Astrolojide halkı Ay gösterir... Güneş ise yöneticiye atfedilir. Fakat Ne Güneş, Ay’dan ne de Ay Güneş’ten bağımsız tutulamaz... Özellikle Mundane (Dünya) astrolojisinde bir ülke haritasındaki Güneş’e bakarak o ülkenin liderini gözlemleriz fakat aynı Güneş, ülkenin de Güneş’idir.


Kısaca seçilen kişiyi halk belirler, haliyle başta olan kişi halkın başa getirdiği konuları anlatır. Yani bizleri... Bizler de bu seçim sürecinde kendi yaşamımızı sorguluyoruz. Sorgu serüveninde de kendi yaptığımız seçimleri, hayat dönemeçlerimizi düşünüyoruz. Geleceğimiz için bizi neler bekliyor diye sorarken aslında kendi geleceğimizi nasıl yönetmemiz gerektiğinin de sorgulamasını yapıyoruz...


Burada psikolojinin 5 süreci ile devam ediyoruz... Reddetme, öfke, pazarlık, depresyon ve kabul... Yani liderlere olan tutumumuz her ne duygu barındırıyorsa aslında kendi hayatlarımız için aynı yönelimi sergiliyoruz. Belki de geleceğimiz adına kendimizi çaresiz hissediyoruz, değiştiremediğimiz konularla yüzleşiyoruz. Ya da tam tersi hiçbir şey bozulmasın, konfor alanıma müdahale edilmesin diyoruz...


Öyle ya da böyle... Her olay bizi bize anlatmak için nükseder. Bu haftayı bir de bu bakışla değerlendirmeye çalışalım... Zihnin gölge oyunlarının ilacı Jüpiter’de saklıdır. Düşünceler Merkür ise onu dengelemenin formülü Jüpiter’den geçer. Bknz: “Gezegen Formülleri” adlı yeni kitabım...

Mutlu haftalar diliyorum.Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Risk almaktan çekinmeyeceksiniz! Cesaretinizle birçok alanda atılım gerçekleştireceksiniz. En önemli gündeminiz ise maddi koşullarınız olacak. Yeni kazanç kapılarıyla kaynaklarınızı daha iyi hale getirmenin yollarınız bulacaksınız. Gerçekleşecek Yeni ayın etkisiyle maddi koşullarınızı ve sahip olduğunuz değerleriniz konusunda daha fazla odaklanmanızı sağlayacak. Bu hafta Mars’ın burç geçişiyle hayattan keyif aldığınız alanlara yöneleceksiniz. Yeteneklerinizi ortaya koymakta zorlanmayacaksınız. İçinizdeki çocuksu enerjiyi ortaya çıkarabilirsiniz ve kendinizi keyifli ve enerjik hissedebilirsiniz. Aşk hayatınızda hareketli günler sizleri beklemekte. Dikkat etmeniz gereken şey ise bu hafta hem sosyal hem de ilişkiler yönünden değişim dönüşüm etkisi olması


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Her anlamda farkınızı ortaya koyacaksınız! Hafta başında içsel bir huzursuzluk hissedebilirsiniz. Bu hafta içerisinde Yeni ay sizin burcunuzda gerçekleşecek olması haz aldığınız konularla daha haşır neşir olabileceğinizi göstermekte. Hayat vizyonunuzu genişletebilirsiniz. Zevk aldığınız şeylere daha fazla düşkünlüğünüz artabilir. Bu düşkünlüğün içinde yemek yemekte olabilir, bu nedenle kilo alabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle birlikte ev yuva, aile temalarına daha fazla enerji sarf edeceksiniz. Yer değişimi, ev alım satımı, ev içinde değişiklikler, yenilenmeler gündeminizde olabilir. Aile bireylerinden onay alma ihtiyacımız artabilir. Kimi zaman ise tartışma ve zorluklar yaşayabilirsiniz. Egoyu ve gücü kontrol edebilmek, gereksiz zıtlaşmalardan uzak durabilmek önem taşıyabilir.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Kendinizi güvensiz hissedeceksiniz!. Hafta başında sosyalleştiğiniz alanlarda güven duygunuzu sorgulayacaksınız. Çoğu zaman geri planda olmak isteyebilirsiniz. İnanç sisteminizi sorgulayacak ve ruhsal gelişiminize önem vereceksiniz. Yeni ayla birlikte içsel varoluşunuz yenileme isteğiniz oluşabilir. Hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz. Bu Hafta Mars’ın burç değişimi ile iletişiminiz hız kazanacak. Eğitimler, anlaşmalar, görüşmeler, seyahatler sıkça gündeminizde olabilir. Bu alanlarda daha aktif ve girişken davranabilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir, kendinizi ifade ederken daha cesur ve özgüvenli yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Alacağınız kararlar ve iletişiminizde kimi zaman dürtüsel hareket etmek söz konusu olabilir. Bu süreçte agresyondan uzak durmak fayda sağlayabilir.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Umutlarınız yeşerecek.! Hafta başında ev aile yuva konusu gündeminiz haline gelebilir. Sosyalleştiğiniz alanlar da daha aktif olacaksınız. Yeni ayın etkisi ile yeniden başlamak istediğiniz konular adına sizi destekleyecek. Arkadaşlarınız sizlerin yanında olduğunuz hissedeceksiniz. Güven duygunuz artacak. Hafta sonuna doğru Mars’ın burç geçişiyle parasal konular, finansal durumunuz, gelirleriniz ön plana çıkabilir. Kazançlarınız arttırabilmek adına daha çok emek sarf edeceğiniz bir dönem geçirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı, enerjinizi kullanarak maddi koşullarınız düzeltmek isteyeceksiniz. Bu alanda daha fazla mücadele göstereceğiniz, cesur, girişken, özgüvenli yaklaşımlar sergileyebilirsiniz.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Toplum önünde nasıl göründüğünüze önem vereceksiniz. Pazartesi günü hak hukuk adalet konusu gündeminiz olacak. Hayat yolunda ruhsal rehberlerinizle karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasında Yeni ayın etkisi ile toplumsal statünüz değişebilir. Anne ile ilgili aranızda güven duygunuz artabilir. İstekleriniz konusunda kararlı olacaksınız. Bu hafta Mars’ın burç geçişiyle birlikte enerjiniz, motivasyonunuz artacak. Gücünüzü, liderliğimizi çok daha net ortaya koyabileceksiniz. Yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz konular ne ise o yönde daha cesur ve atak yaklaşımlar gösterebilirsiniz. Bu süreç içerisinde kimi zaman gergin ve asabi tavırlar sergileyebilirsiniz. Sağlık temalarında kazalar, kalp ve tansiyon ile ilgili rahatsızlıklara, operasyonlara dikkat etmeniz gerekebilir.
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Haftaya başlarken harcamalarınıza odaklanacaksınız.! Gider dengenizi oluşturmak isteyeceksiniz. Banka kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hafta ortasında Yeni ayın etkisi ile ufkunuz genişleyecek, yaşam felsefesi geliştireceksiniz. Yurtdışı ile ilgili gündeminiz varsa eğer başvuru yapabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle, fiziksel enerjiniz, motivasyonunuz biraz düşebilir. Gerçekleştirmek istediklerinizle ilgili mücadele gösterirken karşınıza çıkabilecek engeller, İçsel huzursuzluklar ve gerginliklere yol açabilir. Sarf ettiğiniz enerjinize rağmen attığını somut adımların bir türlü sonuca ulaşması öfkelenmenize neden olabilir. Ruhsal olarak enerjinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Bu hafta başında ikili ilişkiler odak noktanız olacak. Bu süreçte ortak paralar konusu gündeme gelebilir ve harcamalar konusunda tartışmalar oluşabilir. Yeni ayın etkisi ile borçlarınızı yapılandırmak isteyebilirsiniz. Gergin ve huzursuzluk hissi yoğun olabilir. Ruhsal araştırmalar girebilir ve alma verme denizi korumak isteyebilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle sosyalleşmek, dostlarınızla keyifli vakit geçireceksiniz. Yeni insanlarla tanışabilir, sosyal ortamınız içinde liderliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Bu süreçte dostlarınızdan alacağınız güzel destekler motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Hedeflerinizin peşinden koşarken gereken özgüveni kendinizde bulacaksınız, cesur ve girişken davranarak kolayca harekete geçebilirsiniz. Yaratıcılığınızın da artacağı bu süreçte işinizde başarı sağlayabilirsiniz.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Haftaya başlarken gün boyunca yaptığınız işlerinizin yoğunlundan şikâyet edebilirsiniz. Baş ağrısı ve migren ataklarınız artabilir. Yeni ayın etkisi ile ikili ilişkilerde yeniliğe merhaba diyeceksiniz. İkili ilişkilerde somut adımlar atmanız olası. Mars’ın Burç geçişiyle beraber iş- kariyer konusunda gücünüzü daha net ortaya koyabileceksiniz. Bu alanda daha fazla mücadeleci olacağınız, güçlü ve cesur adımlar atacağınız bir süreç sizleri beklemekte. Liderlik edeceğiniz işlerin kendi istediğiniz yönde ilerleyebilmesi adına zaman zaman rekabetten çekinmeyeceksiniz. Yöneticilerle veya iş bağlantınızın olduğu kişilerle aranızda gerginlikler yaşanmasını önlemek ve ilişkileri dengede tutabilmek önem taşıyacak. Ego ve kibir yerine, yaratıcılığınızla başarı elde etmeye, azim ve güçlü bir motivasyon ile işinize odaklanmak bu süreçte sizleri destekleyecek.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Bu hafta keyif aldığınız alanlara daha fazla yönelerek başlıyorsunuz. kendinizi ifade ederken spontan olabilirsiniz. Doğal akışında yaşamak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında Yeni ay etkisiyle gün içinde yaptığınız işleri sakinlikle gerçekleştireceksiniz. Rahat bir tavır sergilemeniz hayatınızdaki kişilerin kızmasına neden olabilir. Tek düze giden bir işiniz varsa değiştirmek isteyebilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle kendinizi neşeli, eğlenceli, sempatik, enerjik hissedeceğiniz bir dönem geçireceksiniz. Eğitim, seyahat, hukuk, ticaret gibi alanlarda hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. Seyahatleriniz yoğunlaşabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Ticari konularda motivasyonunuz artabilir ve ideallerinizin, hayallerinizin peşinden daha cesur ve kuvvetli ilerleyebilirsiniz.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Aileniz sizin odak noktanız olacak. Ev aile ve yuvanızla ilgili mücadeleli gündemler olabilir. Hızlı kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz. Aile büyüklerinize beslediğiniz öfkenizi dışa vurabilirsiniz. Yeni ayın etkisi ile yeni aşklara yelken açacaksınız. Keyif aldığınız konulara yöneleceksiniz. İlişkinizi sağlam temellere taşıyabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle finansal konular, borçlar, ödemeler ile ilgili daha fazla mücadele edeceğiniz, enerji sarf edeceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Harcamalarınız artabilir, bu alanda yaşayabileceğiniz bazı pürüzler öfke ve endişe hissetmenize sebep olabilir. Ameliyat, operasyon gibi konular gündeminize gelebilir. Hem ruhsal hem fiziksel sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekebilir.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Sabırsız davranışınız yanlış anlaşılmanıza sebep olabilir. Hafta başında aceleciliğiniz araba kullanırken sizleri zora sokan süreçler yaşamanıza sebep olabilir. Yeni ay ev aile yuva konusunda sizlere faydalı etkiler oluşturacak. Yeni bir ev almak taşınmak söz konusu olabilir. Güvenlik ihtiyacınız artabilir. Mars’ın burç geçişiyle ikili ilişkilere, ortaklıklara enerjinizi yönelteceğiniz bir dönem geliyor. Bu alanlarda daha hareketli, keyifli, coşkulu, atak ve girişken hissedebilirsiniz. Flörtöz bir yapıda davranmaya açık, kendine güvenli ve cesur adımlar atabilir ve var olan ilişkinizin enerjisi yükselebilir. Karşı cinsle aranızdaki çekim artabilir. Gerginlikler söz konusu olsa da genel olarak keyifli bir süreç olacaktır. Ortak iş birliği içinde olduğunuz kişiler ile birlikte hareket ederken güç çekişmeleri ve rekabetten uzak durmakta fayda var.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Hızlı kararlarla maddi atılımlar yapacaksınız. Maddi koşullarınızı iyileştirmek adına inisiyatif kullanacak ve hedeflerinize doğru ilerlemek isteyeceksiniz. Yeni ay yakın çevrenizle güven tazelemenizi sağlayacak. Mars’ın burç geçişiyle iş hayatınızdaki koşuşturmalarınız artacak. Daha fazla çalışacaksınız. İşinizi büyütmek için daha fazla emek sarf edebilirsiniz. Yeni iş bağlantıları kurulabilirsiniz. Motivasyonunuzu yükseltecek, kendinize olan güveninizi yerine getirecek koşullarla karşılaşabilirsiniz. Ancak birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda gerginlikler, sürtüşmeler de olası. Günlük rutinlerinizde ise daha hareketli, içi içine sığmayan bir enerjide olacaksınız. Enerjinizin artışı sakarlıklara sebep olabilir. Temkinli hareket etmeniz gerekebilir Sağlığınıza vereceğiniz önem artabilir. Özellikle kalp tansiyon gibi rahatsızlıklara dikkat etmeniz gerekebilir.Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page