top of page

13 ARALIK HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...
Sevgili Arkadaşlarım,


Yeni bir haftaya kadersel olarak yaşamlarımıza değişimi getirebilecek ve Venüs’ün Retro hazırlığı içinde olduğu gölgeli günlerinin enerjileri içinde başlıyoruz.


Venüs’ün gölgeleri günleri ve Plüton ile birliktelik enerjileri altında tutkulu davranışlarımızın ve hırslarımızın esiri olursak hafta geneli bizleri biraz zorlayabilecek gibi duruyor

Hafta başında Mars gezegenimiz saat 12.53’te Yay burcuna geçiş yapıyor.


Bu süreç bizleri biraz daha fazla cesaretli hale getirebilir ve korkusuzca risk almamıza olanak sağlayabilir fakat bir tarafımız cesaretli olurken, Merkür’ün Oğlak burcu seyrine start vermesi sebebi ile hayatımızla ilgili konularda mantıklı kararlarda almak isteyebilir, elimizdeki olanaklarımızı korumak ve aldığımız kararların da kalıcı olmasını tercih edebiliriz.

Satürn ve Uranüs arasındaki zorlayıcı atmosferi hissetmeye başlayabileceğimiz hafta ortasında yaşam alanlarımızda kısıtlanma hissedebilir ve beklenmedik blokajlarla, engellerle karşılaşabiliriz.


Belki de hayatımızdaki işleyen sistemde değişimlerle karşı karşıya kalabiliriz.

Haftanın son günlerinde Güneş ve Jüpiter’in olumlu atmosferi altında gökyüzü karşımıza yeni fırsatlarını çıkabilir.


Hafta sonu Merkür ve Chiron arasındaki zorlayıcı enerjide ikili ilişkilerimizde karşımızdaki kişilerin sınırlarını fazla zorlamamaya ve baskıcı bir tutum sergilememeye özellikle dikkat etmeli ve sevdiklerimize karşı ağzımızdan çıkan kelimelerimizi özenli seçmeyi ihmal etmemeliyiz. İletişim kaynaklı yanlış anlaşılmalara açık bir zaman dilimi içinde olabileceğimiz bu süreçte her şeyi kişiselleştirmemek ve üzerimize alınmamak bizler için daha faydalı olabilir.

Ayrıca Venüs’ün gölgeli günlerinde olduğumuz bu zaman dilimi kişisel estetik operasyonlarımız içinde uygun olmayabilir.


19 Aralık günü İkizler Burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek Dolunay eşliğinde gerçeklilerimizle yüzleşme imkanını bulabilir ve geçmişte üstünü örttüğümüz bazı içsel hesaplaşmalarımızla yönelebiliriz.


Sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir hafta geçirmemiz dileğiyle;


Şifa Olsun...


  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yeni bir haftaya başlarken kariyerimizi ve toplum önü statümüzü nasıl daha iyi şartlara çevirebileceğimizin üzerine düşünerek başlayabiliriz. Gergin ve hassasiyet içeren bir ruh halinde olabiliriz. Geçmişten gelen hakkedişlerimizle karşılaşabilir ve statümüzde olumlu yönde değişime açık enerjiler altında olabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmayı planlıyorsak hafta genelini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Yaşama karşı daha realist bir yaklaşım içinde olabilir ve geleceğimizle ilgili kalıcı olabilecek şekilde harekete geçmek isteyebiliriz. Hedeflerimiz ve finansal koşullarımızı gözden geçirmek isteyebileceğimiz hafta genelinde olumlu yönde değişimler yaşayabiliriz.
Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Yeni bir haftaya hayattan beklentimizi, inançlarımızı, hayallerimizi gözden geçirmek isteyebileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Memnuniyetsizlerimizi fark edebilir ve olumlu yönde değişime niyetlenebiliriz. Ortak finansal kaynaklarımızda çatışmalı durumlara açık olabilir ve beklemediğimiz ödemelerle karşılaşabiliriz. Toplum önü statümüzde memnuniyetsiz olduğumuz durumlarda ilgili değişim sürecine karar verebiliriz. Hedeflerimizde bazı blokajla durumlarla karşılaşabiliriz. Hafta genelinde uzakta yaşan sevdiklerimizle ilgili yeni gündemlerimiz olabilir. Geçmişten gelebilecek nafaka, miras gibi konularımızda değişime açık bir dönemde içinde olabiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yeni haftaya ortak kaynaklarımızla ilgili beklentimiz dışında değişimlere açık bir atmosfer altında başlayabilir ve finansal koşullarımızı tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz. Geçmişten gelen unuttuğumuz ödemelerle karşılaşabiliriz. Kendi içimize dönmek ve biraz olayları sakince izlemek isteyebiliriz. Korkularımız ve geleceğimizle ilgili kaygılarımızın artabileceği bu süreçte, yaşamın şartlarını zorlamamaya ve sakin kalmaya özen gösterelim. Sonuç odaklı olabileceğimiz hafta genelinde kendimizi sorgulayabilir ve hayatımıza yeni bir yön belirlemek isteyebiliriz. Yakın çevremizle ilgili bizi şaşırtabilecek durumlara tanıklık edebiliriz, etrafımızla çok fazla hedef ve yeni planlarımızı paylaşmamak bizler için daha iyi bir fikir olabilir.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Yeni bir haftaya yaşamımızda kadersel olarak ortaklık yaptığımız kişilerle ilgili yoğun gündemlerle başlayabiliriz. Çalışma ortamlarımızda iş yükümüz artabilir, sağlığımızla ilgili bazı sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Sosyal çevremizde beklemediğimiz yönde durumlara açık bir enerji altında olabilir ve karşımızdaki kişileri sessizce izlemek isteyebiliriz. İlişkilerimizde dönüşüm içeren bir enerji içinde olabilir ve bize zarar verdiğini düşündüğümüz kişilerle aramıza sınır koyabiliriz. Evliliğimizde var olan üstünü örttüğümüz bir sorunumuz tekrar gündemimize gelebilir. Kendimizle ilgili geçmişten getirdiğimiz konulara son noktayı koymak, iç sesimizdeki yüklerimizden kurtulmak isteyebiliriz. Mahkeme, nafaka ya da miraslık konularla ilgili beklediğimiz yönde olumlu haberleri alabiliriz. Yeni bir iş teklifi ile karşılaşabilir ve kendimizi ön plana çıkarabilecek kalıcı değişimlere karar verebiliriz.

Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeni bir haftaya yoğun bir tempo içinde olabileceğimiz ve günlük hayatımızdaki sorumluluklarımızın artabileceği bir enerji altında başlayabiliriz. Dışa dönük olan ve risklere girmekten korkmayan bir ruh haline bürünebiliriz. İkili ilişkilerimizde neyi isteyip, istemediğimize karar verebilir ve kalıcı kararlara adım atabiliriz. İş ortamındaki kadın figürleri ile aramızda rekabet oluşturabilecek durum ve gelişmelere şahit olabiliriz. Ağzımızdan çıkanlara çok dikkat etmeli ve beklemediğimiz anda oluşabilecek krizli durumlara karşı tedbirli davranmalıyız. Elimizdeki var olan işleri tamamlamak için de ideal bir hafta olabilir. Sağlığımızda beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz. Diş ve kemik sağlığımıza ekstra dikkat edelim. Ebeveyn olmak isteyen sevgili Aslanlar içinde şanslı bir haftayı yaşayabiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yeni bir haftaya kendimizi rahat akışta ortaya çıkarabileceğimiz ve yaşama karşı bakış açımızı değiştirebileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Biraz daha planlı ve yenilikçi bir dönemin başlangıcında olurken, çocuklarımızla olan ilişkimizde bencil ve baskıcı olabileceğimiz bir atmosfer altında haftayı tamamlayabiliriz. Hayatta bizi nelerin mutlu ettiğini keşfetmek isteyebiliriz. Çocuklarımızla olan ilişkimizde dilimizi çok eleştirisel kullanmamak bizler için faydalı olabilir. Spekülatif riskli yatırımlara karşı dikkatli olmamız gerekebilir, yeni yatırımlar için aceleci davranmamak biraz için daha faydalı olabilir. Ev değiştirmeye niyetimiz var ise bu haftanın atmosferini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Kendi ailemiz ile ilgili konular bolca gündemimizde olurken, zihinsel olarak yorgun olabileceğimiz bu süreçte ertelediğimiz bir sağlık problemimiz tekrar gündemimizde olabilir.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Yeni bir haftaya ailemiz, köklerimiz, yuvamız gibi özel alanlarımızda yoğun bir iletişim içinde olurken beklemediğimiz yönde gündemlerimizde olabilir. Hayatımızdaki sevdiklerimizle hararetli bir iletişim içinde olabiliriz. Bu enerjinin farkında olalım bencil ve kibirli davranmaktan uzak durmaya dikkat edelim. Finansal anlamda şartlarımız iyiye giderken önümüze çıkabilecek fırsatlarda da dikkatli olmayı ihmal etmemeliyiz. Gayrimenkul alım satımı gündemimizde olabilir. Plansız kısa seyahatlerimizin olabileceği hafta genelinde kazalara açık bir enerji altında olabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyelim. Üst solum yolu gibi boğaz enfeksiyonlarına açık bir enerji içinde olabiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Yeni bir haftaya başlarken geçmişten bugüne gelen yaşanmış olaylarımıza çekilebilir, yaşam içinde yoğun koşuşturma içeren bir zamanı deneyimleyebiliriz. Finansal anlamda inişli ve çıkışlı bir döngü içinde olabiliriz. Gereksiz borçlanmalar için uygun bir zamanda olmayabilir ve ortak gelirlimizde gerginlik içeren durumlarla karşılaşabiliriz. Kişisel hırslarımıza yenik düşmek bu süreçte bizlere kayıplar getirebilir bu enerjinin farkında olarak sakin kalmalı ve risk içeren yatırımlara karşı tedbirli davranmalıyız. İkili ilişkilerimizde aniden farkındalıklar yaşayabilir ve var olan sorunlarımızı büyütebiliriz. Sağlığımıza ekstra önem gösterelim ve gereksiz stres kaynaklı tansiyon rahatsızlığına karşı tedbirli davranalım ve enerjimizi yüksek tutabileceğimiz kişilerle birlikte haftayı geçirmeyi tercih edelim.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yeni bir haftaya gündelik yaşamımızda yoğun bir koşuşturmaca içinde olabileceğimiz ve kendimizi rahatlıkla ifade edebileceğimiz tempolu bir atmosferle başlayabiliriz. Baş boyun bölgesi rahatsızlıklarına ve üst solunum yolu hasatlıklarına yatkın olabileceğimiz bir hafta içinde olabiliriz. Bu enerjiyi göz ardı etmeyelim ve bağışıklığımızı güçlü tutmaya özen gösterelim. Plansız gerçekleşen seyahatlerimiz çoğalabilir. Finansal anlamda önemli gelişmeler yaşayabiliriz ve var olan ödemelerimiz için yeni bir yapılandırmaya geçme kararı verebiliriz. Yaşamda bizi nelerin mutlu, nelerin mutsuz ettiğini fark edebilir ve güçlü değişimler yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimizde alınganlıklara ve yanlış anlaşılmalara açık bir haftayı deneyimleyebiliriz. Bu atmosferin farkında olarak iletişimimizde kelimelerimizi özenle seçmeliyiz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Yeni bir haftaya iletişimin gezegeni Merkür’ün burcumuza geçmesi ile birlikte kalıcı kararlar alabilir, fikirlerimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir ve ikili ilişkilerimizde yeni farkındalıklar yaşayabileceğimiz bir atmosfer altında başlayabiliriz. Hafta içinde zaman zaman enerjimizin düştüğünü hissedebilir ve dışarıdan gelebilecek manipülasyonlarla karşılaşabiliriz. Yeni plan ve projelerimize yönelirken aynı zamanda dengesiz yön kaybedebileceğimiz durumlarla da karşılaşabiliriz. İkili ilişkilerimizde, kendimizi ifade etme şeklimizde ve dış görünüşümüzde değişiklik yapmak isteyebiliriz. Arkamızdan dönen düşmanlıklara karşı tedbirli olmayı ihmal etmeyelim. Finansal alanda beklediğimiz gelecek bir paramızda engeller ve gecikmelerle karşılaşabiliriz. Sağlığımıza bu süreç içinde gerekli önemi göstermeyi ihmal etmeyelim.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yeni bir haftaya sosyal çevremiz içinde gözle görülebilir değişimler yaşayabileceğimiz ve adeta güneş gibi parlayabileceğimiz şanslı enerjiler altında başlayabiliriz. Geçmişten gelen bazı konular ve zaman zaman kafamızı karıştırabilecek bitmiş ilişkilerimiz tekrar gündemimize gelebilir. Bu vesile ile verdiğimiz eski kararlarımızı gözden geçirme ve kalıcı bir şekilde geçmişimiz ile vedalaşmaya imkân bulabiliriz. Ebeveyn olmak isteyen sevgili Kova Burçları bu dönemin enerjileri altında beklettikleri kararlarını tekrar gündemlerine alabilirler. İçimizdeki yaratıcı ışığı ortaya çıkarmak içinde ideal bir zamanda olabiliriz. Yurt dışı bağlantılı işlerimizde, eğitim, ticari ya da sosyal medya bağlantılı işlerimizde olumlu yönde şanslı değişimlere açık bir enerji altında olabiliriz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Yeni bir haftaya finansal olarak rahat bir nefes alabileceğimiz şanslı bir atmosfer altında başlayabiliriz. Geçmişte değerlendirmediğimiz için belki de üzüldüğümüz bir kariyer fırsatı ile tekrar karşılaşabiliriz. Hızlı ve risk içeren kararlar vermek için uygun bir haftada olmayabiliriz. Sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmeli ve bağışıklığımızı yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahat bir akış içinde ifade edebiliriz. İş başvurusu yapmayı düşünüyorsak bu haftanın enerjilerini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Hayallerimizi ve ideallerimizi gerçekleştirmek için ideal bir dönemde olabiliriz. Toplum önü statümüzde güçlü bir dönüşüm zamanını yaşayabiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page