top of page

12 EKİM HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...
Sevgili Arkadaşlarım,

Bu hafta 14. Ekim 2020 11 derecede Merkür’ün Akrep burcunda geri hareketine şahitlik edeceğiz.

16. Ekim 2020 de 23 derecede Terazi Yeni Ay deneyimleyeceğiz.

Hafta genelinde ikili ilişkilerimizdeki dengeyi sağlamak için önce içte sonra da saygıda kusur etmemeyi öncelik alabiliriz. Çünkü bu durum saygı çerçevesinde ilerlemeyen ilişkilerde bizleri çözüme sevk edecek nitelikte olabilir. İkili ilişkilerdeki uyum öncelikli motivasyonlarımız arasına girebilir.

Gerçekleşen Terazi Yeni Ay’ı ikili ilişkiler ve öz değer yargılarımız üzerinde bizlerin idrak konusu haline gelebilir. Burçlarımızı anlatırken tek tek değineceğim. Haritalarımızda Terazi burcunun bulunduğu ev konuları üzerinden etkileriler alacağız gözlemleyebiliriz.

Güdüsel anlamda varsa biten ilişkilerimiz, bir şekilde iletişime geçme ve aldığımız derin yaraları dile getirme ihtiyacı duyabilir ve doğurabiliriz. Duygusal kargaşa ve huzursuzluk söz konusu olabilir.

Al ver dengemizi koruyabilmek için yine ikili ilişkilerdeki uyuma dikkat çekmemiz gerekebilir. Çünkü “almadan vermek Allaha mahsustur.” Tükenmez hazinesi bulunan, karşılığa ihtiyaç duymadan verebilen tek varlık, Allah'tır. İnsan ise sınırlı imkanlara ve dünyalığa sahiptir. Sürekli karşılık almadan vermeye kalksa, kendi elinde de bir şey kalmaz. Bundan dolayı bir şeyin karşılığını alarak vermek insan için bir zorunluluktur. İnsan bir şey kazanmamışsa, başkasından bir şey almamışsa neyi verebilir? Bu konular üzerinde olacak idrakimiz. Bizler özde değerli hissettiğimiz müddetçe tutkulu aşlara çekilebiliriz. Mücadelemiz bu yönde olabilir.

Hangi evliliğin, hangi iş ortaklığının da bizleri için kötü olduğu kanaatine varmakta zorlanabiliriz. Hakikat arayışlarımız artarken doğruyu bulmakta zorlanabiliriz. Her şeyi düzene sokmak düzenli olmasını sağlamak bir ilişki biçimi değildir. Bu gibi durumları fark edebilir ve zarar veren ilişkileri ayırt etme noktasına gelebiliriz. İdealize aşkların sonu gelebilir. Aşklarımızı idealize mi? ediyoruz. Bu gibi durumların idrakine varabiliriz fakat yüzleşmekte zorlanabileceğimiz bir hafta deneyimleyebiliriz.


Kişisel haritalarınızdaki bu tarz konulara yönelik tıkanıklıklarla ilgili kullanabileceğiniz basitçe semboliklerin var olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için derlediğim “Astrolojiyle Haritanın Üzerine Çıkmak” kitabımızı temin ederek tıkanıklıklarınızı giderebilirsiniz.


Freud, aşıkken idealize etme eğilimini, benlikten sevgiliye “libidinal narsisizm” akışının kanıtı olarak tanımlamıştır. Burada sevgili “ego idealinin” yerine geçer. Bireyin edinmeyi umduğu ve üstün bulduğu değerler- özellikler sevgiliye yansıtılır ve sevgilide mevcutmuş gibi algılanır.

İlişki modelimize dikkat! “Narisist bir Aşk” mı? yoksa “analitik bir Aşk” mı? yaşıyoruz. Bu hafta bunları da dikkate alacak ve gözlemler yapma eğilimleri gösterebileceğiz.

Hafta sonuna doğru aşk ilişkilerimiz ve kendi hobilerimizle ilgili zorluklarla karşı karşıya kalabiliriz. Yenilenme sürecine giriyoruz ve bu da bizleri zorlayabilir. Nelerden hoşlandığımızı ve kendi becerilerimizle ilerlemek istediğimiz bir noktaya gelmiş olabiliriz. Aşk ilişkilerimiz de ise ilişkiye yön vermenin zamanı gelmiş olabilir. Ya tamam diyeceğiz ya da devam!

Dikkat edilmesi gereken ise artık eski kalıplarımızdan sıyrılmak olabilir. Eski kalıp düşüncelerimizden uzaklaşabilmemiz için bu hafta hepimizin de bildiği gibi evren bizimle konuşuyor sevgili arkadaşlarım. Sembolleri yakalayalım ve uyum ve esneklik sağlayalım… Dönüşüme hazır olma zamanı gelmiş ve kapımıza dayanmış olabilir. İlk etapta bu değişim dönüşümler bizleri zorlasa da hepimizin yine bildiği gibi “zaman her şeyin ilacı olacaktır.”


İyi Haftalar Dilerim…Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Yükselen Koçlar

Haftaya işlerimizi düzene sokma ihtiyacı içerisinde başlayabiliriz. Rutin işlerimizde artık gereksiz işlere eğilim göstermekten sıkılmış olabiliriz. Daha somut olana odaklanmak isteyebilir ve gereksiz yüklerimizden kurtulmak isteyebiliriz. Hafta ortalarına doğru İkili ilişkilerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Eşimizle, ortağımızla ya da mal sahibimizle ilgili haklı çıkmak gibi bir eğilim gösterdiğimizi fark edebilir ve bu durumu düzeltmek istediğimizi dile getirip uyumlanmak isteyebiliriz. Hafta sonuna doğru değişim dönüşüm enerjisi içerisine girebiliriz. Bir şeylerin artık değişmesi ve düzelmesini isteyebiliriz. Fakat öncelikle değişimin kendi içimizde başlatmamız gerektiğiyle yüzleşmek yerine karşımızdakileri değiştirmek isteyebiliriz. Yaşadığımız yoğun duygular neticesinde kendi öz değerimizle ilgili al ver dengemizi koruyabilmek adına yakıcı, yıpratıcı davranabiliriz. Mantığımızın almadığı şekilde kontrolsüz bir tutum içerisine girebiliriz. Bu tutum partnerimizin gözündeki değerimizi düşürebilir.

Terazi Yeni Ayı bizlerin ne şekilde dış dünyaya açılacağımız, iş ve çevre koşullarımızı ne şekilde geliştireceğimiz konusunda dengede tutabilir. Uyumu yakalayabilmek için fedakar tutumun yanı sıra zaman zaman da mücadeleci olmamız gerektiğini hissedebiliriz. Ne istediğimizi özde karar vermeli ve içte huzuru dengelemeye çalışmak önem kazanabilir. İş ilişkilerimizde aldanma ve aldatılmalara dikkat! İş hayatımızda kendimizi işimize ya da iş yerimize çok fazla adadığımızı düşünebiliriz. Bu adanmışlık karşılıksız gelişen durumlara vesile oldu ise karşılığını almak üzere konuşma ve çözüme ulaştırma isteğini içerisine girebiliriz. Dış dünyaya açıldığımız alanlarda kariyerimiz, mesleğimiz ve hedeflerimizle ilgili değişim dönüşümler yaşayabiliriz. Hakkımızı aramak isteyebiliriz. Akışa teslim olmak ve uyumlanmak yeni fırsatlar doğurabilir. Bu durumun bilincinde olabilir fakat ne şekilde başlamamız gerektiğine dair kararsızlık yaşayabiliriz. Sorumluluk almak bu hafta ürkütebilir bizleri.

Merkür Akrep burcunda Retro hareketine geçiyor olacak. Bizler al- ver dengemizi sağlayan öz değerlerimiz üzerine ikilemlere düşebiliriz. Takıntı, şüphe ve ön yargı geliştirmek yerine çıkış noktamız olan bireysel düşünceden sıyrılıp birlik bilincine ulaştırabiliriz kendimizi. Güdüsel anlamda eski neşemizi sağlayan ortamlar ve organizasyonlar yaratabilir sosyalleşebiliriz. Sosyal mesafeyi korumayı unutmadan pek tabii... Kendi arzularımıza odaklanır ve varsa partnerimizin ya da varsa çocuklarımızın biz ne diyorsak ne istiyorsak sadece o sınırlar içerisinde kalmaları bencilliğine bürünebiliriz. Çok ince çizgi olarak kendi gücümüzü fark etmemiz başkaları üzerinde baskı kurabileceğimiz anlamını taşımamalı sevgili arkadaşlarım.Yükselen Boğalar

Bu hafta ikili ilişkilerimizin önemli bir noktaya taşındığı bir haftaya başlangıç yapıyoruz. Özellikle Ayın haftanın son günü Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni Ay sizin yönetici gezegeniniz Venüs ile alakadar olacak. İlişkilerimizde dengeyi kaybedebiliriz. Kendi kontrolümüzü tekrar kendimize çekmek için duygusal hassasiyetimiz artabilir. Oto kontrol mekanizmamızı yeniden sağlayabilmemiz için hayatımızdaki bizi yücelten bizi şöhretlendiren bize kendimizi iyi hissettiren alanları yeniden düşünmeye davet eden bir haftaya deneyimleyebiliriz.

Özellikle Merkür’ün Retro’su bizlerin zıt burcunda gerçekleşeceği için bu hafta bilhassa ilişkiler yanlış anlaşılmalara açık olduğu için daha fazla dikkat etmeliyiz. Kendi öz değerimizi ortaya çıkartmak için biraz daha fazla uğraş verebiliriz. Bu içinde ipuçları alkışlandığımız, desteklendiğimiz ve kendimizi başarılı hissettiğimiz alanlara açmak olmalı.Yükselen İkizler

Bu hafta hayatımızda sınırlar çekmemiz gereken bir hafta deneyimleyeceğiz. Kendi sınırlarımızı yeniden oluşturabilmek için sınırlarımızı ihlal eden kişilerle ikili ilişkilerimize ve iletişimimize tekrar dikkat etmeye önem ve özen göstermeliyiz. Bazı konularda istediğimiz her şey hızlıca elimize ulaşmayabilir. Sabretmeyi ve adım adım gitmeyi bu hafta daha fazla denemeyi öğrenebilmeliyiz. Haz duyduğumuz ve ilgi duyduğumuz alanlara direkt çekilmek yerine ona ulaşmak için ödül sistemleri yaratmamız gereken bir haftayı yaşayabiliriz. Eğer keyif ve hazlara ulaşmak için zaman tanırsanız daha fazla başarı elde edeceğimizi düşünerek keyfimizi iki katına çıkartabiliriz.

Yönetici gezegenimiz Merkür haftanın ortasından sonra gerilemeye başlayacak. Bu gerileme süreci sağlığımıza hizmet etmemizi sağlayabilir. Uzun zamandır ertelenen sağlık problemleri ya da ertelenen durumlar varsa yeniden bunları gün yüzüne çıkartmayı deneyimlemeliyiz. Detoksifikasyon çok fazla iyi gelebilir. Bilhassa bağırsak floramızı güçlü tutmak bizleri daha sağlıklı ve güçlü kılabilir. Kuzey ay düğümü bizlerin burcunda ilerleyişine devam ediyor. Kasım ayında bizden daha fazla konuşacağız. Fakat şu an için attığımız her adım başkalarının da öncülük ve önderliğine hizmet ediyor olabilir. Onun için attığımız adımları iki kez düşünüp iki kez planlamadan evvel başkalarına da fayda sağladığımızı düşünerek daha hızlı adımlar atmamız başkalarının da ilham kaynağı olmasına vesile olabilir.Yükselen Yengeçler

Bu hafta başarı ve zaferlerin elimizden kayıp gittiğini düşündüğümüz bir hafta olabilir. Uzun zamandır uğraş verdiğimiz işler olumsuz sonuçlanabilir. Ve kendimizi bu olumsuz sonuçlara hazır olmadığımız bir anda duyabilir ve şahit olabiliriz. Bu da hazır olmadığımız alandan gelen bir eylemin içerisinde olmak bizleri çok fazla üzebilir. Tekrar kendi gücümüzü toplamak için bu hafta kendimize zaman tanımalıyız.

Bilhassa Merkür’ün yapacağı Retro geçmiş ilişkilerimizi ve daha önceki hobilerimiz, ilgi alanlarımız ve sevdiğimiz işlerle uğraştığımız süreçlerden olumlu ve güzel haberler alabiliriz.

Terazi Yeni Ay’ı hayatımızda özellikle ailenin önemini ortaya çıkartacak şekilde yaşamamızı sağlayabilir. Her şey gidebilir ama aile en önemlisidir bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. İş konularında yeniden başarıyı elde etmek için kendimize biraz daha zaman tanımamız gerekli. Bugün ve bu hafta öğreneceğimiz dersler bizlerin 7 Ocak’tan sonra kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlayabilir.


Yükselen Aslanlar

Uzun zamandır yatıyor ve yatağımızdan kalkmıyorduk. Aslan yattığı yerden belli olur lafı bizler için biçilmiş bir zamandı. Fakat artık yattığınız yataktan bizleri kaldıracak eylemler ve hamlelerle başlayabiliriz. Uzun zamandır beklediğimiz ama bir türlü hamle yapamadığınız alanlarda söz sahibi olmaya başlayabiliriz. Yeni insanlar, yeni ilişkiler ve yeni mekanlara açık olacağımız bir durum. Sanki uzun zamandır hasta gibi davranıyor ve bir türlü direncimizi toparlayıp ortaya çıkartamamış olabiliriz. Fakat bundan sonra artık adımlarımızı daha hızlı atabilmemiz için bu hafta bilhassa oldukça bizleri etkileyebilir. Dikkat etmemiz gereken konu ev yaşantımızda kendimize tekrar çeki düzen vermek evimizde eksik kalan eşyalarımızı tamamlamak için uğraşlar verebiliriz. Evimiz, ailemiz, temellerimiz ve kendi ailemiz gibi durumları düzeltme ihtiyacı içerisine girebiliriz. Eğitime başlamak isteyebiliriz. Başladığımız eğitimlerde eksik kaldığımızı düşündüğümüz süreçler varsa onları yeniden tamamlamak ve göz önünde bulundurmak isteyebiliriz.

Terazi Yeni Ay’ı eğitim konularında destekleyebilir. Yakın çevremiz, yakın arkadaşlarımızın yani bizlere destek olan kişilerin iş birliklerine şahitlik edebiliriz. Bu yeni ayla birlikte silkeleneceğimiz güzel bir zamana geçiş yapabiliriz.


başak burcu
Başak burun

Yükselen Başaklar

Hayatımızda tamamla yaşamak istediğimiz bir süreç içerisinde olabiliriz. Kendi dış görünüşümüz ve imajımızı kendi hayatımızı yenilemek ve yeniden hayata tutunmak için yeni değerler elde etmek istekliliğinde olabiliriz. Fakat bir türlü bu konudaki istediğimiz desteğin gelmediğini düşünebiliriz. Bunu öğrenmek için detaylarda boğulmak yerine bütüne bakmayı öğrenmemiz gerekli.

Haftanın sonunda yaşayacağımız Yeni Ay bizlere maddi konularda bütüne bakma anlayışı taşıyabilir. Maddi konularda ve kendimize güvence alanları yaratmak istediğimiz konularda daha fazla bütünsel bakma yetisine sahip olabiliriz.

Fakat konuşma dilimiz, becerilerimiz ve iletişim kabiliyetlerimizde gerileyecek olan bir Merkür Retro’su yaşayacağız. Bu konu bizlerin bir düşünüp iki konuşmamıza bir konuşup üç yazmamıza vesile olabilir. Emeğimizi daha fazla tüketmek yerine al ver dengemizi koruyarak gerçek amacımıza hizmet edecek cümlelerin içerisine imza atmak daha faydalı olabilir. Kendimize bir az yutkunma süresi vermek ve ağzımızdan çıkanın kulağımızın duyması şeklinde iletişim kurmak ve hitap etmek bizler için daha kalıcı ve sağlam enerjileri ortaya çıkartabilir. Düşüncelerimiz ya da konuşmalarımız bir şeyi tamamlandırma ve sonlandırma üzerine olmamalı. Açık kapılar ve düşünceler bırakarak adımlarımızı atmaya önem ve özen gösterebiliriz.Yükselen Teraziler

Bu hafta bizler için hayatımızı yeni baştan yazmak, yeni baştan ortaya çıkartmak için önemli ve doğru bir zaman olabilir. Uzun zamandır Mars’ın Retro’sunu tam karşı evimizden alıyorduk. Bilhassa evlilik ilişkiler ortaklık yakın dostluklar ve topluma açıldığımız konularla ilgili sıkıntılı ve stresli gergin dönemlerden geçiyor olabiliriz. Fakat bu hafta yaşayacağımız yeni ay bunları düzeltmek için bizlere yeni kapılar aralayabilir. Bizden özür dilemek isteyen kişilerin kapımızda belirmeleri söz konusu olabilir. Daha fazla tolerans gösterebileceğimiz bir 14 günlük serüven yaşayabiliriz. Bu hafta sanki “ben değerliyim” diyebileceğimiz ve kendi değerimizi elde edebileceğimiz lüksler içerisinde olabiliriz. Önemli olan “ben bu sevgiye layığım” “ben bu parayı kazanmaya layığım” ben kendimi bunlara layık olarak görüyor ve hissediyorum diyebilmeliyiz. Kendi layığımızı hissettiğimiz müddetçe istediğimiz şeylere bu haftanın başlangıcı itibariyle yaklaşmamız hızlanabilir.

Merkür’ün Retro olduğu dönem ise beklediğimiz ücretler, paralar ya da güvence alanlarımızla ilgili geçmişe dönük yatırımlarımızın ya da geçmişe dönük beklentilerimizin yeniden karşılanmasına vesile olabilir. Kendimizi daha güçlü ve bu konularda iletişimi daha hızlı somut sonuçlara bağlanan bir çözüm önerileriyle geçireceğimiz keyifli bir haftaya dönüştürebilir.


Yükselen Akrepler

Bu hafta aile bağlarımızı güçlendirmek için güzel ve önemli bir zamana geçiş yapabiliriz. Sevdiğimiz insanlarla birlikte olmak için planlar yapmış olabiliriz. Fakat bu planların alt üst olması engellenmesi ve kutlamaların ertelenmesi gibi durumlar yaşanabilir. Eğlenceler belirli bir süre hayatınızda ertelenebilir. Fakat geçmişe dair verdiğimiz ve belirttiğimiz kararlar gündemimize gelebilir. Ani sıra dışı ve inişli çıkışlı ilişki yaşantımız ise bu dönem geçmiş bağlantılarımız ve beklediklerimiz üzerine şekillenebilir.

Özellikle Merkür gezegeni bizim burcumuzda gerilemeye başlayacağı için bütün evren yoğun su vurgusuyla konuşmaya başlayacaklar ve netlik arayışı içerisine girecekler. Bizler kendi hayatlarımızda netliği çok fazla önemsediğimiz için bu dönem net cevaplar net yargılar yapan insanlarla tekrardan keyfimiz yerine gelebilir. Dikkatli olmamız gereken kısım ise Terazi Yeni Ay’ı bizlerin 12.evinde gerçekleşiyor olması. Bilhassa bize adım atmak isteyen ama bir türlü adım atamayan kişilerle karşılaşabiliriz. Ya da arkamızdan dönen işler ve kuyumuzu kazan süreçlerle karşılaşabiliriz. Tüm bunlara dik bir duruş sergileyebilmek için kendi hem psikolojik hem de fiziksel sağlığımızı korumaya dikkat etmeliyiz. Psikolojik sağlığımızı güçlendirmek için arkadaşlık ilişkilerimiz önemli olabilir. Davetlere katılım göstermeye çalışmak, telefonları cevapsız bırakmamak herkesle görüşmeye ve herkese zaman tanımaya çalışmak ve bu süreci bu şekilde idare edebilirsek psikolojik olarak kendimizi bir yerde sorumlu hissetmeyebilir ve birçok kişiyle paylaşımlarımızı aktarmaya başlayabiliriz. Tek bir odakta kalmamak bizleri koruyabilir.Yükselen Yaylar

Hayatımıza bitirmek istediğimiz fakat bir türlü bitiremediğimiz döngüler, bu hafta da devam edebilir. Fakat bitirmeye çalıştığımız bu döngüde bitirmemize ya da olayları nihayetlendirmemize hizmet edecek bilgilerin akması söz konusu olabilir. Sadece bizlerle konuşan kişilerin cümlelerinin ardındaki sözcükleri işitmeye çalışalım. Onların kendi bizlere anlatmak istediği duyguyu öğrenmeye çalışabiliriz. Eğer bunu başarabilirsek sezgisel bilişimize mantıkla geçersiz kılmadan hayatımıza adımlar atabilirsek kazançlar elde edebiliriz. Bilhassa bitirmek istediğimiz ve nihayetlendirmek istediğimiz olaylarla ilgili kesin çözümlere vardıracak sonuçlar da elde edebiliriz. Bu haftanın sonunda geçekleşecek olan Terazi Yeni Ay’ı arkadaşlık evimizde gerçekleşiyor. Burası ayrıca bonafortuna dediğimiz şans evidir. Şansımız artabilir, desteklenen enerjilerle bu haftayı geçirebiliriz. Hatta 14 günlük serüvende hayatımıza bizleri destekleyecek ebeveynleri, ast üst yönetimleri çalışma arkadaşlarımızı sosyalleştiğimiz alanlardan gelecek desteklere açık ve güzel ilerleyeceğimiz bir durum söz konusu olabilir. Önemli olan görünen yüzey haricinde olayların görünmeyen tarafını da görmeye çalışmak olmalı.Yükselen Oğlaklar

Bu hafta maddi düzenimizi yeniden programlamak zorunda kalabiliriz. Beklediğimiz bir para varsa ya da kariyer hedeflerimiz varsa olumsuz sonuçlarla karşılaşabileceğimiz bir hafta bizi bekliyor olabilir. Fakat olumsuz sonuçlarla karşılaşsak da yeniden mücadele etmek yeniden bir adım atmayı düşünmeli ve asla pes etmemeliyiz. Oğlak burçları bir sonraki hamle ve adımında daha fazla başarıya ulaşabilirler. Onun için adım atmaktan yılmamak ve pes etmemeyi öğrenebilmeliyiz. Hayatımızda özellikle aile kavramında ve benim hayatımda bu insanlar önemli değerler dediğimiz kişilerden beklediğimiz desteği göremeyebiliriz. Bilhassa bu dönem istediğimiz destekler ya da beklenti içerisinde olduğumuz yerlerden gelecek maddi kaynaklara karşı olumsuzluklarla yüzleşebiliriz. Fakat haftanın sonunda gerçekleşecek terazi yeni Ay’ı iş konusundaki beklentilerimizin farklı bir yönde bir yol açacağını gösterebilir. Çıkmaza uğradığımız her türlü yolun başka bir yol olabileceğinin de vurgusunu ortaya çıkartabilir. Yeni bir yol olduğunu gözlemlemek bizleri mutlu edebilir. Onun için bu hafta biraz daha sabırlı olmalı ve önümüzdeki 14 günlük süreçte gelecek teklif ve fırsatları iyi değerlendirmeliyiz.Yükselen Kovalar

Bu hafta kendi hayatımızda yardım eli uzatabileceğimiz birçok kişinin olduğunu bilmenize rağmen sanki kimseye yetemiyormuş gibi hissettiğimiz bir zaman olabilir. Kendi elimizle mucizeler yaratacağımıza inandığımız fakat bunu başkalarıyla paylaşırken bir türlü paylaşmaya imkan bulamadığımız bir hafta yaşayabiliriz. Bu hafta daha çok başkalarından gelecek kaynaklara açmayı deneyimleyebilir ve onlara yardım eli uzatmak isteyebiliriz.

Fakat haftanın sonundaki yeni ay yeni keşifler yapmak yeni umutlarla kendimizi yüceltmek hususunda da bizleri mutlu edebilir. Belki yapmak isteyip de yapamadığımız bir süreç bir başkasının hayatını mutlu etmeye de vesile olabilir. Düzenlediğimiz bir sürpriz parti bir başkasına kısmet de olabilir gibi düşünebiliriz. Buradaki önemli kısım kendi hayatımızda kime niyet kime kısmet cümlesini asla unutmadan bu haftayı idame ettirmek olabilir.

Merkür’ün Retro süreci bizlerin 10.evinde gerçekleşiyor. Yani iş, kariyer, mevki ve statü alanlarımızda geriye dönük borçlar, ödenekler ve alacak verecekler konusunu yeniden değerlendirmek isteyebiliriz. Bu süreç biraz uzun sürebilir ancak bu hafta başlangıç yapmak fayda sağlayabilir.
Yükselen Balıklar

Güzel bir haftaya geçiş yapıyoruz. Uzun zamandır kimseden destek göremediğimizi düşündüğümüz bir zaman yaşamış olabiliriz. Bilhassa karşı taraf bizi bencillikle suçlamış olabilir. Sadece kendimizi düşündüğümüze dair söylemlere maruz kalmış olabiliriz. Halbuki bizler kendimizi o kadar çok feda ettik ve ödünler verdik.


İlişki yaşamımızda kendimizi kanıtlamak adına yaptıklarımızı göstermek adına iki katı çaba sarf etmiş olabiliriz. Fakat bu durum artık değişiyor. Bu hafta sonu yaşayacağımız Terazi Yeni Ay’ı hayatımızda bir şeyleri değiştirip dönüştürebilmek için güç ve kuvvet verebilir. Özellikle destek beklediğimiz kişilerden bu desteği göremeyebiliriz. Fakat hiç beklemediğimiz birinden bambaşka bir teklif ve kısmet gelebilme ihtimali çok çok yüksek. Özellikle para konularında, iş konularında beklediğimiz bir destek olabilir, bir terfi olabilir borcumuzu alabileceğimiz bir süreç olabilir. Ya da mevkii sahibi birinin bizi önemli bir pozisyona taşımasını bekliyor olabiliriz.


Bu kişiyi bir güvence olarak görebiliriz. Fakat bu kişiye güvenmenin yanlış olduğunu idrak edebiliriz bu hafta. Bu durum umudumuzu yitirmemize neden olmasın. Hiç ummadığımız bambaşka biri bizlere yeni kapılar açabilir. Yeniliklere adapte olabileceğimiz önemli bir sürece geçiş yapıyoruz. Özellikle Merkür’ün Retro’su bu hafta başlıyor ve 9. Evimizde gerçekleşiyor. Ufkumuzu genişletmek isteyebiliriz. Hayata farklı pencerelerden de bakabilmeli ve sadece belirli kişilerin hayatında rol almak yerine çevremizi geniş tutmayı deneyimleyebilmeliyiz. Her şeye layık olduğumuzu düşünmeli ve vizyonumuzu daha geniş tutmayı başarabilmeliyiz. Bu süreçte farklı kaynaklardan destekler görebilmemiz daha fazla artabilir.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page