top of page

09 OCAK '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

09 Ocak 2023 Haftalık Burç Yorumları


MARS RETRO BİTİYOR


Elimde olsa da yaşadıklarımı hafızamdan sildirebilsem dediğimiz bir zamanı artık geride bırakıyoruz. Kendimize acımasız davranmayı bırakıyoruz.


Yaşadığımız olayları iki katı negatif değerlendirmek bizi güçsüz bırakıyordu. Şimdi ise ortaklıklar zamanı. Geçmişte kötü şeyler deneyimlemiş olduğunuz kişilerle yeniden planlar yapabilirsiniz bu hafta...


Aklımız elbette ki çok karışık olacak. Neden bunu yapıyorum diye kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bile bile lades diyorum diye düşünebilirsiniz fakat veren elin alan elden üstün olduğunu kendinize hatırlatmalısınız.


Çekindiğiniz her ne ise onun üstüne gitmeden aynı kısır döngüyü devam ettirirsiniz. Önemli olan yeni sayfalar açabilmek, yeni kapılar aralayabilme cesaretini gösterebilmektir.


Hayat bir deneyim!


Güzel bir haber daha...


Bu hafta Mars düzeliyor. Retro hareketi bitiyor. Fakat bir iki gün durağan olacak. Hızı çok yavaş. Özellikle hafta ortasında dikkatli olmakta fayda var.


Eylem, risk, girişim, cesaret gerektiren konuları önceliğinize alın ama harekete geçmeden evvel düşünün derim...


Örneğin ben bu hafta uzun süredir bozuk olan buzdolabım için bakım isteyeceğim.


Mutlu haftalar diliyorum!


Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


İçimdeki çocuk nerede? Çocuksu heyecanlarla başlatma enerjisini yaşadığınız zamanları özlemediniz mi? Size yüklenen toplumsal dayatmadan özgür kalmak isteyeceğiniz bir hafta olacak. Neşeli cesur tavrınızla gözleri üzerinize çekeceksiniz. Aşk hayatınızda daha dinamik hale getirmek adına planlar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınız aktif olabilir. Sevgilinizin kıskanç tavırlarına dikkat. Hafta ortasında iş ve çalışma koşullarında en iyisini yapmak isteyebilirsiniz. Patili bir dostunuz varsa onun bakımı ile ilgilenebilirsiniz. Sözlerinizin anlaşıldığına dair isyan edebilirsiniz. Fazla eleştirel olmamaya dikkat.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Ev aile yuva konuları gündeminizde olacak. Ev içinde yapmak istediğiniz değişiklikleri yapmak adına harekete geçebilirsiniz. Yuvanız için lüks harcamalar yapabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı zorlayan harcamalar nedeni ile sonrasında üzülmemek adına dikkatli olun derim. Dikkat etmeniz gereken gündem ise aile içinde kimin lider olması gerektiğine dair gizli mücadele olabilir. Aile içinde yeteneklerinizin görülmediğini saygı duyulmadığını düşünebilirsiniz. Gereksiz kuruntular yapmamaya özen göstermelisiniz. Hafta ortasında aşk ilişkiniz gündeminize oturabilir. Sevgide denge kurmak isteyebilirsiniz. Verdiğim sevgi kadar almayı hak ediyorum diyebilirsiniz. Bu konu ile alakalı kişisel gelişim kitaplarına yönelebilirsiniz.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


İletişimde kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir haftaya başmaktasınız. Yakın çevrenizin takdir ve onayını bekleyebilirsiniz. Göstermedikleri anda içsel karmaşa yaşayabilirsiniz. Kardeşler arasında oluşacak önderlik mücadelesi içinde kendinizi bulabilirsiniz. Size ait olan hayatınızdaki önemli şeyler nelerdir? Bunu tespit edebilirsiniz. Çevrenize cömert olabilir fakat yardımın dozunu kaçırıp, istediğiniz karşılığı alamadığınızda sinirlenebilirsiniz. Hafta ortasında evinizin düzeni konusuna kafa yorabilirsiniz. Uzun zamandır istediğiniz gerçekleştiremediğiniz dolap düzenlemesini yapabilirsiniz. Aşk hayatınız hafta sonu odağınız olabilir. Sevgilinizle sanatsal faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Çocuklarınızın istediği şeyleri yapmak için uyum sağlayabilirsiniz.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Para kazanım koşullarında becerilerinizi ortaya koymak isteyeceksiniz. Daha fazla para kazanmak adına hırs yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise parayı bir araç olarak mı görüyorsunuz yoksa amaç mı? Eğer tek amacınız para kazanmak ise burada fazla hırslı tavrınızın kurbanı olabilirsiniz. Beslenme konusunda her şeyin en iyisini ve kalitelisini yemek hakkım diyebilirsiniz. Bu hafta mutfak harcamalarınız artabilir. Yakın çevremizin eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Bu durum bizi rahatsız edebilir. Kısa zorunlu seyahatlere çıkabilirsiniz. Seyahate çıkarken her şeyin planlı olmasına dikkat edebilirsiniz. Hafta sonu ise ev aile yuva konusunda ikili ilişkileriniz önem kazanacaktır. Sevgilinizi ailenizle tanıştırmak isteyebilirsiniz.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Bu hafta onay isteğiniz her zamankinden daha çok artabilir. Herkesten farklı görünmeli, kimsenin yapmadıkları denemeliyim diyebilirsiniz. İkili ilişkilerde genç kadın figürlere dikkat etmenizde fayda var. Manipülasyon ve kıskançlıklara dikkat! Eşinizi telefonunuzu kontrol ederken yakalayabilirsiniz. Hafta ortasında maddi ve manevi değerleriniz konusunda ayrıntıya inebilirsiniz. En çok neye harcama yaptığınızı tespit etmek isteyebilirsiniz. Bu durum aile bireylerinin size tepki göstermesine neden olabilir. Hafta sonu ise dostlarınızla bir araya gelebilir sanatsal faaliyetlerde bulunabilir ve hayallerinizi somut hale getirmek adına konuşmalar yapabilirsiniz.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Ben neden yeteneklerimi gösteremiyorum sorunsalı ile haftaya başlayabilirsiniz. Bunun için annenizin size küçükken uyguladığı baskılar aklınıza gelebilir. Hırs ve tutuklularınızı bastırmak isteyebilirsiniz. Gizli düşmanınızın olduğu hissi sizi yorabilir. Sinirsel gerginlikleriniz artabilir. Eğer çocuklarınız varsa onlara hayatınızı kurban etiğiniz düşüncesi ile ne yapacağınızı bilemeyebilir, geçip giden hayatınıza üzülebilirsiniz. Zaman aman tanrıya isyan edecek konuma gelebilirsiniz. Hafta sonuna doğru Gelir ve giderleriniz konusunda dengeyi kurmak önem kazanabilir. İkili ilişkilerinizde değer konusunu gözden geçirebilirsiniz. Alma verme dengenizi sorgulayabilirsiniz. Aşk hayatınızda sevildiğinizi hissedebilir, eşinize sürprizler yapmak isteyebilirsiniz.Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Sosyal çevrenizde daha fazla ön planda olmak isteyebilirsiniz. Göz önünde olmak, güzel uyumlu estetik görünümünüzle övgü almak önem kazanabilir. Arkadaşlarınız arasında hırslı insanların olduğuna şahit olabilirsiniz. Aşk hayatınız karmaşıklaşabilir. Dikkatli olmanızda fayda var. Sosyal çevrenizde ya da sosyal medyada tanıdığınız biri ile yakınlaşmaya yaşayabilir ve flörtöz davranışlarda bulunabilirsiniz. Hafta ortasında sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Herkesin sizden beklediği mükemmellik olgusunu üzerinizde taşımak ağır gelebilir. Ayrıca eşiniz ve aileniz arasında sürtüşmeler olabilir, iletişiminizde yanlış anlaşılmaların ortasında kalabilirsiniz. Hafta sonuna doğru bu durum aile büyüklerinin geri adım atmasıyla düzelebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Toplum içinde hangi statüde olduğunuza kafa yorabilirsiniz. Önde olmak liderlik etmek isteyebilirsiniz. İşinizin en iyisi olduğunuzu kanıtlamak adına performansınızın üstünde çalışabilirsiniz. Aşırı hırslı bu tutum sizleri yorabilir. Rekabet dürtünüz artabilir. Hata yapma lüksünü kendinizden alabilirsiniz. Buda sizleri daha büyük hatalara sürükleyebilir dikkatli olmakta fayda var. Hafta ortasında hedefleriniz tekrar gözden geçirebilirsiniz. Planlamalar yapabilirsiniz. Aile büyükleriyle ve ailenizle sevgi bağlarınızın güçlendiğini gözlemleyebilirsiniz. Köklerinize olan bağlılık duygusunun ne kadar önemli olduğu vurgusu sizlere iyi gelebilir. Hafta sonu ise içe çekilebilir belki yalnız başınıza en sevdiğiniz aktiviteyi yapabilirsiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Yurtdışı seyahat planları yapabilirsiniz. Görkemli yapıların bulunduğu aynı zamanda şehir hayatının eğlence mekânlarının da olduğu yerleri seçmek isteyebilirsiniz. Fakat birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Rüyalarınız aktif ve sizi uyaran rüyalar olabilir. Bu dönem ve önümüzdeki süreçte rüya defteri oluşturmanızı öneririm. Akademik alanda iseniz kadınların takıntılı davranışı ile karşılaşabilirsiniz. Toplum önünde nasıl göründüğünüze dair tedirgin hissedebilirsiniz. Kişilerin sizin hakkında ne düşündüğü önem kazanabilir. Kendinizi aşırı eleştirebilirsiniz. Hafta sonu ise kendinizi rahatlatmak adına sosyalleşmek isteyebilirsiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Finansal konulara borçlarınızı yapılandırmak isteyeceğiniz bir haftaya giriş yapmaktasınız. Harcamalarınızın çoğunun lüks harcamalar olduğunu tespit edebilir ve kendinize çok kızabilirsiniz. Bazılarınızda anlamsız korkular ve finansal birtakım takıntılar ortaya çıkabilir. Eşinizin kazancının nereye gittiğine dair araştırmalar yapabilirsiniz. Hafta ortasında doğada olmak isteyebilirsiniz. Çiftlik ürünleri ile ilgilenebilir bu konuda bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Eksik yarım kalmış hukuksal süreciniz varsa bu konuda harekete geçebilir ve tekrardan yapılandırabilirsiniz. Hafta sonu yaşam Hedefleriniz ve bu konuda kurduğunuz ikili ilişkiler gündeminizde olabilir. Yanlış anlaşılmaların ortadan kalması için atağa geçebilirsiniz.


KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


İkili ilişkilerde üçüncü şahısların etkisini görebileceğiniz bir haftaya giriş yapmaktasınız. Eşinizin ablası, kayınvalideniz de olabilir. Erk toplumun baskına isyan edebilir eşiniz ya da ortaklık yaptığınız kişilerle eşit haklar isteyebilirsiniz. Kadın hakları konusu sürekli gündeminizde olabilir. Takıntıları ve kuruntuları bir kenara bırakıp ilişkide ne istediğinizi karşı tarafa olduğu gibi anlatmak sizler için bu dönemi sağlıklı geçirmek adına iyi olabilir. Hafta ortasında korkularınız gün yüzüne çıkabilir. Maddi konuların belirsizliğinden rahatsız olabilirsiniz. Bu konuda bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Birtakım düzenlemeler için planlar yapabilirsiniz. Hafta sonu, farklı fikirlere ve yeniliklere açık olabilirsiniz. Özellikle bu konuda bilgi araştırmalar yapabilirsiniz.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Çalışma ortamınızda uzun süredir takdir görmediğinize dair kuruntularınız artabilir. Çalıştığınız yerin eşit haklar verip vermediği konusunda sorgulama yapabilirinsiniz. Sağlığınız konusunda hassasiyet ve takıntılar oluşabilir. Her zaman yaptığınız işlerde aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasında eşinizle alakalı gündeminiz olabilir. Eşinizle bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Hafta sonu ise duygusal ve hassas paylaşımlarda bulunabilirsiniz. İkili ilişkilerde bilinçaltınızda yatan uyum sorunu ile ilgili öz gözlem yapabilirsiniz. Ortak kazançlar ve harcamalar konusunda dengeli adil olunmadığına kafa yorabilirsiniz. Hayatındaki kişilerin size daha çabuk hayır derken sizin bu konuda pasif kalmanın nedenleri sizleri yorabilir.


Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Commenti


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page