top of page

06 Ekim, Terazi Burcu'nda YENİ AYSevgili Arkadaşlarım,

6 Ekim saat 14.05’te Mars’ın da eşlik ettiği 13 derece Terazi Burcu’nda gerçekleşecek bir yeniay yaşayacağız.


19 Ekim’e kadar olan süreç içinde de gündemimizde daha çok Merkür’ün Retro seyrinde olmasıyla birlikte;


 • İlişkilerimiz,

 • İş ortaklıklarımız,

 • Evliliğimiz,

 • Sosyal ilişkilerimiz ve ani aldığımız kararlar yerini alabilir.

 • Şimdiden hayatımıza damgasını vurabilecek kararlardan, hırslı ve takıntılı duygulardan uzak durmaya niyetlenebiliriz.

 • Kazalara, sakarlıklara, kararsızlıklara açık bir zaman dilimini deneyimleyebiliriz.


Yeniaya, Mars ve Algorap sabit yıldızının eşlik etmesi sebebi ile Marsiyen bir yeniay deneyimleyeceğiz. İyicil etkilere sahip görünen bir birleşim değildir.


Terazi Burcu’nda gerçekleşen yeniayda daha çok

 • İkili ilişkilerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz.

 • Ruhen diplomatik davranmak,

 • Denge kurmaya çalışmak,

 • Hak ve adalet arayışına girebiliriz.

 • Rüzgârlı havalarda artış, aniden çıkan fırtına gibi hava olaylarının yaşanabileceğini,

 • Havayolu ile bulaşan salgın hastalıkları,

 • Ateşli hastalıklarda da artış olabileceğini de vurguluyor.


Mars Terzi Burcu’nda doğası gereği rahat edemediği bir yerleşimdedir. Bu vesileyle bireysel olarak her birimizin dengesiz çıkışlar içerisine sürüklenmemiz gayet doğal bir süreçtir.

 • Gereksiz olabilecek tartışmalar bir anda alevlenebilir ve değersiz bir çekişmeye dönüşebilir.

 • Zihinsel olarak hakkımız olduğunu düşündüklerimizi almaya çalışırken zorluklarla karşılaşabiliriz.

 • Gökyüzü insanlık alemini beklemediğimiz olaylarla, dünya ve ülkemiz genelinde sınavlara tabi tutabilir.

 • Ekim ayı içinde finansal çalkalanmalara açık bir dönemi deneyimleyebiliriz.

 • Kademeli olarak kısıtlamalı günlere tekrar dönebiliriz.

Algorap sabit yıldızının dünya astrolojinde terör ve suikastları da anlatıyor olması; bizi Ekim ayı içinde derinden sarsabilecek türden olayları da yaşatabilir.


 • Böbrek ve bel sağlığımıza ekstra önem göstermemiz faydalı olabilir.

 • Bol sıvı tüketerek, biraz toplanarak ve meditasyon yapmayı tercih ederek aldığımız bu enerjileri doğru yönde yönetmeye gayret edebiliriz.

 • Bu süreç içinde empati duygumuzu kaybetmemek önemli olacak.

 • Gerekli olduğunu düşündüğümüz durumlarda dilimizi ve zihnimizi diplomatik kullanmak, bize rahatlıkla ve huzurla bu dönemi geçirmeye olanak sağlayabilir.

 • Sakin kalmaya gayret etmek, yaşamımızı mutlaka kolaylaştıracaktır.


Öncelikle bir dakika durup, sakince düşünüp kabule geçelim. Her zaman herkes bizimle aynı fikirde olmak zorunda değildir. Kiminle neyi, nasıl konuştuğumuza dikkat edebiliriz. Öfke ile kalkıp zararla oturmamaya, kayıplar vermek yerine çevremizi içimizde bilge gücün ışığıyla aydınlatmaya niyet edelim…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yeni ayın yenilenme enerjileri altında en çok evlilik ve iş ortaklıklarımızdan yana yeni gündemler içinde olabiliriz. Kazanabileceğimiz ani farkındalıklarla yolunda gitmeyen adeta vadesi dolmuş birlikteliklerimize son noktayı koymak isteyebiliriz. Kadersel ortaklıklarımızdan yana mücadeleye açık bir zaman dilimini deneyimleyebilir ve arakamızdan dönen işlerle şahit olabiliriz. Önümüze çıkan problemleri net bir şekilde çözebiliriz. Geçmişte bitirdiğimiz bir ilişkimiz ya da yarım kalan iş ortaklığımız tekrar gündeme gelebilir.
Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Yeni ayın yenilenme enerjileri altında günlük rutin işlerimizle ilgili, çalışma ortamımızda ya da sağlığımızla ilgili bazı çıkabilecek krizleri yönetmek zorunda kalabiliriz. Bu alanlarda ani beklenmedik farkındalık yaşayabiliriz. Bu dönemde sağlığımızı ihmal etmemeli ve bedensel olarak kendimize çok yüklenmemeye özen gösterelim. Beraber çalıştığımız kişiler ile bazı iletişim kaynaklı krizlere açık olabiliriz. Ertelediğimiz bir sağlık tedavimiz var ise bu dönemin enerjileri ile tekrar bu konuyu gündemimize alabilir ve sonuç odaklı tedavimizi başlatabiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile birlikte ev ve ailevi konularla ilgili yeni oluşan gündemlerimiz olabilir. Geçmişten bu yana bizden saklandığını düşündüğümüz bir ailevi olay önümüze çıkabilir. Duygusal anlamda inişli, çıkışlı ve dengesiz bir dönem yaşayabilir zaman zaman yön kaybettiğimizi hissedebiliriz. Yaratıcı yanlarımızı fark edebilir, kaybettiğimiz ruhsal enerjimizi tekrar kazanabileceğimiz fırsatlar karşımıza gelebilir. Eskiden yarım kalmış bir ilişkimiz tekrar gündeme gelebilir. Finansal olarak riskli yatırımlardan uzak durmamız gerebilir. Aile üyelerimizin sağlığında değişiklikler yaşayabiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile ailemizle ilgili yarım bıraktığımız plan ve projelerimiz üzerine düşünerek yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Sevdiklerimizle olan iletişimimize ekstra dikkat etmemiz gereken bir dönemi yaşayabiliriz. Aile ile ilgili konularda kararsızlıklar yaşayabilir, çok hızlı kararlar vermememiz gereken bir döneme girebiliriz. Yakınlarımızla fikir ayrılıklarına düşmemeye ve mümkün olduğunca empati duygumuzu yitirmeden sakin kalmaya özen göstermeliyiz. Küçük ev kazalarına karşı da tedbirli olalım. Ani bir kararla mekân değişikliği yapmaya karar verebilir ve yeni bir ev arayışı içine girebiliriz. Bilinç altımızda yaşattığımız çocukluk travmalarımızı da şifalandırmak için harika bir dönem olabilir.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile finansal olarak yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yeni fikirlere sıcak bakarken bir yerden de yakın çevremizle fikir ayrılıklarına düşebilir ve kararsız durumlar yaşayabiliriz. Atılması gereken imzalar gündemimize gelebilir. Yeni bir imza atmak, yeni bir ortaklığa karar vermek içinde uygun bir zaman diliminde olmayabiliriz, biraz bekletmek ve acele kararlar almamak bizler için daha faydalı olacaktır. Yarım bıraktığımız bir eğitimimiz var ise yeni ayın olumlu etkisi altında bu konuyu tekrar gündeme alabilir ve olumlu yönde değerlendirebiliriz. Yakın çevre ilişkilerimize dikkat edelim. Kısa eğitim programlarına dahil olabilir ve kendimizi olumlu yönde motive edebiliriz.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yeni ayın yenilenme enerjileri altında finansal olarak bazı tıkanıklıklar yaşayabilir, hesapta olmayan ödemelerle de karşılaşabiliriz. Gereksiz borçlanmalara karşıda dikkatli olalım ve kişisel hırslarımızdan arınmaya niyet edelim. Hırslarımızın kayıplar yaşatabileceğini unutmayalım. Karşımıza beklemediğimiz yönde bir yeni yatırım fırsatı da çıkabilir. Yeni bir fırsatı değerlendirmeden önce ince hesaplar yapmak ve acele kararlar vermemek bizler için daha doğru olabilir. Saygı ve değer konularında sosyal çevremizle bazı iletişim kaynaklı sıkıntılar yaşayabiliriz. Yaşamımızda kalıcı ve daha sağlam kararlar almak isteyebiliriz.

Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile yurtdışı bağlantılı işlerimizde olumlu yönde beklediğimiz gelişmeleri yaşayabiliriz. Bu dönemde alerjik reaksiyonlar ve zehirlenmelere açık bir enerji altında olabiliriz yediğimize ve içtiklerimize ekstra dikkat edelim. Yakın çevremizle iletişim kaynaklı yanlış anlaşılmalara ve fikir ayrılıklarına açık bir dönem de olabiliriz. Hakkımızı savunmak durumun da kalırsak sakinliğimizi kaybetmemeli ve panikle hareket etmemeye özen göstermeliyiz. Zihinsel olarak kendimizi iş odaklı plan ve projelerimize odaklayabilir ve günlük rutin işlerimizde verimli bir dönemi yaşayabiliriz.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile kalabalıklar içinde biraz yalnız kalmak isteyebilir ve kendi farkındalıklarımıza odaklanabiliriz. Bu dönemde yaşamımızı izole etmeyi tercih edebilir, ruh sağlımıza yönelip kendimizle yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Bilinçaltı çalışmaları ve danışmanlık almak için ideal bir zaman olabilir. Yeni ayın şifalanma enerjilerini bu yönde değerlendirebiliriz. Kazandığımız farkındalıklarla arkamızdan çeviren işleri tespit edebilir ve gizli düşmanlıklarla karşılaşabiliriz. Bizim kontrolümüzde olmayan kadersel olaylar yaşarken daha kontrollü ve tedbirli davranmayı ihmal etmeyelim.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yeni ayın yenilenme enerjileri altında daha çok gelecek planlarımıza yönelebilir ve kendimize yeni bir yön belirlemek isteyebiliriz. Sosyal çevremiz daha aktif olabilir. Gergin ortamlarda arabuluculuk görevini üstlenebiliriz. Liderlik özelliklerimizle ilişkilerimizde gözler üzerimize çevrilebilir. Bu dönemin enerjileri ile daha çok yarım bıraktığımız iş ve projelerimize yönelebilir ve zihinsel olarak odaklanabilir ve rahat akışta çözüme kavuşturabiliriz. Keyfimize bağlı estetik operasyonlar için uygun bir dönemde olmayabiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile kariyer alanlarımızda denge arayışı içinde olabilir ve toplumsal statümüz üzerine yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Ailevi ilişkilerimizde hassas durumlar ve fikir ayrılıklarına düşebiliriz. İş yerimizdeki otoriter figürlerle anlaşmakta zorlanabilir ve kendimizi yanlış ifade edebileceğimiz durumlar yaşayabiliriz. Kişisel olarak taktir ve eleştiri okları üzerimize çevrilebilir. Kontrolümüz dışı oluşabilecek her duruma hazırlıklı olmalı ve ruhsal olarak olgunluk ve anlayış göstermeyi ihmal etmeyelim.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yeni ayın yenilenme enerjileri altında daha çok geleceğimizle ilgili aldığımız karaları bir kez daha gözden geçirerek ve yurtdışı, uzaklarla bağlantılı işlerimize yoğunlaşabilir, tamamlayamadığımız projelerimize yönelebiliriz. Yarım kalan eğitimler adına bu süreçte gökyüzü bizleri destekliyor olabilir. Ekim yeni ayı enerjisiyle yaşamdan daha çok keyif alabilir ve yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Ruhsal olarak enerjimizi yüksek hissedebilir ve aniden seyahat programları yapabiliriz. Tıkandığımız konuların önün rahatlıkla açıldığını düşünebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Yeni ayın yenilenme enerjileri ile ortak gelirler alanımızda yaşadığımız dengesiz durumları fark edebilir ve bazı değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Kredi baş vurusu yapmak için uygun bir dönemde olmayabiliriz. Düşünmeden borca girmememiz gereken bir atmosfer hâkim olabilir. Çözüm beklediğimiz bir miras, nafaka gibi gündemlerimiz var ise bu konularımızda bazı gecikmeler ve anlaşmazlıklarla karşılaşabiliriz. Zihinsel olarak gergin ve dağınık olabileceğimiz bu süreçte ani kararlar almaktan ve dürtüsel davranmaktan da uzak durmak faydalı olacaktır. Ruhsal şifalanma için bu dönemde bir danışmanlık alabilir ve gökyüzünün bize sunduğu bu değişim fırsatını sağlıkla değerlendirebiliriz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page