top of page

08 KASIM '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ08 KASIM 2022 Haftalık Burç Yorumları


Tutuluyoruz. Bu sefer Dünyamız Güneş ile Ay arasına girecek. 8 Kasım’da Boğa Burcu’nun 16 derecesinde tutulmayı yaşayacağız.


En çok boğa, akrep, aslan ve kova burçları etki alacaktır. Ay tutulması Asya, Avustralya, Kuzey Amerika, kuzey ve doğu Avrupa'nın bazı bölgeleri ve Güney Amerika'nın çoğundan görülebilecek.


Ay tutulmaları bir dolunaydır ve dolan ay Güneş ile hizalandığı için tutulur, karanlıkta kalır. Adı üstünde tutulma tut demektir. Harekete geçme, bir duraksa ve içine dön, karanlığına bak ve yüzleş der bizlere…


Güneş tutulmasından farkı bu sefer ışıklar karşı karşıya gelir. Yani burada içsel dengemizde bulanıklık yaşatır. Maddi, ekonomik, yaşamsal, hayati öneme sahip etmenler ile ilgilidir. Uhrevi meseleler dışında dünyevi uğraş ve zorluklarımızı bize deneyimlettirir.


Ay Boğa Burcu’nda yücelir. Yani isteklerimiz oldukça baskın gelecektir fakat Akrep tarafındaki Güneş bırakmayı, salık vermeyi ve değişimi kabullenmeyi gösterir.


Boğa sabit bir burçtur ki değişime direneceğimizi, kolayca yüklerimizden arınamayacağımızı da özetler. Zaten 2018 yılından bu yana boğada ilerleyen Uranüs bu değişimi bizlere yaşatmaya devam ediyor. Yani alışkınız ama tutulma tamamıyla Uranüs dibinde ki bu da global çapta sorunlara vesile olacak demektir.


Bu tutulma ve 6 aya yayılacak etkisinde hayatlarımızda büyük ve önemli ölçüde değişimler olacağını belirtebiliriz. Bir nevi devrim niteliğinde dönüşümler, tutarsızlıklar ve istikrarsızlıklar yaşayacağımızı belirtebiliriz.


Boğa maddiyatı, beslenmeyi, fiziksel güvenliği, altın bileziklerimizi, cebimizdekileri, varlığımızı, çanta, cüzdanımızı, paraya dönüştürebileceğimiz değerleri anlatır. Bu konular hepimizin haritasında belirli alanlarda tetiklenecektir.


Özellikle Satürn kovada tutulmayı karelemektedir. İstekleriniz konusunda de motive olmak, hiçbir şey yapmak istememek, şükür bilincinden uzaklaşmak, vizyonunuz, hayal ettikleriniz ve planladıklarınıza ulaşamamış olmaktan yana sizi strese edecektir.


Tek olmadığımızı, herkes gibi etkilendiğimizi hatırlamalıyız. Ortak alan sorunlarını düşünmeliyiz. En çok istediğimiz şey olsa bile kommün yaşamı düşünmeliyiz. En çok istediğimiz o evi aldık peki ya komşuları, site güvenliği, çevresel faktörler, hava kirliliği vb. bunlara gücümüz yetmeyebilir.


Elde olanın kıymetini bilmeye odaklanmalıyız. Çünkü tutulma aksı bizzat istediğim ya da düşündüğüm gibi olmadı, olmayacak korkusuyla güven duvarlarımızın yıkılmasına vesile oluyor. Siz elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza kendinizi ikna etmelisiniz.


Bu ikna sürecinde ise çevresel faktörleri, insan olduğunuzu, yapılabileceklerin sadece sizin elinizdeki koşullara ait olmadığını da bilmelisiniz. Kendi yaşıtlarım şu an başka yerlerde, kendimi geride kalmış hissediyorum gibi kem küm düşüncelere takılmadan ilerlemeyi hedeflemelisiniz.


Mutlu haftalar diliyorum.


Şifa Olsun. . .Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Sessiz bir bekleyişteydiniz. Bir yere kadar geldiniz ama devam etmek ile geriye dönmek arasında sıkışıp kalmış gibi hissediyorsunuz kendinizi. Fakat maddi konularda artık gücü elinize almanız için belirli değişimler yapmanız gerekecek.

Özellikle bitmesi, bırakılması gerekenler için savaş verebilirsiniz. Sizi güvende hissettiren şeylerin ne olduğunu yeniden sorgulamalı ve hayallerinizin, isteklerinizin peşinden gitmek için her şeyi göze almayı denemelisiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Geçmiş deneyimler gelecekte yaşayacaklarınızın önüne ket vuruyor. Değişimden korkmak ve elde olanlara sarılı kalmak yerine kendinize güvenmeyi tercih etmelisiniz. Öyle ki kuş konduğu dalın kırılmasından korkmaz çünkü kendi kanatlarına güvenir. Yapmanız gereken şüpheciliği bir kenara bırakmak. Sizi alıkoyan her ne varsa onu fark etmek…

Sonrasında size destek olacak kişileri göreceksiniz. Kendinizi daha rahat ifade edebilecek, sorunlarınızı dillendirebileceksiniz.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Tahmin etmediğiniz ayrılıklar, hüzün ve uzaklaşma dönemi içinde olabilirsiniz. Şöyle alıp başımı gitmek istiyorum, artık yaşadıklarım boyumu aşıyor dediğiniz dönemdesiniz. Maddi konular ve dünyevi değerlerin getirdiği saygı ya da prestijin artık sizin gözünüzde pul kadar bir değeri bile yok.

Haksızlıkları, kayırmacaları o kadar iyi fark ettiniz ki artık yolu değiştirme zamanı. Ama bu yol ayrımı sizi duygusal anlamda yıpratacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Çevrenizdekileri üzmek, kırmak istemediğiniz için kendinizi geri planda durmak mı yoksa kendi kararlarınızla ilerlemek mi? Bu ikilem sizle…

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Arkadaşlıklarda güvenlik teması ön planda. Bir başkasının sorumluluğunu üstünüze almanın pişmanlığı ile uğraşabilirsiniz. Bazen kötü kişi olmayı göze almak gerek. Çünkü verilen emek, yapılan harcama sizi yine aynı duruma sürükleyecekse o durumdan uzak kalmak için çaba göstermek yersiz.

Güçlü gözükmek zorunda kalmak mı? Yoksa güçsüzlüğünüzü göstermekten korkmamak mı? Bu ikilem sizi meşgul edecek. Aykırı düşünceler ise silahınız olacak. Sizden beklenilmeyen davranışlar içinde olmanız, beklenmedik hamleler yapmanız size saygınlık getirecek.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Alışamadığınız ayrılıklar, taşınmalar, değişimler sizinle. Biliyorsunuz ki bir kişiye/ çevreye ya da olaya alışmak için kendinize en az 21 gün vermelisiniz. Negatif düşüncelerle kendinizi tüketmek yerine silkelenmeniz gerekecek.

İçinde bulunduğunuz durum ve koşullar hiç tahmin etmediğiniz gibi gelişti. Bu dönem kendinizi bu şekilde görmeyi hiç düşlememiştiniz. Şimdi ise varlığa dönme zamanı. Kariyerinizle her şeyi yeniden inşa edebilirsiniz.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Vaktinizi, zamanınızı, emeğinizi boşa harcadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Kendinizi yeterli donanımda görmenize rağmen yaşam koşullarınızı değiştirmek için geç kaldığınızı hissediyorsunuz. Şimdi ise önünüzde daha fazla yük olduğunu, yapmak için daha fazla emek sarf etmeniz gerektiğini düşünmek önünüzü görmenize engel oluyor.

Kendinizi en dip noktaya, çaresizliğe sürüklemek yerine yaşadığınız deneyimleri kefenize koyup ilerlemelisiniz. Tüm bu süreç size vizyon sağladı, yeniden başlamak için fırsatlar yaratmak elinizde.
Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Boşanma, miras, borçlar, beklenen hamleler bu tutulma enerjisi ile size yakınlaşıyor. Ortaklıklar, ortaklı kazançlar konusunda daha çok söz sahibi olacağınız süreçler geliyor. Tutulma ölüm yolunda gerçekleşecek ama bu fiziki değil zihinsel bir bitirme olarak düşünülmeli. Güveninizin temelden sarsıldığı konular üzerinde daha çok hâkimiyetiniz olacak.

Bu süreçte ailenizi, sevdiklerinizi düşünmeli ve değerlerinizi korumayı başarmalısınız. Kendinizden ödün vermeden, kimliğinizi bozmadan ilerlediğinizde olumlu gelişmeler sizinle olacak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Kendinizle denk tuttuğunuz kişilerle birlikte duygusal birliktelikler ve paylaşımlar yapma zamanı. Bu kişilerle aranızda yaş farklılıkları, medeni hal farklılıkları, deneyim ve yaşanmışlık farklılıkları olabilir. Aklınız sürekli kaçıp gitmek, buraya ait değilim gibi düşünmek istiyor olabilir. Fakat değişimlerin sancılı olduğunu en çok siz biliyorsunuz.

Bu tutulma enerjisi size önemli dostluklar, yakınlaşmalar ve zaferler taşıyabilir. Aynı şekilde derinden sarsılmaları da beraberinde sürükleyecektir. Kontrolün sizde olduğunu hissettiğiniz müddetçe ilerlemeye devam etmelisiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Yaşadıklarınızı iyi analiz etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Yaşamınızda çok hızlı gelişen olaylar var ve bu durum kendi deneyimlerinizi, bilgi birikiminizi sorgulamanıza vesile oluyor. Kendinizi kontrol etmeye ve hatalı gördüğünüz konuları bir ders gibi görmeye çalışmalısınız.

İçinizden yeni bir güneş doğurmak için hazırlık aşamasındasınız. Önümüzdeki süreçte birçok konunun rayına girdiğini fark edeceksiniz. Belirsizlikler bir şeylerin ters gittiğine dair size sinyal veriyor olabilir. Değerlendirin.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Gereğinden fazla korumacı ve plan yapıcı bir hale bürünmüş olabilirsiniz. Her şeyi akışa bıraktım derken şimdi yollar değişiyor. Bu sefer de her şeyi kontrol edeceğim derken kendinizi kaybetmiş hissedebilirsiniz. Yaşamınıza denge getirmek için bu tutulma güzel bir fırsat sunacak. Özellikle aile ve akrabalık ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek için de güzel olacak.

Bilin ki zevk aldığınız, heyecan duyduğunuz her konu onu ne kadar kendi yaşamınıza aldığınızla alakalı şekillenir. Sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişi ya da etmenleri sürdürebilir kılmayı deneyimleyin.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Maddi konularda kontrolü elinize almanız gereken sürece giriyorsunuz. Özellikle aile içerisinde sizin desteğinize ihtiyacı olan kişilerle iş birlikleri içerisinde olacaksınız. Çatışmalı ve gergin bir süreç sizi bekliyor ama bu yaşananlar size yeni kararlar almanız adına güç kazandıracak.

Aileniz ya da sevdikleriniz sizden akıl almaya, yönlendirilmeye ihtiyaç duyacaklar. Yaş farkı gözetmeksizin yardımcı olmaya, bağışlayıcı ve esnek olmaya çalışmalısınız. Kendi yaşamınızın kontrolünü elinize almak için de güzel fırsatlar kazanacaksınız.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Sizin adınıza karar veren kişiler nedeniyle yaşamınızın kontrolünü kaybettiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle iletişim konusunda kopukluklar ve gönül koymalar, kalp kırıklıkları yaşamış olabilirsiniz. Aslında isteklerinizi net bir şekilde ifade ediyorsunuz ama bunları kabul etmeyen kişiler nedeniyle hareketsiz kalıyorsunuz.

Bu durumu değiştirmek için tutulma bir fırsat sunacak. Hem maddi hem de ruhsal alanda kendi sınırlarınızı inşa etmek sizinle. Sadece kendi yeteneklerinize sonsuz koşul ve kabul ile teslim olamaya ihtiyacınız var. Tereddütte izin vermeyin!

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page