top of page

10 AĞUSTOS HAFTASI BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Arkadaşlarım,

3 Ağustos’ta yaşadığımız Kova Dolunayı’nın etkileri devam ediyor. Öncelikle “Asla Kararımdan Dönmem” Dolunay videomu izleyebilirsiniz.

Ayrıca yine Kenan Yasin instagram sayfamda etkileri devam eden Satürn Mars karesine de yer verdiğimiz gönderimizi incelemenizi rica edeceğim.Aşk hayatımız nasıl olacak? Diye soruyordunuz. Bu konuyla da ilgili sizler için hazırladığım “Hangi Burç Yaz Aşkı Yaşayacak” yazımızı dikkate almanızı önereceğim.

Ev almalı mıyım? Kredi çekmeli miyim? Gibi sorularınızın yanıtı için de yine “Altı Ay Sürecek Mars Transiti” videomuzu ya da web sitemizin blog bölümünde bulunan yazımızı okuyabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.Hafta ortasına kadar sabırlı, azimli, fikirlerimizin kolay değişmediği ve başladığımız işin devamını getirebilecek bir haftaya başlıyoruz. Yaşam önceliklerimizi gözden geçirecek ve güçlü olacağız. Eyleme geçmek içinse liderlik vasıflarımızı ön plana çıkartacağız.


Maddi harcamalarımız nedeniyle gelen ödeme günleri keyfinizi kaçırsa da bilinçli yaptığınız alışverişin ya da yatırımların sonucuna odaklanmalısınız. Tatil sonrası analiz sohbetlerine girmek isteyebilirsiniz. Bu sohbetlerde ise tercih ettiğiniz sosyal tesisler ya da gezdiğiniz keşif alanları ile de “keşke gitmeseydim(k), paramızla rezil olduk” gibi geçici gerginlikler söz konusu olabilir. Bu sabit düşüncelerden kurtulmalı ve yersiz gerginlikler yaşatmamanızı önereceğim. “Yaşanılan her deneyim bir tecrübedir” diyebilmeyi deneyimlemelisiniz.Perşembe ve Cuma gününe doğru ise uyum içerisinde ve daha esnek programlar içerisine yerleşeceğiz. Aynı anda birçok yerde olmak isteyebilir ve odaklanma problemleri yaşayabiliriz. Özellikle Perşembe günü Mars’ın Plüton ile yapacağı zorlayıcı açıya dikkat çekmek isterim.

Çocukça tavırlardan kaçınmalı ve sistemli bir şekilde mücadelenize devam etmelisiniz. Otorite figürlerine yani patronunuza ya da aile büyüklerinize karşı agresif bir tutum içerisine girmemeniz size fayda sağlayacak. İş yerinizdeki tutumunuz patronunuzun sağ kolu olmanıza vesile olabilir ya da karar sizin.


Aile büyüklerine karşı dinlenilmediğinizi düşünebilir ve agresif tavırlar sergileyebilirsiniz burada yine aile büyüklerinizi karşınıza almak da sizin elinizde… Yanınıza almak da! Cuma günü ise iletişim konularına dikkat etmelisiniz. Aldanma ve aldatılmalara açık bir gün olabilir.

Hafta sonu ‘Aile’, ‘yuva’ gibi konulara eğilim göstereceğiz. Tatil sebebi ile bir araya gelemeyeniniz varsa, bayram tebriklerine yer vermek isteyebilirsiniz. Aile büyükleri ile fikir ayrılıkları söz konusu olabilir. Gergin sohbetlerden uzak durmanızı öneriyor gökyüzü.
Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Yükselen Burcunuza Göre Okumalısınız!
Yükselen Koç

Bu hafta azminizin meyvelerini alarak başlıyorsunuz. Ancak aldığınız ödüllerin, terfilerin ve yaptığınız jestlerin neticesinde alacağınız iltifatlar zihninizi karıştırabilir. Egonuza yenik düşüp, etik ve ahlaki kurallarınızdan uzaklaşmamalı. O güven veren tavrınızla egodan uzak ilgi odağı olmaya devam etmelisiniz.


Azminiz takdir görürken ne kadar mütevazı olduğunuzdan da bahsetmelerine müsaade etmelisiniz. Sizi yanıltan ve gülünç düşürecek tavırlardan uzak durmalısınız. Sabırlı ve azminizin devam ettiği Salı ve Çarşamba gününde otorite figürleri ya da aile büyükleri ile ters düşmemeye özen göstermelisiniz. “Terfi aldım da neden maaşıma zam yapılmadı?” gibi söylemlerin tuzağına düşmemelisiniz. Ya da “jestimi de yaptım, neden hala ilgi ve sevgi görmüyorum” yanılgısına düşmemelisiniz. Hafta ortasına kadar tuttuğunu koparan bu tavrınız takdir görmeye devam edecek.


Özellikle Perşembe günü gününüzü programlamadan iş yapmamanızı öneririm. Aktif olacağınız bu gün ufak tefek kazalara dikkat etmelisiniz. Sağlık açısından yüz bölgenizde yaptırmayı düşündüğünüz operasyonları çok mecbur kalmadıkça yaptırmayıp ertelemenizi önereceğim. Hafta sonunuzu aile büyükleri ile geçirebilir ve fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.Yükselen Boğa

Bu hafta azimli ve sabırlı olacağınız bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Evinizin mobilyalarında değişiklik yapma isteğinde olabilirsiniz. Aile fertleri ile de güzel bir hafta başı kahvaltısı programı yaparak başlamak isteyebilirsiniz. Yakın akrabalarınızın dekorasyona olan yatkınlığınızdan faydalanmak isteyeceği haberlerini de alabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.


Yakın çevrenizin, ailenizin yardım ve taleplerini ret etmeyecekseniz, sohbetlerinizde fikir çatışmaları yaşayabileceğinizi hesaba katarak program yapmalısınız. Hafta başından neşenizi kaçıracak olaylardan uzak durmalısınız. Salı günü ise riskli yatırımlardan uzak durmalısınız. Fikir aldığınız yatırımcınız ya da asistanınızın vereceği raporlarda eksiklikler yakalayabilirsiniz. Aynı pencereden bakmıyor olmak sizleri rahatsız edebilir. Perşembe günü kesinleşen Mars Koç Plüton Oğlak karesi kesinleşiyor. Haftanın geneline etki edecek olan bu açı ile bugüne kadar içinizde ne varsa dışarı vurmak isteyebilirsiniz.


Özellikle aile büyükleri, patronunuz ile yapacağınız sohbetlerde mücadele ederken dinlemeyi tercih etmelisiniz. Arkadaş ilişkilerinizde arkadan dönen işlere de dikkat çekiyor bu hafta. İkili sohbetlerde gün yüzüne çıkabilir ve küskünlüklere sebebiyet verebilir. Hafta sonu öncülüğünü yürüttüğünüz proje ya da aile ile yapılan organizasyonlarda yine fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Ancak siz kurduğunuz sistemin ve yaptığınız organizasyonun en ince ayrıntısına kadar ilgilendiniz. Güdüsel olarak tartışmak isteseniz de bağlarınızın kuvvetli olması buna müsaade etmeyecektir.Yükselen İkizler

Bu hafta ayaklarınızın üzerinde durmak isteyeceksiniz. Maddi anlamda güvencelerinizi bir sisteme sokmak isteyebilirsiniz. Olan birikimlerinizi ev almak için saklıyor olabilirsiniz. Hafta başında ev taşıma, ev alma, dekorasyon, mobilya ya da emlakçılarla geçirebilirsiniz.


Varsa çocuklarınıza göre tercihlerinizi yapmak durumunda kalacaksınız. Yoksa da çok fazla çocuklu ailelerin olduğu muhitleri tercih etmediğinizi söylemenize rağmen isteklerinizin dinlenmiyor olmasına karşı agresif bir tutum içerisine girebilirsiniz. Salı günü yakın çevre, akraba ya da yeğenleriniz ile yapacağınız sohbetlerde kendinizi doğru ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Perşembe günü Mars Plüton karesinin kesinleşmesi ile “ya bu deveyi güdecek ya da bu diyardan gideceksiniz”.


Hafta sonunu ise aile ile geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak bugüne kadar sergilediğiniz tutum ve duruş için tartışmalar söz konusu olabilir. Sizlerin sabırlı olması tüm isteklerinizin de karşılanmasına sebebiyet verebilir. Sabırlı olmayı deneyimlemelisiniz.Yükselen Yengeç

Hafta sonuna kadar azmetmeniz gerekiyor. Sakin, sabırlı ve sınav dolu bir hafta geçirme ihtimaline sahipsiniz. Hafta sonu ise Ay sizin burcunuza geçerek sizi diğer haftaya hazırlayacak ve rahat ettirecek. Bu süreç zarfına kadar tartışmalara, küskünlüklere ve alınganlıklara açık olabileceğiniz bir hafta deneyimleyeceksiniz.


Bilhassa Perşembe günü kesinleşen Mars ve Plüton’un karesi tüm hafta geneline yayılacak. Burada verdiğiniz içsel tepkileri kontrol etmelisiniz. Verdiğiniz tepkiler daha çok alınganlık ve küskünlük olarak karşı tarafın bakış açısında algılanabilir. Buda sizin ilişkilerde ve iletişimde zorlanmanıza vesile olabilir. Merkür’ün Aslan burcundaki seyri daha cengaver olmanıza ve kendi ifadelerinize keskinlik ve netlikle ortaya çıkartmanıza vesile oluyor.


Yapmanız gereken şey bir sözcük söyledikten sonra o sözü destekleyecek farklı sözler söylememelisiniz. Farklı sözcükler söylemezseniz ne kadar kararlarınızda keskin olduğunuzu ve aldığınız kararlarda sözünüzden dönmeyeceğinizi karşı tarafa ifade etmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.Yükselen Aslan

Bu hafta enerjiniz içeriye doğru çekilebilir. Ev dekorasyonu ile uğraşabilirsiniz. Eviniz, aileniz, yuvanız ve mahrem alanlarınızla daha fazla ilgileneceğiniz bir zaman yaşayacaksınız. Özellikle bulunduğunuz ortamları daha çok vakit geçirdiğiniz günlük yaşantınızda olan yerleri daha fazla önemsemeye başlayacaksınız. Her şeyden önce düzen arayışı içerisindesiniz ve düzenin gelebilmesi için en başta “aslan yattığı yerden belli olur” kelimesini ortaya çıkartmalıyız.


Yattığınız yeri düzenlemek evinizi ailesel problemlerinizin üstesinden gelmek. Sevdiğiniz insanlarla konuşmak, onları misafir etmek bu hafta siz bekleyenler arasında. Perşembe günü gerçekleşecek Mars Plüton karesi ise size iş konularında hırs yaptıracak ve uzun zamandır beklediğiniz ya da üzerinde uğraştığınız işlerin artık tamamlanması ya da ortaya çıkmasıyla ilgili daha fazla direnç göstermeye başlayacaksınız. İşinizi yapmasını beklediğiniz kişileri daha fazla manipüle edebilir, daha fazla onları sorularınızla ya da ilginizle boğabilirsiniz. Ama bu tutumunuz işlerinizin daha hızlı süreçte devam etmesine ve hızlıca sonuçlar almanıza vesile olacak. Merkür sizin burcunuzda ilerlemeye devam ediyor.


Özellikle bu dönem cümleleriniz başkalarının hayatlarını etkileyebilecek kadar önemli. O nedenle kendinizi dinlettirmek bu dönem daha fazla ortaya çıkacağı için kendinizi bu alanda iyi hissetmelisiniz. Hafta sonu yanlış anlaşılmalara vesile olabilir. Kırgınlıklarla ve küskünlüklerle uğraşabilirsiniz. Hafta sonu yaşayacağımız 150 derecelik kadersel açılar kendinizi ifade etmekte ve karşı tarafın sizi anlamasında yanlışlıklar olabileceğini gösteriyor. Hafta sonu daha çok içe dönmek aile ile ilgilenmek ve iletişim temalarında dikkatli davranmak önemli olacak.
Yükselen Başak

Bu dönem enerjinizin içeriye döndüğü önemli zamanlar. Yapmak istediğiniz birçok plan ve eylem süreci olabilir. Eyleme geçmeden evvel durup düşünmek ve neler yapabilirimi gözlemlemek sizin için zaman kaybı olarak geliyor olabilir. Fakat bu durumu zaman kaybı olarak düşünmemeniz gerekli. Özellikle bu hafta işlerinizi hızlıca tamamlamak ve bitirmek hususunda daha fazla fırsatlar yakalayacaksınız. Ay’ın ikizler burcuna geçeceği Çarşamba günü ve sonrasında iletişiminiz daha fazla hızlanacak.


Daha fazla sosyalleşme imkanı bulabilecek ve uzun zamandır görmediğiniz kişilerle konuşmalar ve karşılaşmalar yaşayacaksınız. Bu durum sizin daha farklı bakış açıları geliştirmenize ve hayatınızda şu ana kadar yaşadığınız tıkanıklıkları çözüme kavuşturmak için konuştuğunuz kişiler size bu çözüm için alternatif planlar yaratabilir.


Onun için kendinizi iyi hissetmeniz gereken önemli bir hafta diyebiliriz. Özellikle gerçekçi olduğunuz bir zamandasınız. Herkes biraz daha tatil yaparken siz biraz daha çalışıyor daha fazla sorumluluklar üzerine düşünüyor olabilirsiniz. Fakat biraz kendinizi teslim etmek ve ufak kaçamaklar yapmak hem gününüzü kurtaracak hem de uğraş verdiğiniz işlerin daha hızlı tamamlanabilmesi için bir mola zamanı hazırlayacaktır. Onun için bu hafta eylemleri biraz daha geri plana atıp, bu süreci dinlenmek hususunda değerlendirmeye çalışın.
Yükselen Terazi

Kazançlarınızı gelirlerinizi ve giderlerinizi daha fazla önemsediğiniz bir hafta yaşayacaksınız. Ev dekorasyonu ya da imajınızı değiştirebilecek durumlara harcamalar yapabilirsiniz. Kendinizi daha köklü hissetmek istediğiniz bir zaman geçireceksiniz. Bir yere ait olmak sizin için önemli olacak. Ait olduğunuz yerleri bilmek ve topluma açıldığınız alanlarda başkalarının sizi nasıl görmek istediği konusunda daha fazla zaman harcayabilirsiniz.


Özellikle Salı günü Ay ve Güneşin karesi sizi ilişkiler konusunda çatışmalı ve gergin bir yapıya sürükleyebilir. Fakat bu haftaki yaşayacağınız etkiler büyük çoğunlukla kova dolunayın etkisi üzerinde olacağını gösterecek. Yani sosyalleşmeye ve iletişime gereğinden fazla yer verebilirsiniz. Bu süreç zarfında kimin sizin hayatınızda kalıcı olacağını, kimin sizin hayatınızdan hızlıca çıkacağını bu hafta görebilirsiniz.


Arkadaşlık ilişkilerinize ve onlarla aranızdaki maddi alışverişlere dikkat etmeniz gereken önemli bir haftadasınız. Ayakları yere sağlam basmak her zaman kurtarıcıdır. Bu konuda manipülasyonlara uğrayabilir ve çıkış noktaları arayabilirsiniz. Sakin ve sabırlı davrandığınız müddetçe önünüzde güzel enerjiler gerçekleşecek. Bu enerjiler size ve kendinizi iyi hissettirecek.Yükselen Akrep

Bu hafta sizin için ilişkiler haftası. Her türlü ikili ilişkiler ve iletişimle ilgili önemli kadersel değişimler yaşayacaksınız. Kaderselden kastımız şudur. Müdahale edemediğiniz ve beklemediğiniz yerden gelen değişim süreçleri ve farklı etkiler demektir. Yani bu hafta karşınıza seveceğiniz insanlar çıkabilir. Sevdiğiniz insanlar sizin birliktelik kurmanızı istediği farklı kişileri size tanıştırabilir.


Bir nevi çöpçatanlık enerjisi yaşayabilirsiniz. Ayaklarınızı yere sağlam basmanız gerekecek ve verdiğiniz kararlarla ilgili acabalarınız olabilecek. Uzun zamandır görüştüğünüz ve sizi sevip sevmediğini düşündüğünüz kişilerle ilgili bu hafta patlamalar yaşayabilirsiniz. Ortaya çıkışlarla karşılaşılabilir ve “yeter artık!” dediğiniz artık duymak istediğiniz cümleleri almak için karşı tarafı zorlayacağınız bir hafta yaşayabilirsiniz. Salı günü, Perşembe günü ve Cumartesi günü haftanın en kritik ve en riskli günleri! Bu günlerde ilişkilerinize diğer gülerden daha fazla önem göstermelisiniz. Birçok sert açıyla karşılaşacaksınız.


Gökyüzü sizinle konuşmaya çalışıyor ve size kendi hayatınızı değiştirebilmek için ve çıkmazlar içerisinde bulunduğunuz ve uzun zamandır beklediğiniz durumları yeniden ortaya çıkartabilmek ve onları tamamlamak için fırsatlar da sunuyor. Sizler krizleri fırsata çeviren en iyi Zodyak burcusunuz onun için bu haftanın iyi geçebilmesi sizin elinizde doğru değerlendirmenize niyetleniyorum.
Yükselen Yay

Bu hafta sizin için önemli bir hafta olacak. Özellikle maddi düzeninizin değişebileceği önemli haberler alma potansiyeline sahipsiniz. Aldanma ve kandırılmalara dikkat etmeli ve içinizdeki olumsuzluklardan kurtulmayı başarmalısınız. Siz dahil sizinle aynı koşullara ait olan yakın dostlarınız, arkadaşlarınızla dertleşebilir, sohbet gerçekleştirebilirsiniz.


Fakat bu dertleşmeler daha çok olumsuzluğa sürükleyebilir. Bu hafta yapmanız gereken şey daha çok başarılara odaklanmak. Olumlu ve pozitifi düşünmek belki başarılı insanların hayat öykülerini dinlemek onlarla vakit geçirmek sizinle aynı koşullara ait olan sosyal çevrenizdeki herhangi biriyle birlikte bir vakit geçirmekten size daha iyi gelecek. Yalnız duygusunu ve kaygılarınızı bir kenara bırakabilmek için Perşembe günkü Mars Plüton karesini değerlendirebilirsiniz.


Tüm haftaya yayılacak bu enerjiyle kendinizi yenileme tazeleme ve hedeflerinizi yeniden oluşturabilme potansiyeli ortaya çıkacak. Bunu iyi değerlendirdiğiniz müddetçe yaşamınızda kayıp gibi görünen olumsuzlukları fırsata çevirmeye başaracaksınız. Bu hafta tüm bu konulara niyetlenmek sizi daha güçlü kılacak.
Yükselen Oğlak

Kendini bu hafta daha fazla çalışan iş kolik bir yapıya sürükleyebilirsiniz. Özellikle aileniz yuva hanesi ve evin ihtiyaçlarını karşılamak için uğraştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Eviniz ve konfor alanlarınız size iyi gelmiyor olabilir. Özellikle kiradaysanız ev sahibi evi başkasına satmış olabilir. Taşınmak zorunda kalabilirsiniz ya da güvenlik alanlarıyla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz.


Tüm bunlardan kaçmak için kendinizi daha fazla işe adamak daha fazla sorumluluk almak zorunda hissedeceksiniz. Bu durum sizin sosyalleşmenize ket vurabilir. Özellikle hafta sonu aile üyelerinizi de toplayıp sevdiğiniz ve değer verdiğiniz kişilerle fikir alışverişleri yapmak gelecek günlerde hayatınızı nasıl yönlendirmek istiyorsanız bu fikir alışverişi sizi mutlu edecektir.


Yeter ki gerçeklerden yüzleşmekten kaçmayalım sorumluluklar yerine zaruri ihtiyaçlarımıza yönlenmeyi başaralım ve yaptığımız işe sırtımızı değil kalbimizi dönelim.Yükselen Kova

Bu hafta büyük işler başarabilir. Büyük kısmetler, bereketler edinebilirsiniz. Kendi hayatınıza çekeceğiniz her türlü sorumluluğun artık geri dönüşlerini alma zamanına geçiş yapıyorsunuz. Ödemeleriniz, tahsilatlarınız ve size borcu olan kişilerin ödemelerini tamamlamasıyla ilgili hararetli bir iletişim döneminde olacaksınız. Salı günü Ay ve Güneş karesine dikkat etmeniz gerekli.


Yönetim otorite ve üst mercilerle ilgili çatışmalarınız olabilir. Hayatınızdaki değer verdiğiniz kişilerin ihtiyaçlarını giderebilmek için onların kendi yaşamlarında nasıl parlamasını sağlayabilecekleri konusunda küçük tavsiyeler verebilirsiniz. Bu size hem mutlu hissettirecek hem de iletişim ağınızı daha güçlendirecektir.


Başarıyı hak ettiğinizi düşündüğünüz müddetçe hayata daha sağlam bir duruşunuz olacak. Cumartesi günkü kadresel açılara dikkat etmeliyiz. Farklı ve istenmeden gerçekleşen hızlı gelişen olaylara siz de aynı hızda tepki vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu haftayı başarılar konusunda iyi değerlendirin.Yükselen Balık

Bu hafta tavsiyeler haftası olacak sizin için. Kendinizi daha çok tavsiye dinlerken ve birinin size destek olmasını sağlarken görebilirsiniz. Size inanan, size güvenen dostlarınızı yakınınızda bulundurmaya çalışın. Çünkü onların size verdiği güç ve kuvvetle istediğiniz hedeflere doğru yönelebilirsiniz. Başarmak istedikleriniz için biraz desteğe ihtiyacınız var gibi gözüküyor.


Özellikle bu hafta Ay’ın İkizler burcuna geçeceği Çarşamba günü ve sonrası birliktelikler ve ilişkilerinizdeki destek enerjisi daha fazla ön plana taşınacak ve kendinizi daha sağlam hissedeceksiniz. Özellikle düşüncelerinizi konuşarak anlatarak ortaya çıkartmayı sağlamalısınız. Dürüst olup hayatınızdaki olayların hem iyi tarafını hem de kötü tarafını konuşmanıza dökmelisiniz.


O zaman karşı tarafı daha iyi anlayacak ve derdinizi daha iyi anlatabileceksiniz. Bu hafta dertlerinizi yakın arkadaşlarınızla paylaşma haftası değil. Bu hafta dertlerinizi paylaştığınız kişiler sizi çözüme kavuşturuyorsa çözüm yoluna sahipse onlarla bu dertleri paylaşma haftası.Hepimize Şifa Olsun...
KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page