top of page

06 TEMMUZ HAFTASI BURÇ YORUMLARI...Sevgili Arkadaşlarım,

Haftaya tutulmanın etkisinde başlıyoruz. Ay Tutulması yazımda, en çok öncü burçların yani "KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK" burçlarının etkileneceğine değinmiştim. Haftaya öncelikte tutulma yazımızı okuyarak ve tutulma videomuzu izleyerek başlamanızı önereceğim.

Ayrıca 2 Temmuz ile 30 Eylül 2020 arası Satürn Retro (Rx) Oğlak burcuna geçişinin üzerimizdeki etkilerine değindiğim videomuzu izleyebilir ve yazımızı okuyabilirsiniz.

Her iki etkileşimin süreç içerisindeki tarafınızda oluşan endişe ve kaygılarınıza bir nebze de olsa yanıt olabileceğini düşünerek sorularınıza karşılık gelen yazılar ve videolar hazırlamıştım.

Peki, bu hafta nasıl bir süreçten geçiyoruz neleri deneyimleyeceğiz hepsini detaylandırdım. Hem de yükselen burcunuza göre de tek tek detayları yazdım.

Haftaya kendimizi sosyal yaşantımızdan soyutlayarak başlayacağız. Bu aslında ilk etapta okurken ürkütücü gelse de bizlerin dengelenmesi ve yenilenmesi için verimli bir sürece başlangıç olacağını bilmenizi isterim.

Peki, sosyal yaşantımızdan geri durunca neler olacak?

Öncelikle kendimizi nasıl ifade ettiğimize odaklanacağız.

Kendimizi yeniden keşfedeceğiz, maddiyatla ilgili hesaplarımızı toparlayacağız bir sisteme sokacağız ve yakın çevremizle olan ilişkilerinizi düzene sokacağız. Mahrem alanlarımızı düzene sokacağız.

Temellerimizi sağlamlaştıracağız.

Belki taşınacağız, belki evleneceğiz. Çocuklarımıza daha çok vakit ayıracağız, ikili ilişkilerimize daha fazla özen göstereceğiz ya da sonlandıracağız. Yaratıcılık ve hobilerimizi şekillendireceğiz. Risk almaktan uzak duracağız artık. Rutin işlerimizi de unutmayacağız yeni işe girişler, yeni iş arkadaşları, rutin sağlık kontrollerimizi yapacağız. Daha verimli olmak için çabalayacağız. Kendimizi yeniden var etmek için gözlemleyeceğiz ve düzene sokacağız.

Dış dünyaya açılmak için güçleneceğiz.

Evliliklerimizi gözden geçireceğiz ya bitireceğiz ya da olanı daha iyi yapmak için emek sarf edeceğiz. Ortaklıklarımızı gözlemleyeceğiz yeni atılımlar için neler yapılabilir ya da artık ortaklığımıza son vermeliyiz diyeceğiz. Açık düşmanlarımızı keşfedeceğiz. Belki yurt dışına yerleşmek isteyeceğiz. Tatil yapmak, yeni yerler keşfetmek isteyeceğiz. Yaşlılığımızı garanti altına almak için girişimlerde bulunacağız. Vergiler, miras işleri tüm bunları düzene sokmak isteyeceğiz. Yükseköğrenimimiz için araştırmalar yapacağız. Uzun zamandır almak istediğimiz o eğitimin vaktinin geldiğini düşüneceğiz.

Evet, yukarıdaki sıraladığım ne varsa gözden geçireceğiz. Tutulma sonrasındaki 2-3 günlük bekleme, dinlenme ve yenilenme sürecini bunlara ayıracağız.

Bunları yapmak bize ne sağlayacak peki?

Eski kadersel teslimiyeti sonlandıracak, yeni döngünüzün başlangıcını almış olacaksınız.


Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Koç Burcu ve Yükselen Koç

Evlilik ve ilişkilerinizde yeni hareketlenmelerin olduğu önemli bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Yaşam alanlarınızı değiştiriyor, yeniden düzene sokuyorsunuz. Taşınmak, yeni iş başlangıçları ya da terfiler söz konusu.


Geçmişi unutmak ve geçmişten gelen biriken işlerinizi düzene sokuyorsunuz. Evrak işlerinizi düzene sokacaksınız. Çalışma alanlarınızda terfiler alabilirsiniz. Yeni fikir ve girişimlerinizi tutulmadan sonraki 2-3 güne bırakmalısınız.
Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

Sizi rahatsız eden düşünce kalıplarından arındırarak başlamalısınız haftaya. Kendinizle savaşmak yerine artık içinizdekileri söylemelisiniz. Sonlanmalara izin vermelisiniz. Yeni başlangıçlar kapınızda.


Abi, kardeş, yeğenler aracılığıyla ya da birlikte yeni yollar, yeni yöntemler keşfedeceksiniz. İlişkiniz yok ise yağacağınız bir tatil sonrası ya da tatilde aşk kapınızı çalıyor olacak. Tutulma sonrası 2-3 gün kendinize vakit ayırmalı yeni girişimlerde bulunmamalısınız.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Haftaya öncelikle kendimize ve kendimizi ifade şeklimize odaklanacağız. Burada her türlü ilişkimizin üzerinde geçeceğiz. Kırgınlıklarımızı, küskünlüklerimizi dile getireceğiz. Sınırlarımızı belirleyeceğiz. Yeni girişimler ve yeni fikirle kendimizi daha değerli hissettirecek.


Bereket kapılarımız aralanıyor. Siz doğru bildiğiniz yanlışları düzenlemelisiniz. Bugüne kadar almaktan korktuğunuz sorumlulukları almalısınız. Başkalarından gelecek maddi destek sizin fırsatınız olacak. Hiç hoşlanmasanız da bu durumdan sizin için fayda sağlayacak. Tutulma sonrası 2-3 gün kendinize vakit ayırmalı yeni girişimlerde bulunmamalısınız.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

Bu hafta geçmiş ilişkileriniz zihninizi kurcalayacak. Keşke dediğiniz ve belki de helallik almak isteyeceksiniz. Saklı gizli hiçbir şeyin kalmamasını dileyebilirsiniz.


Bunları zihninizden atmanın size yeni ilişkiler için kapı aralayacağını düşünebilirsiniz. Sezgilerinize kulak vermeli ve ilişkilerinizi düzene sokmalısınız. Evinizi yenileyebilir ya da boyatabilirsiniz. Ortaklı işlerinizde yeni bir sistem kurmak için yeniden masaya oturabilirsiniz. Fakat bu yeni girişimler için tutulma sonrası 2-3 gün kendinize vakit ayırmalısınız.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

Maddiyatla ilgili konularda tedirginlikler yaşayarak başlayacaksınız haftaya. Fakat harcadığınız kadar geri kazanacağınızı da göz ardı etmemelisiniz. Rutin yaptığınız işlerin sıkıcılığından dert yanabilirsiniz. Sürekli aynı şeyleri yapıyor olmak canınızı sıkıyor olabilir. Bakış açınızı değiştirmeli ve rutinde yapılan her şeyin aslında ileriye yapılmış bir yatırım olarak değerlendirmelisiniz.


Geçmişinize çok takılı kalmadan yeni düzenler yeni plan programlar yapabilirsiniz. Hayatınıza yeni girecek arkadaşlıklardan dostluklar elde edebilirsiniz. Bu dostluklar ilerde aşk ilişkilerine ya da ortaklı işlere dönüşebilir. İkili iletişimlerinize dikkat etmenizi öneririm. İletişim kurduğunuz kişilere ya da ağzınızdan çıkacak sözcüklere dikkat etmelisiniz.


Söz büyüdür ve gerçekleşebilir. Tutulma sonrası 2-3 gün kendinize vakit ayırmalısınız. Tatil yapmaya hazırlık yapıyor olabilirsiniz. Yapmadan önce yanınıza alacakları bir liste yapmanızı öneririm.
Başak Burcu ve Yükselen Başak

Sizin için bu hafta önceliklerinizi sosyal statünüz oluşturuyor. Yeni ilişkiler yeni ortaklıklar gündeminize gelebilir. Her zaman olduğu gibi bu sefer de siz dengeyi sağlamak durumunda kalabilirsiniz. Detaycı yaklaşımlarınıza olan ilginin farkındasınız. Fakat öncelikli olarak kendinize ve kendinizi nasıl ifade ettiğinize eğilim göstermelisiniz. Artık farklı bakış açıları edinmeli ve farklı ortamlara girmelisiniz.


Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaş, dostlarınızla görüşebilir ve yeni girişimleriniz için onlardan fikir alabilirsiniz.Maddi konularda ise politik davranmaktan sıkılmış olabilir ve artık hakkınızı aramanız gerektiğine kanaat getirmiş olabilirsiniz. Tüm bunlar için tutulmadan sonra atağa geçmelisiniz en az 2-3 gün beklemeli ve kendinizi nasıl ifade edeceğinizi tasarlamalısınız.
Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

Hızlı kararlar alacağınız bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Gideceğiniz tatilde eski sevgiliniz ile karşılaşabilirsiniz. Bu karşılaşma yeni başlangıçlara vesile olabilir. Ev içi dekorasyon yaptırmak için plan program yapabilirsiniz.


Ya da taşınmayı düşünüyorsanız içinize sinen yeri kiralamak için acele etmemelisiniz. Tutulma sonrası 2-3 gün kendinize vakit ayırmalı ve gerçekten taşınmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

Bu hafta sektör değişiminiz ile ilgili kararlarınızı gözden geçirmek isteyeceksiniz. Farklı bir oluşum içerisine girmek için plan program yapacaksınız. Ayrıca kuracağınız yeni ilişkiler sizlerin dönüşmesinde hız kazandırabilir. Eşinizin desteği ya da farklı gelir kaynaklarından geleden maddi imkanlar ile de yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.


Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmekte acele etmemeli ve durum değerlendirmesi yapmalısınız. Sevgiliniz yoksa beklemediğiniz bir anda biri ile tanışabiliriz. Bu hafta acele kararlar vermiyoruz ve tutulma sonrası 2-3 gün bekliyoruz.
Yay Burcu ve Yükselen Yay

Bu hafta beden sağlığımızı önemseyeceğiz ve rutin kontrollerimizi yaptırmak isteyeceğiz. Spor aktivitelerine ara vermiştiniz. Başlamak için beklediğiniz uygun zaman geldiğini düşünebilirsiniz. Fakat işlerden fırsat bulup çocuklarınıza ayıramadığınız vakit de farkındasınız.


Hep birlikte neler yapabileceğinizi gözden geçireceksiniz. Birlikte yapılabilecek aktiviteler araştıracaksınız. Maddi sıkışıklıklarınız yavaş yavaş açılıyor. Beklediğiniz ödemelerinizi alıyorsunuz. Varsa ikili ilişkilerinize yön vermek isteyebilirsiniz.


Ya da karşınıza çıkacak ilişkinin artık ciddi olmasını düşünebilirsiniz. Fakat yeni girişim ve aktivitelere karar vermeden önce tutulmayı dikkate alarak 2-3 gün bekleyip program yapmanızı önereceğim.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak

Bu hafta daha sistemli gitmek isteyeceksiniz. Kendinizi ve çevrenizdeki her şeyi düzene sokmak isteyecek ve bir yaz temizliğine girişeceksiniz. Eskide kalmış evraklardan tutun da eşyalara kadar. Her şeyin fazla geldiğini düşünebilirsiniz. Fakat öncelikler iş yüklerinizin neler olduğuna karar vermelisiniz. Angarya işlerin bile kontrolünün sizde olduğunu gözlemleyeceksiniz.


Rahatça bir nefes almak için kalıp düşüncelerinizden arınmalısınız. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız da yine plan program yapmalısınız. Maddi anlamda da kendinizi bir sisteme oturtmalısınız. Aile içinde şu sıra agresif bir tutum sergilediğinizi duymaktan hoşlanmayabilirsiniz.


Tüm bunların düzene girebilmesi için önce düşünmeli sonra yapacağınız küçük hareketlerle büyük imzalar atabilesiniz. Yeni yol ve yöntemler geliştirmelisiniz. Harekete geçmeden önce tutulma sonrası 2-3 beklemelisiniz.Kova Burcu ve Yükselen Kova

Bu hafta hayatınızı ne kadar uçlarda yaşadığınızı fark edeceksiniz. Artık bir düzene girmek isteyebilirsiniz. Sorumluluk almak ve bunun için de kendi becerilerinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Kendinize yönelmeli ve sorular sormalısınız. Ben ne istiyorum demelisiniz.


Ayrıca ikili ilişkilerinizde de yakaladığınız uyumun neticelenmesi için ilişkinize de yön vermek isteyebilirsiniz. Tüm bunların kararını almadan önce kendinize yönelmeli kendinize çeki düzen vermelisiniz. Ardından her şey çorap söküğü gibi gelecektir.


Fakat birilerinden destek almaktan hoşlanmasanız da destek almak durumunda kalabilirsiniz. Zorlansanız da bu durumdan faydalanmalısınız. Tutulma sonrası kendinize 2-3 gün zaman verin ve cesaretinizi toparlayıp destek talep etme girişimlerine başlayın.
Balık Burcu ve Yükselen Balık

Bu hafta ilişkilerinizle gündemde olacaksınız. Önce aile ilişkilerinizi çözmelisiniz. Bu durumu çözüme kavuşturmadan, kendi ilişkinizi de çözüme kavuşturamayacaksınız. Kafanızı toparlamalı ve artılarla eksileri bir kağıtta toplamalısınız. Tüm bu artılar eksiler size yol gösterici olacaktır.


Aile içerisindeki sağladığınız bu düzen, kendinizi daha değerli hissetmenize sebep olacak. Bereketinizin ailenizden geldiğini bir kez daha gözlemleyeceksiniz. Yeni bir araba almak dahi istiyorsanız her şeyden önce ilişkilerinizi sağlamlaştırmalısınız.


Uzun zaman oldu içinizdekileri dışarı vurmak ve konuşmak için çok düşünmüştünüz vakti gelip geçmeden durumu ele almalısınız. Fakat yine de hamle yapmadan önce tutulma sonrası 2-3 gün daha beklemelisiniz.
Hepimize Şifa Olsun...
KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page