top of page

13 TEMMUZ HAFTASI BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Arkadaşlarım,

Merkür’ün artık hızlandığı, iletişim ve ifade konularımızın düzene girmeye başladığı bir haftaya giriyoruz. Diğer hafta Yeni Ay yaşayacağız. O nedenle bu günler tamamlanmaları, sonuçlar almayı başarabileceğimiz önemli zamanları işaret ediyor.


Mahrem alanlarımızı ayrı ayrı değerlendirdiğimizde, aile ve yuvamızdan çok işimize odaklanır olduk. Fakat bu hafta her ikisi arasındaki dengeyi iyi ayarlamalıyız. Aşk hayatımızı da ihmal etmemeliyiz. Öte yandan tatile gitmeyi planlıyorsak evcil hayvanlarımızı ve onların sağlık kontrollerini de ihmal etmemeliyiz. Hemen hemen her şeye yetişme ihtiyacı içerisindeyken, kendimizden de uzaklaştığımız bu süreçte, kendi hobilerimizi de ihmal etmememiz gerektiğini yeniden hatırlamalıyız.


Ayrıca bu hafta irademiz dışında gelişen olaylara karşı neler yapabileceğimizi de düşünmeliyiz. Birileri ile birlikte hareket etmek, işlerimizi daha da kolaylaştıracak. Neler yapmalıyız hangi yolu izlemeliyiz gibi kaygılarımıza karşılık gelen araştırmalarımızı tamamlamaya yönelmeliyiz. Anlam arayışlarımız devam ediyor. Fakat bu sefer daha objektif yaklaşımlar içerisinde olacağız.


Yapacağımız yeni başlangıçlar için heyecan duyarken, tedbiri elden bırakmayacağımız ve sabırla hareket etmemiz gerektiğine dair bilinçliyiz artık. Sezgilerimizin bizi yanıltmayacağından da eminiz. Bu hafta“Tecrübeyle, sabittir” ilkesinden ilerliyoruz. Güçlerimizi topladık ve artık ne istediğimizi iyi biliyoruz.


Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Koç Burcu ve Yükselen Koç

Bu hafta hareket kabiliyetinizi nelerin kısıtladığına dikkat çekeceksiniz. Kendinize vakit ayıramıyor olmak artık ayyuka çıkmış durumda. Araya sıkışmış ve sadece gözlem yapar durumundasınız. Bu haftayı, diğer hafta yaşayacağımız Yeni Aya hazırlık gibi düşünebiliriz. Birilerinden destek almanız gerektiğini düşünebilirsiniz.


O yüzden sizlerin ikili ilişkilerindeki kritik nokta yakın çevre, akrabalar ve kardeşleriniz olacak. Eğer onlarla kurduğunuz iletişimde bencilce hareket etmezseniz yaşadığınız bu sıkıntılar son bulacak ve kendinize vakit ayırabileceksiniz.


İş yerinizde otorite figürlerinin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Fakat iş yeriniz de de mesai arkadaşlarınızdan destekler alabilirsiniz. Yine bencillik yapmadan sorumluluklarınızı paylaşabilir iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Her koşulda bu haftanın kazananı siz olacaksınız.


Bu hafta beklediğiniz ödemeleri almakta zorlanabilir, kredi başvurusunda bulunduysanız da hızlı dönüşler alamayacağınızı bilerek hareket etmelisiniz. Taşınmalar söz konusu olabilir, acele karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Sorumluluk aldığımız alanlarda hırslarımıza yenik düşmeden hareket etmemiz gereken bir hafta bizleri bekliyor olacak.
Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

Bu hafta maddi konularla mücadele edeceğiz. Yatırımlarınızı hangi alanlarda değerlendirmek istediğinize dair fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bir yandan hızlı karar vermeniz gerektiğini düşünürken, öte yandan sabırlı olmanız gerektiğini de iyi biliyorsunuz.


Önümüzdeki hafta Yeni Ayın da etkisi ile yeni girişimler söz konusu olabilir, diğer hafta o konulara da değineceğim. Bu hafta yatırımlar konusunda sabırlı olmalıyız. Bilmeniz gereken şahsi kaynaklarınızı, mal varlıklarınızı ederi kadar değerlendirmelisiniz. Çıkarlarınız doğrultusunda bencilce hareket etmemeniz gerektiğini hatırlamalısınız. Prosedürlere göre hareket etmek ve beklemek size iki katı kazanç kapıları açacağını bilmelisiniz. Vekalet verdiğiniz kişilerin de aynı dikkati ve özeni göstermesi gerektiğine dair uyarılarda bulunmanız da fayda sağlayacak. Bu hafta eş, dost, akraba ziyaretleri sizin için önemli olacak. Yakın çevreniz, kardeşiniz ve akrabalarınızla vakit geçirmek de bereket kapılarınızı aralamaya sebep olacak.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Bu hafta maddi değerler ve sizi güvence altında tutan duran varlıklarınızla ilgili meşgul olacaksınız. Bu durum biraz arkadaşlarınızı ihmal etmenize sebep olabilir. Fakat aslında şahsi işlerinizle meşguliyetinizin asıl sebebi, sosyal çevrenizdeki arkanızdan dönen işlerin çözüme ulaşması için olacak. Olaylara daha dışarıdan bakmak isteyeceksiniz.


Bir arada olmanın tartışmalara sebep olacağını düşünüyorsunuz. Hafta genelinde gelen iş ortaklığı teklifini de düşünmek isteyebilirsiniz. Daha objektif olabilmek için gelen teklifin artısı ve eksisini değerlendirmek fayda sağlayabilir. Alacağınız kararda sadece kendi açınızdan değil her iki açıdan değerlendirmelisiniz. Kazançlarınız ya da kazanç kapılarınız çoğalıyor. Fırsatları değerlendirmek sizin elinizde. Çalışıyorsanız iş yerinizde de hareketli bir hafta geçireceksiniz. Kendinizde bazı şeyleri hırs haline getirebilirsiniz.


Yapacağınız rekabetin adil olmasına özen göstermelisiniz. İş yerinizden terfi ya da maaş farklılıkları bekliyor olabilirsiniz. Otorite figürleri ile iyi geçinmeli ve kendinizi daha sakin ifade etmeyi denemelisiniz. Hafta sonu ikili ilişkilerinizde uyumu yakalıyor ve iletişiminiz güçleniyor. Diyete başlamak için Cumartesi günü uygun görünüyor. Aile içerisinde ılımlı ve sakin olmayı deneyimlemelisiniz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

Haftaya çok yoğun bir iş temposu ile başlıyorsunuz. Kendinize vakit ayıramadığınızı düşünüyorsunuz. Elinizden gelmeyen sebeplerden kaynaklanıyor olsa da ev ve işiniz arasında kalmaktansa o aradaki dengeyi iyi sağlamalısınız. İş yerinizle konuşup küçük kısa tatil kaçamakları yapabilirsiniz.


Ayrıca o kadar sistemli çalışıyorsunuz ki bir tatili hak ettiğinizi düşünecekler. İşteki yoğunluk sebebiyle ikili ilişkilerinizdeki kırıcı tavrınızı telafi edecek zamanlar yaratmalısınız.


Sorumluluğunu üstlendiğiniz ne varsa Salı gününden sonra meyvelerini toplamaya başlıyorsunuz. Yorucu geçen zamanların ardından gelen ödüller sayesinde içsel olarak da artık rahatlayıp kişisel hobilerinize de yönleneceksiniz. Cumartesi ve Pazar günü aileniz ile birlikte vakit geçirmek yenilenmenize olanak sağlayacak.Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

Bu hafta kişisel kaygılarınızın ön planda olacağı bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Evde kalıp hiç dışarı çıkmamak isteyebilirsiniz. Diğer yanınız işlerine yoğunlaşmak isteyebilir. Hatta bir diğer yanınız da tatil yapmak isteyebilir. Tatil planınız maddi kaygılara sebebiyet vereceğini düşüneceksiniz.


Fakat yoğun iş temposunun ardından es vermek iyi gelebilir. İş yerinizdeki haftalık planınızı yapmak için uygun olan Pazartesi gününü değerlendirebilirsiniz. Haftanın ikinci günü mental olarak rahatlıyorsunuz.


Aile ile değil de daha bağımsız bir tatil planı yapıyor olmanızla ilgili ufak çaplı da olsa fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Hafta ortalarına doğru yaptığınız yatırımlar sonuçlanıyor alacağınız haberler sizi mutlu edecek.


Maddi kaynaklarınız kuvvetleniyor. Aldığınız haberlerle yeni girişimler ve yeni sistemler kurmaya hazırlanacaksınız. İkili ilişkilerinizi güçlendirmeli ve birlikte hareket edebileceğiniz kişilere empati geliştirebilmeleri için yardım etmelisiniz. Birlikten kuvvet doğacağını biliyorsunuz. Neşeli ve samimi halleriniz size artı katacak. Önemli olan kötüye kullanmamak ve aşırıya kaçmamak olmalı. Fırsatlar kapınızda seçim yapmak sizin elinizde olacak. Değerlendirin.
Başak Burcu ve Yükselen Başak

Bu hafta önceliğiniz tatil planınız olacak. Çalışmaktan kendinizi alı koyamasanız da siz nizam, düzen nedir bildiğiniz için bu tatili de hak ettiğinizi düşüneceksiniz.


Ayrıca biraz arkadaşlarınızla vakit geçirmek, yaratıcılığınızı ön plana çıkartacak. Tüm işlerinizi bırakıp tatile çıkma fikri sizi zorlayabilir. Yeni fikirlerin yeni oluşumların tatil sonrası geleceğini siz de iyi biliyorsunuz. Kendiniz için belirlediğiniz rota için buna ihtiyacınız olacak. Çünkü iyi biliyorsunuz ki çalışan kazanacak bu dönem. Akışta kalmak yeni kazanç kapıları aralayacak. Bir iki günlük kaçamağın kimseye zararı olmaz. İkili ilişkilerinizde bağlantılarınızı kullanacak ve yeni projelere imza atacaksınız. Kendinize zaman tanıyın.Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

Bu hafta sizinle aynı hedefe yürüyecek insanlarla iletişimde olacaksınız. Yoğun bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Düşünmek tasarlamak ve araştırmak işlerinizi kolaylaştıracak. Fakat iş bölümleri yapmak sizin için iş olanaklarını arttıracak.


Ortak fikirler, ortak projeler yürütmeli ve bereket kapılarınızın yönünü değiştirmelisiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken, yeni projenizin sadece kendi yararınıza olmaması olmalı. Atacağınız her adıma iki kişilik düşünmelisiniz. Subjektif ve ön yargılı davranmak kazanç sağlamayacağını deneyimleyeceksiniz bu hafta. Eşinizin dahi olsa fikrini almalı ve içinde bulunduğunuz her anın paylaşımı içerisinde olmalısınız. Paylaşan kazanıyor.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

Bu haftaya çok hızlı bir giriş yapıyorsunuz. Fakat zihinler çok karışık. Yapmak istediğiniz o kadar çok şey var ki hangisinden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Bir bilene danışmak tecrübelerinden faydalanmak işinizi kolaylaştıracak bu hafta.


Kendi içsel çatışmalarınızı bir kenara koymalı ve başkalarının tecrübelerinden faydalanmalısınız. Tek başına yapılan mücadele, işinizi yokuşa sürmekten öteye taşımayacak sizleri. Bir şeyleri tek başınıza yapmayı dahi istiyorsanız önceliğiniz kendiniz olmamalı. Fikir almadan atılan her adım sizi yanlışa sevk edebilir. Fikir almak ve dayanışma içerisinde olmak size yeni kazanç kapılarında yeni fırsatların gelmesine olanak sağlayacak. Dik başlı bir tutum sergilemek yerine fikir almayı paylaşmayı deneyimlemelisiniz. Bereketin öncelikle kendi içinizde olduğunu keşfetmeli ardından da birlikten kuvvet doğar ilkesini bu hafta aklınızdan çıkarmamalısınız. İkili ilişkileriniz sayesinde büyük fırsat kapıları aralanıyor.
Yay Burcu ve Yükselen Yay

Çalışmaktan başka bir şey düşünemediğiniz bu süreçte, yine yoğun bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Aniden alacağınız bir kararla yeni oluşumlar içerisine girebilirsiniz.


Taşınabilir, terfi almak istediğinizi dile getirebilir ya da biraz mola demek isteyebilirsiniz. Yeni bir şeyler başlatmak için yenilenmeye kendinize vakit ayırmaya ihtiyacınız olacak. O esnada da yeni ortamlar yeni insanlarla tanışabilir yeni aşklar, yeni işler ve projeler yaratabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu her ne kadar bağımsız hareket etmeyi sevseniz de alacağınız kararları kimseye zarar vermeden yapmalısınız. Kararınızı aşina olduğunuz şekilde daha adil bir çözümle yapmalısınız. Bildiğiniz yoldan gitmek ve ilerlemek alacağınız her kararın sizler için bereketli olacağının göstergesi olacaktır. Ani kararlara dikkat!
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak

Bu hafta yine çalışmaktan kendinizi alı koyamadığınız bir haftaya başlangıç yapıyor olacaksınız. Fakat artık aldığınız kararları da yürürlüğe sokmanın zamanı geldi çattı. Ertelediğiniz ne varsa artık gündeminize taşıyor olacaksınız.


Önemli olan burada aldığınız kararları yürürlüğe sokmadan evvel, sizinle birlikte aynı havayı soluyan insanlarla paylaşıyor olmanız olacak. Sadece sizinle aynı havayı soluyan değil ilişki içerisinde olduğunuz herkesin aldığınız kararları bilmeye hakkı olduğunu bilmeli ve o yönde hareket etmelisiniz. Tek başınıza aldığınız kararlar bu sefer size fayda getirmeyecek. Zararın neresinden dönersen kardır. “İnsan kazanmak zaman meselesi iken, kaybetmek an meselesidir” kayıplarınız, kazançlarınızı etkileyebilir. Adım atmadan önce fikirlerinizi paylaşmayı deneyimleyin.Kova Burcu ve Yükselen Kova

Bu hafta geçmişten getirdiğiniz iş yükleriniz önceliğiniz olacak. Çok hareketli bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Fakat düzene sokmakta zorlanmayacaksınız.


Sizin için birlik ve beraberliğin önemi çok yüksek. Ekip çalışmasında neler yapabileceğinizi iyi biliyorsunuz. Birlikten kuvvet doğacağını en iyi bilen sizlersiniz. Zaman zaman kendinizi yalnız hissetseniz de sizi bu durumdan kurtaracak bir sürü dostunuz olduğunu da biliyorsunuz.

Dostlarınız dışında mücadeleniz aile, yakın akrabalar ve kardeşlerinizden yana olabilir. Sitem etmekte haklı olduklarını düşünmeli ve bu haftayı onlarla geçirecek şekilde organize etmelisiniz. Kısa da olsa tatil yapmak enerjinizi toplamanıza sebep olacak.Balık Burcu ve Yükselen Balık

Hareketli ve yoğun bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Yeni projelerinizi nasıl geliştireceğinizin kararını vermekte zorlanabilirsiniz. Fakat yakın ve sosyal çevrenizden alacağınız destek sayesinde kendinize güveniniz artıyor olacak.


Maddi kaygılarınızı dışarıdan alacağınız destekle ya da kredi çekerek çözüme ulaştırabilirsiniz. Biraz zaman alacağını düşünseniz de yakın çevrenizden aldığınız o güven sayesinde atacağınız adımlardan emin olacak ve yeni başlangıçlara imza atabileceksiniz.Hepimize Şifa Olsun...
KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page