top of page

11 MAYIS BOĞA BURCU'NDA YENİ AYSevgili Arkadaşlarım,

Herkese şimdiden koskoca bir “Mutlu Bayramlar.”


11 Mayıs 2021 Ankara koordinatlarına göre saat 21:59 itibariyle Boğa Yeniayı deneyimine gireceğiz. 14 gün sonunda Ay Tutulması ile Dolan Ay’ı selamlayacağız…


Takip eden 14 gün boyunca etkisi üzerimizde sürecek…


Bu yeniay Boğa burcunun ağırlığını hissedeceğiz.

Sağlam adımlar atmayı hedeflediğimiz, kalıcı, istikrarlı, uzun vadeli, konfor, keyifli alanlar, beslenme, güvende hissetme konularını öne taşıyacağız. İlişkilerimiz de yine Boğa Burcu temaları içerisinde olduğundan ön plana taşınabilir.


 • Elimizde var olan maddi değerlerimizi korumak.

 • Daha da iyileştirmek için yeni yönler belirleme arzumuz artabilir.

 • Bu alanlarda ilerlemek isterken, bir taraftan kısıtlayıcı karşımıza çıkarak hızlı yol almamızı engelleyebilir.

 • Plüton'un olumlu açı ile eşlik ettiği bu Yeni Ay, hayatımızda düzene getirmek, değiştirmek istediğimiz konular için artık karar verip ilerleme zamanı dedirtebilir.

 • Güçlü, tutkulu yaklaşımları ve başarma arzusunu tetikleyici olabilir.

 • Değişmesi gereken konularımızı daha gözler önüne serebilir, farkındalıklar yaratabilir.

Boğa, herkesin yiyecek et bulabilecek lükse sahip olmasını isteyen bir burçtur ama gerçekler böyle değildir. Çünkü etin üretimi için meralara, bu vesileyle de kesilen ağaçlara, kaybedilen enerjiye ihtiyaç vardır.


O nedenle tükettiklerimizi ne kadar üretime çevirebileceğimizi düşüneceğiz.


Özellikle istifçilik huyumuzdan vazgeçmeyi deneyeceğiz.


Elimizdeki var olanlara şükretmeyi öğreneceğiz.


Maddi alanlarda, elde edebilirlik ve sürdürebilirliği düşüneceğiz.

Düşünce ve kararlarımızı eyleme geçirebiliriz. Bu zamanda gelen teklifler, yapacağımız anlaşmalar ve alacağımız kararlar kadersel etkide olabilir.


Chiron'un Mars’ın yapacağı zorlayıcı açı, içimizde biraz endişe, huzursuzluk, keyifsizlik hissetmemize etki edebilir. Bu süreçte üzerinde düşünmeden, tartmadan hızlıca girişebileceğimiz konuların, karşımıza çıkarabileceği pürüzleri ifade edebilir. Aile içi huzursuzluklar, gerginlikler yaşanabilir. Geçmiş konu ve yaralarımızı da gündemimize getirebilir.


Yeniay en çok Boğa, Akrep, Aslan ve Kova Burç’larını etkileyecek.

 • Kararlar almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle

 • Boğalar daha çok karar almakta zorlanacak.

 • Akrep, Aslan ve Kova’lar da kaygıları ile yüzleşebilirler. Aslında değişmeyen, bu durum artık değişsin diye adım atma cesareti gösterenlere yeniay destek enerjisi verecek.


 • İkizler, Koç, Terazi ve Yay Burç’ları bu yeniayda düşünceler ve maddi planlarda desteklenmediklerini hissedebilirler.

 • Para akışı ve ikili ilişkilerdeki borç alışverişleri ile ilgili zorlanmalar yaşayabilirler.


 • Balık, Başak, Yengeç ve Oğlak Burç’ları ise bu yeniayda sezgilerini değil gerçekleri dinleyecekler.

 • Mantıklı düşünceleri, kalplerinin sesinden daha ağır basacak ve kendi yaşamlarında daha çok iş birlikleri, destek ve anlaşmalar arayışına girecekler.


14 Mayıs’ta ise Jüpiter Balık Burcu’na geçiyor. Bundan bir önceki yayınladığım Mayıs Ayı Astroloji yorumları videomu izleyin… Orada etkilerden bahsettim…


 • Jüpiter’in anaretik derecede bulunması ise sağlık, eğitim, yasalar ile ilgili konularda hızlı gelişen uygulamaların habercisi olabilir.

 • 17-24 Mayıs arası önemli görüşme, iş birlikleri, ilişkiler ve toplantılar için uyumlu olumlu zaman dilimidir.

 • 17-18-19-20 Mayıs ilişkiler için de olumlu zaman dilimidir.

Ay, Alhena yıldızı ile paralel hizalanacak. Bu da sanatsal konularda artistik yeteneklerle bezeneceğimiz bir zamana da işaret ediyor. Yani Boğa’nın katı kuralcı ve otoriter doğasının içinde saklı bir yumuşaklık, yaratıcılık ve bilinçli ya da bilinçsizce bir görev üstlenme konuları yatıyor olacak.


21 derecenin içinde Yay Burcu yatıyor. O nedenle koyu tartışmalar içerisine girmekten uzak durmak önemli olacak bu süreçte. Ben biliyorum, ben ‘hallederim’cilik oynamaktan imtina etmeliyiz. Bu 14 günlük serüveni yeni bir keşif ve deneyim alanı gibi düşünelim. Çünkü insanların çok bilmişlikleri gözümüze oldukça batacak gibi gözüküyor.


Ay, Aldebaran yıldızı ile de hizalanacak. Boğanın yöneticisi, Venüs ise Mirfak yıldızı ile kavuşumda. Dürüstlük ilkesinden ödün vermemeliyiz. Özellikle ikili ilişkilerde cesaretli davranabilir, medyan okuyucu tavırlar takınabiliriz. Bu durumdan biraz uzaklaşmamız gerekecek.

Bu 14 günlük süreçte evlilikle ilgili kararlar alırken de dikkatli davranmak önem teşkil ediyor olacak. Sözlerimizin arkasında ne kadar durabildiğimizi düşünmemiz gerekecek. Sırf inatla istediğimiz olsun diye adımlar mı atıyoruz, yoksa gerçekten isteklerimiz doğrultusunda mücadele edebilecek gücü içimizde hissederek mi kararlar veriyoruz? Bunu sorgulamalıyız!

Yeniay enerjisi Krittika Nakshatrası ile birleşiyor.

(1. Pada)


Bu nakshatra, adı üstünde kritize etmeyi, analitik düşünmeyi, hata bulmayı ve eleştirmeyi sever. Bu süreçte politik olamayabiliriz. Lafı dolandırmadan, bir anda kendimizden emin tavırlar takınıp net olanı yaşamak isteyebiliriz. Çabuk çözümler üretmeyi ve hızlı cevaplar almayı bekleyeceğiz. Fakat cesaret yönümüzün, ahlaki yönümüzden üstün olmamasına dikkat etmeliyiz.

Yeniay ülkemizin 11. evinde gerçekleşiyor. An haritasında, Mars ise tam yükselenimizde olacak. Mars, 11. evi kesen burcu yönetiyor. Ülkeler astrolojisinde 11. ev belediyeleri, parlamentoyu, yönetimi besleyenleri, bakanlıkları ki maliye bakanlığını anlatır. Yeniayın agresyonu bu alanlarda ortaya çıkacak gibi gözüküyor.


 • Agresyon riskini ortaya çıkarıyor.

 • Hükümetin hızlı kararlar almasıyla ilgili zorluklar yaşayabiliriz.

 • 1. ev ülkeler astrolojisinde halkın sağlığı ve refahını anlatır.

 • Mars’ın 1. ev yerleşimi sağlık, refah ve ekonomi konularında hızlı yaptırımların, kararların alınacağını anlatıyor. Ki bu da belirli riskler ve ölçütlenebilir olmayan sonuçlarla karşılaşma ihtimalimizi arttırıyor.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Finansal konularımız, gelir gider dengemiz ön plana çıkabilir.Bu alanda sağlam, kalıcı, uzun vadeli planlar yapabiliriz. Karşımıza çıkabilecek alternatifleri de değerlendirerek, yeni başlangıçlara adım atabiliriz. Beklemediğimiz anda elimize geçebilecek bir iş fırsatı olabilir ve bizi rahatlatabilir. Yeteneklerimiz doğrultusunda ek kazançlar elde edebiliriz. Parasal anlamda destekleneceğimiz bir Yeni AY!Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Burcumuzda gerçekleşen bir Yeni AY! Yaşamımızla ilgili önemli kararlar alacağımız ve yeniliklere ilerleyeceğimiz bir dönem olabilir. İmajımızda bir değişiklik yapmak isteyebiliriz. İlişkiler, ortaklıklar, iş birliği içinde olduğumuz kişileri ilgilendiren şans ve fırsatlar karşımıza çıkabilir. Bu noktada ani başlangıçlar yapmadan önce yavaş ve sabırlı ilerlememiz gerekebilir.Hukuksal konular, akademik konularda da destekleneceğimiz bir süreç geçirebiliriz. Maddi konularda keyfi harcamalarımız söz konusu olabileceğinden, dengeyi kurabilmek önem taşıyabilir.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Kendimize odaklanacağımız bir Yeni AY! Geçmişimizi ve geleceğimizi bir arada içimizde değerlendirerek önümüzdeki süreçler için kendimizi daha güvende hissedebileceğimiz yeni yönler belirleyebiliriz. Parasal konularda hızlı gelişen bir gündemimiz olabilir. Yenilenmek isteyeceğimiz bir süreçteyiz. Bu zaman diliminde alacağımız kararlar kadersel etkiler yaratabilir. Sabit yaklaşımlardan kaçınarak, alternatifleri değerlendirerek ilerlemek fayda sağlayabilir.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Sosyal çevremizi ilgilendiren keyifli bir süreç geçirebiliriz. Yeni çevrelere dahil olabilir, yeni insanlarla tanışabiliriz. Hedeflerimiz ve amaçlarımızla ilgili daha somut, daha kararlı ilerleyebileceğimiz bir dönem olabilir. Gerçekleştirmek istediğimiz projelerimiz doğrultusunda yeni planlamalar yapabilir, uzun vadeli başlangıçlar gerçekleştirebiliriz. İşimizden elde ettiğimiz gelirimizi ilgilendiren bir güncelleme söz konusu olabilir.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Kariyer hayatımızı, toplumsal statümüzü ilgilendiren yeni gelişmelerimiz olabilir. Daha sağlam bir zeminde ilerlemeyi hedefleyeceğimiz, uzun vadeli, kalıcı başlangıçlara adım atabiliriz. Bazılarımız için evlilik kararı almak veya evliliği sonlandırmak söz konusu olabilir. Yer değişiklikleri gündeme gelebilir. İş hayatımızda sürpriz gelişmeler karşımıza çıkabilir. Otorite figürleri ile iyi geçinebilir, yeni anlaşmalar gerçekleştirebiliriz. Köklü değişimler kapımızda olabilir.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yaşamımızla ilgili bakış açımızı değiştirebileceğimiz bir dönem geçirebiliriz. Yeni bir düzen oluşturma yönünde kararlar alabilir, bunun tohumlarını ekebiliriz. Beklediğimiz bir haber, hukuksal bir mesele, eğitimle ilgili bir durum söz konusu ise keyifli gelişmeler yaşanabilir. Seyahatler planlayabiliriz. Çıkacağımız bir seyahatte veya sosyal medya aracılığı ile yeni tanışmalar söz konusu olabilir. Yeni ticari bağlantılar, anlaşmalar gündemimize gelebilir. Sabırla, istikrarla ilerleyeceğimiz bu zaman dilimi, uzun vadeli, kalıcı başlangıçlar gerçekleştirmemize vesile olabilir.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Finansal kaynaklarımızı ilgilendiren yeni gelişmeler gündemimize gelebilir. Kendimizi daha konforlu hissedebileceğimiz, bizi rahatlatacak durumlarla karşılaşabiliriz. Yatırımlara yönelebiliriz. Beklediğimiz maddi bir konu olumlu sonuçlanabilir bize nefes aldırabilir. Aileden veya eşimizden bu alanda destek alabiliriz.Ayrıcayeni bir eğitim, hukuksal bir konu gündemimize gelebilir. İşle bağlantılı seyahat planlamaları yapabiliriz. Bu dönemde yaşamımızla ilgili içsel olarak değişim arzusu tetiklenebilir ve önemli kararlar alabiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

İlişkilerimizi ön plana alan bir Yeni Ay! Evlilikler, ortaklıklar, ikili ilişkiler gündemimizde olabilir. Bu alanlarda yeni kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yaşayabiliriz. Tutkulu, uzun vadeli bir ilişki başlangıcı yaşanabileceği gibi, var olan ilişkimizle ilgili önemli kararlar alabiliriz. Maddi konularda karşımıza çıkabilecek fırsatlar, geleceğimize etki edecek, bize ışık tutacak nitelikte olabilir. Maddi dengeyi korumamız ise oldukça önemli. Ortak finansal kaynaklarımızı ilgilendiren bir karar, bir anlaşma söz konusu olabilir. Hızlı gelişen bir alım- satım durumu söz konusu olabilir.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Günlük rutinlerimize yeni bir düzen getirmek isteyebiliriz. İş ve çalışma ortamızı ilgilendiren değişimler söz konusu olabilir. İşle ilgili beklenmedik teklifler alabilir, yeni iş bağlantıları kurabiliriz.Uzun zamandır başlamak istediğimiz bir konuya bu dönemde adım atabiliriz. Diyete başlamak, sağlığımızla ilgili bir konuyu ele almak olabilir örneğin. Finansal kaynaklarımızı, alım satım konularını ilgilendiren hızlı gelişmeler gündeme gelebilir, bu konuda bazı endişelerimiz olabilir. İlişkilerimizle ilgili önemli bir karar verebiliriz. Bu kimimiz için başlangıç olabileceği gibi kimimiz için bir sonlanma enerjisi taşıyabilir.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Aşk hayatımız, ilişkilerimiz, çocuklarla ilgili konular gündemimizde olabilir. Aşk ve ilişkilerde kendimizi güvende hissettirebilecek, yeni uzun vadeli başlangıçlar yapmak isteyebiliriz. Ani gelişebilecek şartlar, hayatımızda köklü değişimler yaratabilecek nitelikte olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenlerimiz için destekleyici bir süreç olabilir. Yeteneklerimizi değerlendirmek, yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak isteyebiliriz. Kendimizi keyifli hissettiğimiz alanlara enerjimizi yoğunlaştırabiliriz. Yatırım konularında desteklenebiliriz ancak riskten uzak durmakta fayda var.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Evimiz, ailemiz ile ilgili yeni kararlar, gelişmeler gündemimizde olabilir. Aile içi ilişkilerimizi kuvvetlendirebiliriz. Düzenimizi değiştirmek isteyebiliriz. Ev içerisinde yenilenme yapabileceğimiz gibi, taşınma gibi bir durum da söz konusu olabilir. Evlilik, boşanma, iş değişikliği gibi önemli kararlar alınabilir. Bekar olanlarımız için hiç beklenmedik bir anda karşımıza çıkabilecek yeni bir aşk gündemimize gelebilir. Hayatımızla ilgili yeni önemli bir sürece ilerliyoruz. Bunun tohumlarını bu dönemde atmaya başlayabiliriz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

İletişimle ilgili kavramların ön planda olacağı bir Yeni Ay geçirebiliriz. Yeni teklifler, yeni anlaşmalar, yeni tanışmalar gündemimize gelebilir. Hayatımızda biri yoksa yeni bir ilişkiye başlayabiliriz. Yakın çevremizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabiliriz. Yeni bir eğitim, İşle ilgili önemli bir anlaşma söz konusu olabilir. Düşünce ve fikirlerimizi daha somut ve net bir şekilde ortaya koyabileceğimiz bir dönem geçirebiliriz. Yaşamamızla ilgili kalıcı adımlar, önemli kararlar evresindeyiz. Karşımıza çıkan fırsatları çok iyi analiz ederek geleceğimize olumlu etki edebiliriz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page