top of page

10 EKİM '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ
10 Ekim 2022 Haftalık Burç Yorumları


Dolunay oldukça sert etkiler barındırıyor fakat uyanışa geçmek için geçmişi geride bırakmamız gerekiyor. Ne yaşanmışsa, neyin kararını verdiysek artık pişmanlık duymak için çok geç. Şöyle düşünelim; de-aktif mi yoksa aktif mi olacağız? Bu kararı vermemiz gerekiyor. Yaşananlardan pişman olmak yerine pozitif motivasyona güvenmek gerekiyor.

💫

Chironik bir dolunay olduğu için aidiyetliğimizi bulmakta zorlanacağız…

💫

Biz nereye aitiz? Evliliğimde, ilişkimde partner olmaya mı aitim? İşimin çalışanı olmaya mı aitim? Ülkemin vatandaşı olmaya mı aitim? Bu otobüsün/uçağın yolcusu olmaya mı aitim? Bu ailenin bir üyesi olmaya mı aitim… gibi türetebilirsiniz.

💫

Venüs Güneş’in yanında… 23 Ekim’e kadar da Sabah Yıldızı olmaya devam edecek. İlişkiler, finans ve değer konularında bu sürece kadar zorluklar bizi bekliyor. Strateji, plan konularında kendimizi eksik hissedebiliriz. Danışmanlıklar almak bu süreçte gayet iyi gelir.

💫

Satürn Mars ve Güneş arasında hava üçgeni var. Bu iyi bir yerleşim ama Retro’su biten Merkür de Neptün’den uzaklaşan karşıt açıda. Bir bakıma artık olgunlaşma, ayyuka çıkma, isteklerimiz konusunda karşılık bulma durumu kazanacağız. Yani kafa olarak tam anlamıyla tatil, inziva isteği içinde olacağız ama bu sefer de iş yoğunluğu, sorumluluklar hızlı tempoda seyredecek.

💫

Eve, taşınmaya, ilişkiye vakit ayırmak isterken yoğun çalışma temposu nedeniyle dikkatimizi tam anlamıyla veremeyeceğiz. Yine de uzun süredir harcadığımız emeğin meyvelerini toplamak adına bu hava üçgeni bize hız kazandıracaktır.


Dolunayda Ay Menkar ile hizalanacak

Abartıya kaçmadan azla yetinmeyi bilmemiz gerekiyor. Ön yargıların kurbanı olmamalı ve iç sesimizi dinlemeliyiz. Neyi istiyorum, neyden mutlu olacağım? Bu yaptığım /yapacağım hangi ihtiyacıma karşılık gelecek cümleleri bizi doğruya teşvik edecektir.


Mars ise Capella ve Phact yıldızları ile kavuşumda

Harcamaları yönetmeliyiz. Hız tehlike getirir. Heyecan ve yenilik için hızlı karar vermeye güdüleneceğiz fakat almak, tüketmek, harcamak gibi kararlarda temkinli olmalı sürdürebilirliğe odaklanmalıyız. Devamını getirebilecek miyim? Gereken özveriyi gösterebilecek miyim? Gibi…


Mutlu haftalar diliyorum.


Şifa Olsun. . .


TEMEL SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMİ KAÇIRANLAR İÇİN SON FIRSAT !!!


Vedik ile Batının buluştuğu ilk ve tek müfredat -DENEYSEL ASTROLOJİ


TARİH: 26 EYLÜL 2022 EĞİTİM SÜRESİ: 32 HAFTA TEMEL Her Hafta Çarşamba Günü Saat: 20.30 - 23.00 Eğitim kitaplarımız deneysel yayınevinde sizleri beklemektedir.


Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Beklentilerin ucunu fazla kaçırmış olabilirsiniz. İlişkileri fazla zorlamış, karşı taraftan hızlıca adım atması için onu usandırmış olabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi ilişkilerde de emek, zaman ve sabır gerekiyor. Ama bazı kişilerin de karakterinin değişmesini beklemek ya da içinde bulunduğunuz iş vb. süreçte kararların değişmesini beklemek biraz uçuk kalabilir.

Dolunay enerjisiyle artık kendi istekleriniz ve hedeflerinizin peşinden gitmelisiniz. Başkalarını beklemek yerine artık kendi adımlarınızı atmalısınız. Bu karar sadece size ait olmayabilir, çocuklarınız vb. sizi durduran etmenler olabilir ama karar almak adım atmanın ilk bölümüdür. Bu sefer kararlı olmalısınız!

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Sizi durduran, engelleyen konular nedeniyle şikâyetçi olduğunuz bir dönemdesiniz. Belki de uğraşmamanız gereken şeyler nedeniyle yaşamınız bir şekilde kısıtlanıyor. Sizi destekleyenler yerine size iş çıkaranlar yüzünden adım atamamak canınızı sıkıyor. Fakat siz gitseniz çevrenizde bunlarla uğraşacak kimse olmayacak. Ama artık kararlı olmalısınız.

Siz bir şeyler yapmazsanız zaten olaylar sizi yıpratacak. “Her şey olacağına varır” cümlesine sığınalım. Kendi sezgilerinize güvenmeli ve yaşam döngünüzü kırmak için hazırlanmalısınız. Yoksa sağlık sıkıntıları baş gösterecek…


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Rutinlerinizin ve hayat akışınızın değiştiği önemli olaylar yaşadınız. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu en çok hisseden burç sizsiniz. Fakat tasavvuf ehlileri der ki kötü yoktur; iyi vardır ve onun dereceleri… Yani her şerden bir hayır çıkarma işini siz sırtladınız. Şimdi ise çevrenizdeki bilirkişileri dinleme zamanı. Tecrübe sahibi, otorite sahibi kişileri dinlemeli ve kendi fırsatlarınızı yaratmalısınız.

Bu sayede kendi yaşamınız adına net kararlar alabileceksiniz. Daha adil bir yaşam ve düzen kurmak adına bu kararı alacaksınız. Fakat siz erteledikçe sadece zaman kaybedeceksiniz. Olayları iyi analiz edebildiğinizi, yolun sizi nereye götürdüğünü hızlıca fark eden biri olduğunuzu kendinize hatırlatın!

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Bekleme zamanı. Uzun süredir şartların oluşması için bir beklenti içerisindeydiniz. Süreç devam ediyor. Neyi beklediğinizi biliyorsunuz. Tohumları çoktan attınız ama büyüyecek mi? Filizlenecek, yeşerecek mi diye bekleyiş içerisindesiniz. Bu süreçte kendinizden ödünler vermek, para harcamak, gelecek için yatırım yapmak da sizi bekliyor. Yeni kazanç değil elde olanı tüketmek ise canınızı sıkıyor olabilir.

Fakat size bu konuda destek olan kişilerle iletişiminiz artacak. O kişilere pek güven duymuyor olabilirsiniz. Hayatınızda geçici olacak biri olabilir ama dolunay bu desteği getirmişken değerlendirme altına almalısınız. Kazanç kapılarınız açık…

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Gözünüzde büyüttüğünüz o engeller için stres çekmenize değdi mi? Yine anladınız ki siz müdahale ettikçe hayat sizden kaçıyor. Akışa teslim olduğunuz müddetçe aldığınız kararlar bir bir uygulanmıyor mu? Ama geç ama erken… Fakat bu süreçte liderlik vasfınızı kullanamadığınızı düşünmek sizde fazlasıyla içsel bir çatışmaya yol açıyor.

Çünkü başkalarının göremediği detayları, işini sağlık yapmayan insanları çok iyi fark edebiliyorsunuz. Bu bir yetenekken kendinize zulmetmenize de vesile oluyor. Dolunayla birlikte yeni projelere, beklediğiniz hayat standartlarına yakın olduğunuzu göreceksiniz. Enerjinizi dağıtmak yerine yaptığınız işe odaklanmak büyük çözüm getirecek.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Düşünceleriniz durma, kaç, uzaklaş derken duygularınız kaçmanın bir çözüm olmayacağını söylüyor. İki arada kalmış gibi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Gereğinden fazla düşünmek de canınızı sıkıyor olabilir. Dolunay enerjisi ile artık düşüncelerin değil duyguların peşinden koşmayı denemelisiniz. Neyi arzuladığınızı yeniden kendinize hatırlatmalısınız. Neyle mutlu olduğunuzu daha fazla unutmadan kendinizi silkeleyin.

Eğer döngüye devam ederseniz canınızı acıtacak sözler duyabilirsiniz. Tam tabiri ile güvendiğiniz dağlara kar yağabilir. Dost kazığı görebilirsiniz. Sizi başkalarının önünde mahcup duruma sürükleyecek konuları fark edin ve şimdiden önlem alın.
Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Hayatınızın yönetimini bir başkasına / başkalarına vermiş olmanın sancısı bu süreçte sizinle. Geri çekilmek zorunda kalmak can sıkıcı. Hatta karşı tarafı izlemek zorunda kalmak, uyarmak, yapılan hataları görmezden gelememek de öyle. İçsel ir çatışma ortamındasınız fakat biraz sabır, biraz tekâmül ile göreceksiniz ki değeriniz artacak ve bir Güneş gibi parlayacaksınız.

Varsın olsun size her şeye burnunu sokan, karışan kişi desinler ama siz doğru bildiklerinizi kalben hissettiklerinizi söylemekten vazgeçmeyin. Bu sayede kendinize olan özgüveni arttıracaksınız. Ayrıca dolunay enerjisi sizi hava vurgusu ile destekliyor. Yeni eğitim, haber, yeni bir ilgi alanı sizi fazlasıyla heyecanlandıracak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Sorunlu haftalar artık miadını dolduruyor. Önümüzdeki tutulmalara odaklanıyorsunuz. Artık kadersel dönüşler yaşama zamanı. İyi bir anda kötü, kötü de bir anda iyi olabilir. Kadersel döngüler müdahale edemediğimiz alanlar demektir. Bu hafta dolunayın da enerjisi ile direkt sizin tercihleriniz olmayan değişimler yaşayacaksınız.

Çoğu ise size fırsat sunacak ama hemen değil. Baktığınızda boşa geçen vakit gibi gözükse de sonradan meyveleri toplayacaksınız. Aslında kuralınız çok basit. Âşık mı istiyorsunuz? Önce aşka âşık olmalısınız. Her şey elinizdeymiş gibi, varmış gibi yaşamınıza devam etmelisiniz. Her an yeni haber gelecekmiş gibi telefonunuzu şarj etmelisiniz. Her an yeni bir heyecan yaşayacakmış gibi saçınızı bakımınızı yapmayı denemelisiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Kendinizi alkışlamayı, kendinizle gurur duymayı başarmalısınız. Tüm yaşadığınız olaylar size özgüven kazandırdı. Bundan sonra ise bilgilerinizi, fikir ve düşüncelerinizi kullanma zamanı. Yeteneklerinizi geliştirmeyi, bilginize bilgi katmayı deneyimlediğiniz zamandasınız. Bu süreç her zorlandığınızda acaba yapmasam mı, bıraksam mı… Olmayacak duaya âmin mi diyorum? Gibi içinizi kemiriyor olabilir.

Bu seslere boyun eğmediğiniz müddetçe önünüzde heyecanlı günler sizi bekliyor olacak. Özellikle tutku, aşk, hobi evinizde gerçekleşen dolunay enerjisi ile güçleneceksiniz. Sizi destekleyen insanlarla karşılaşacaksınız. Belki de çocuk ruhlu kişiler sizi neşelendirecek ve hedefleriniz adına size yön gösterecek.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Sizi bilen, tanıyan kişileri şaşırtma zamanı. Artık ben eski ben değilim diyeceğiniz bir süreçtesiniz. Herkes sizin için “Aa o öyle yapmaz, aslında bunu söyler ya da o böyle davranır” gibi sizin adınıza hüküm verseler de siz onları şaşırtacaksınız. İkna kabiliyetinizin de yükseldiği bu dönemde elinize geçen fırsatları değerlendirmek için yola çıkıyorsunuz.

Belki akılınıza ilk gelen o fırsat, konu ya da kişi sizin için iyi olmayabilir. Ama o durum sizin için iyi olanı yine size sunmak adına bir rehberlik ediyordur. Başka bir arayışa yönlenebilirsiniz ama bilmeden size rehberlik eden kişilere karşı vasıfsız kalmamalısınız. Bilmeden size yardımcı olacak, destek çıkacak kişilerle vakit geçirmeye hazırlanın.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


1, 5 ve 9. Evlerinizde güzel bir hava akışı var. Verdiğiniz kararlar ya da attığınız adımlar size geri dönmeye başlayacak. Bilgi ve tecrübeleriniz, deneyimledikleriniz size kazanç sağlamak için sırada bekliyor. Belli ki sorumluluklarınızı tamamladınız ama içinizde bir yön eksik kaldığınızı, yeteri kadar karşılık alamadığınızı da söylüyor olabilir.

Kendinize biraz zaman tanımalısınız. Aniden gelen bir rüzgâr bir anda yelkenlerin yönünü değiştirebilir. Gemi ilerlemiyor diye düşünüp takılmak yerine her an gelecek rüzgârlara odaklanmalısınız. Kendinizi disipline etme, gruplar içerisinde aktif olma ve sorumluluk alma konularına eğilin. Tüm bu adımlarınız sizi beklediklerinize hızlıca ulaştıracak.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Kararsızlığınız sizi geride bırakmış gibi hissediyorsunuz. Artık bir şeyler yapmalıyım dediğiniz bir dönem içerisindesiniz. Bir yandan da gidişatın bozulmasını bekliyorsunuz. Hani biri bir şey yapsa da bu düzen bozulsa ben de bunu fırsata çevirip kendi isteklerimi karşılayayım gibi düşünüyor olabilirsiniz. Bu sadece bilinçaltının bir oyunu.

Hâlbuki istekleriniz için bir şey beklemek zorunda değilsiniz. Dolunayın da enerjisi ile adım atmayı denemelisiniz. Kazanmak İçin harcamak zorunda olabilirsiniz. Her seçimin size taşıdığı bir sorumluluk olabilir fakat bekledikçe daha dar bir alana sıkışmış gibi hissedeceksiniz. Vakit varken eyleme geçmeyi deneyimlemelisiniz.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page