top of page

06 ARALIK HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Arkadaşlarım,


Yeni bir haftaya önümüzdeki süreç içinde bizleri kadersel enerjileri ile yaşamlarımızda bir devri kapatan, yeni bir döngüye merhaba dedirten, zihinsel olarak bir tık dağınık olabileceğimiz bir enerji altında başlıyoruz.


Haftanın ilk günlerinde Merkür Neptün arasındaki sert atmosfer bizleri etkisi altına alabilir gözümüzün önüne sisli, puslu bir perde indirebilir ve bu atmosfer altında algılarımız karışabilir, kanma, kandırılma rüzgarlarında savrulabilir, dikkat dağınıklığı yaşayabilir, bir konuya odaklanmakta zorluk çekebiliriz. Dalgınlık kaynaklı telefon, cüzdan, anahtarlık gibi önemli eşyalarımızı kaybetme unutma riski altında olabiliriz, bir yerden ayrılmadan önce, son kez dönüp bir arkamızı kontrol etmek iyi bir fikir olacaktır.


Özellikle 6-7 Aralık tarihi önemli iş ve görüşmelerimiz açısından uygun olabilir.

Sezgilerimizin ve kişisel hırslarımızın yüksek olabileceği haftanın ilk günlerinde önemli kararlar almadan öne düşünmeli, beklemeli, bilgisine ve fikrine güvendiğimiz kişilerle istişare etmeyi ihmal etmemeliyiz.


Hafta boyunca gündemimizde bolca Mars ve Jüpiter uyumsuzluğu yerini alabilir.

Bu dik enerji dünya ve ülkemiz genelinde yangınları ve içimizi yakabilecek olayları önümüze getirebilir. Tedbirli olmaya özen gösterelim.


Yaşamımızda gerginlikler hissettirebilir, finansal anlamda çalkantılı gündemlerle karşılaşabilir ve istikrarsızlıklar yaşayabiliriz.


Düşünmeden, dürtüsel davranışlar içinde olabilir, ağzımızdan tutamayacağımızdan fazlası sözler verebiliriz. İkili ve sosyal ilişkilerimizde iletişimimize dikkat etmemiz gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz.


Bu atmosferin farkında olmadan olayları olduğundan fazla abartılı yaşamak bu günlerde bize ruhsal sıkıntılar getirebilir ve beraberinde haklı iken haksız duruma düşmemize sebebiyet verebiliriz.


7, 8 ve 10 Aralık tarihleri çok dikkat çekici duruyor. Riskli yatırımlar için ay genelinde tedbirli davranmak faydalı olabilir. Bu kontrolü zor enerji altında kişisel hırslarımıza, aşırılıklara ve kibrimize yenik düşmemeye özen göstermeliyiz.


Cuma gününden itibaren Güneş ve Neptün dik enerjisi etkisinde olabiliriz, salgın hastalıklarda artış ve bağışıklık sistemimizin zayıf olabileceğini işaret eden bu günlerde hafta sonu tatilinin mutluluğu ile kalabalıklar içinde çok gezmemeye özen gösterelim ve hijyen kurallarına uymayı ihmal etmeyelim.


Cumartesi günü Merkür Jüpiter uyumlu atmosferi altında planlarımıza yönelebilir, yarım bıraktıklarımızı tamamlayabilir, sevdiklerimizle huzurlu ortamlarda vakit geçirebiliriz.


Pazar günü ruhumuzun enerjisi biraz düşük olabilir, bedensel hassasiyetlerimiz artabilir, zehirlenmeye açık bir enerji içinde olabiliriz, yediğimize ve kullandığımız ilaçlara dikkat edelim ve salgın hastalığa karşı tedbiri elden bırakmayalım ve bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya özen gösterelim.


Pazar günü, gün genelini huzurla, dinlenerek geçirmek bizler için faydalı olabilir.


Hepimiz için huzurlu, sağlıklı ve bereketli bir hafta olmasını dileğiyle;Şifa Olsun...


  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yeni bir haftaya iş, kariyer ve sağlık alanlarımızda olumlu etkilerini hissedebileceğimiz enerjiler ile başlıyoruz. Finansal anlamda şanslı olabileceğimiz hafta genelinde toplum önü statümüzde değişim yaşayabiliriz. İhmal ettiğimiz bir sağlık sorunumuz var ise rutin kontroller için olumlu yönde değerlendirebiliriz. Yakın çevre ilişkilerimiz de dengesiz yön kaybedici bir atmosfer altında kalabiliriz, bu süreç içinde düşünmeden konuşmamak ve hafta genelinde kalabalıklar içinde olmadan, ruhumuzu dinlendirmek bizler için daha faydalı olabilir. Yeni insanları hayatımıza almak ve her duyduğumuza da inanmak içinde uygun bir zamanda olmayabiliriz. Sezgilerimizin yüksek olabileceği, gece uykuya dalmakta zorlanabileceğimiz haftanın enerjilerini mavi ve lacivert tonlarında kıyafetler tercih ederek, belli bir saatten sonra kafein alımını azaltarak, bol su tüketerek ve açık hava yürüyüşleri yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Yeni bir haftaya ortak finansal gelirlerimiz ve kadarsel yol arkadaşlarımızla ilgili değişken durum ve gelişmelere açık açık bir enerji altında başlayabiliriz. Kanma, kandırılma ve yanılgılara açık hafta genelinde riskli yatırımlardan uzak durmak bizler için faydalı olabilir. Sağlığımıza haftanın ilk günlerinde dikkat etmeli ve bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. Yurt dışı bağlantılı ya da akademik kariyerimizi ilgilendiren konularda güçlü ve köklü bir değişim sürecinin içinde olabilir, istediğimiz yönde gelişmeler yaşayabiliriz. İlişkilerimizde abartılı davranışlardan uzak durmalı ve ortaklı işlerimizde yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilecek konuşmalara karşıda tedbirli davranmalıyız. Haftanın genelinde farkında olmadan yön değiştirmemize sebebiyet verebilecek enerjilerini kendimize vakit ayırarak, kırmızı, mavi, lacivert tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, bolca su ile temas edip suyun şifasından faydalanarak, bulunduğumuz ortamlarda tütsü kullanarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yeni bir haftaya yaşamımıza umut dolu bir bakış içinde olabileceğimiz enerjiler ile başlayabiliriz. Finansal olarak kendimizi rahatlatmak isteyebiliriz. Abartılı harcamalara karşı tedbirli olmak faydalı olabilir. Haftanın ilk günlerinde dikkat dağınıklığı yaşayabilir ve odaklanmakta zorlanabiliriz. Evden çıkmadan son bir kez yanımıza almamamız gerekenleri kontrol etmek ya da bir ajandaya yapılması gerekenleri not almak faydalı olabilir. Günlük rutinlerimizde bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz ve çalışma ortamlarımızda çatışmalı durumlar içine çekilebiliriz. Bu enerjinin farkında olalım ve kendimize gereksiz krizli durumlar yaratmayalım. Ekstra olarak sağlığımıza dikkat edelim ve gereğinden fazla yük bedenlerimize yüklemeyelim. Hafta genelinde partnerimizle fikir ayrılıklarına açık bir enerji altında olabiliriz. Haftanın enerjilerini akan su kenarı yerlerde olarak, mavi tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, üzerimizde kemikten bir diş sembolü taşıyarak, açık havada yürüyüşler yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Yeni bir haftaya sosyal çevremiz ve iş koşullarımızda değişimlere açık bir enerji altında başlayabiliriz. Gündemimizde daha çok sağlığımız ve günlük koşuşturmacalarımız yerini alabilir. Yaşama olumlu tarafından bakmak isterken zaman zaman iç sesimize yönelebilir ve karşımızdaki insanları sorgulayabiliriz. Yanılgılara, kandırılmaya açık bir atmosfer içinde olabiliriz. Çalışma ortamlarımızda içinde olabileceğimiz yoğun tempoda, dengesiz ve yön kaybedebileceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Çatışmalı durumlarla ve bazı fikir ayrılıklarına çekilebiliriz. Her duyduğumuza hemen inanmak bizler için faydalı olmayabilir. Haftanın yoğun enerjilerini kendi kişisel ihtiyaçlarımıza yönelerek, kırmızı ve soft tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, bol sıvı tüketerek, kafein alımını azaltarak ve bulunduğumuz ortamları bolca havalandırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.

Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeni bir haftaya çocuklarımız ve kendi ailevi konularımıza yönelmek isteyebileceğimiz, yeni değişimler içinde olabileceğimiz enerjiler altında başlayabiliriz. Kendimizi daha cesur hissedebilir ve farkında olmadan abartılı, kibirli ve dürtüsel davranabiliriz. Bu enerjinin farkında olmak dengede kalmamıza ve sevdiklerimizle gereksiz krizler içine sürüklenmemize engel olabilir. Haftanın ilk günlerinde Gayrimenkul gibi alım satım işlerimizde yanılgılara açık bir atmosfer altında olabiliriz, ileri ki günlerde aldığımız bir karardan pişmanlık duyabiliriz. Riskli durumlar oluşturmamak adına biraz beklemek ve bilgisine güvendiklerimizle istişare etmek bizler için daha doğru olabilir. Ev içi ufak kazalara ve ayrıca iletişim kaynaklı aksaklıklara da açık olabiliriz. Duygusal olarak zorlanabileceğimiz haftanın enerjilerini mavi tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, kuru ve uyarıcı gıdalar tüketerek, ajandamıza hatırlatıcı notlar tutarak ve bol bol nefes egzersizleri yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yeni bir haftaya gelecekle ilgili hayal ve umutlarımıza yoğunlaşabileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Belirsiz koşullarımızın değişim dönemin başlangıcı olurken gökyüzü önümüze yeni çözümlerini sunabilir. Yakın çevre ilişkilerimizde çatışmalı bir enerji altında olabiliriz. Yoğun iletişim trafiği bizi biraz ruhen yorabilir. Haftanın ilk günlerinde yanılgılara açık olduğumuzu unutmadan her duyduğumuza inanmamalı, şartlarımızı zorlamadan, hayatı akışına bırakmayı denemek bizler için faydalı olabilir. Özel ilişkilerimizde partnerimizle ve çocuklarımızla huzurlu bir atmosfer yakalama şansımız oldukça yüksek olabilir. Beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmek ve bedensel şifa içeren detoks yapmak içinde ideal bir zaman içinde olabiliriz. Haftanın değişken enerjilerini duygusal olarak beklentimizi yüksek tutmadan, kişisel hobilerimize yönelerek, soft ve lacivert tonlarında kıyafetler tercih ederek, açık havada yürüyüşler yaparak, kafein alımını azaltarak, bitki çaylarını tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Yeni bir haftaya finansal kaynaklarımızı ve ticari koşullarımızı gözden geçirerek başlamak isteyebiliriz. Fakat riskli yatırımlar ve kararlar için uygun bir dönemde olmayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde sezgilerimiz güçlü olurken, aldanmaya açık bir enerji altında olduğumuzu da unutmadan, planlarımızı doğru yapmaya dikkat etmek önümüze çıkabilecek fırsatları önce düşünmek sonra karara geçirmek bizler için daha faydalı olabilir. Ev içi ilişkilerimizde hırslı olmamaya dikkat edelim. Ağzımızdan çıkanlara özen göstermemiz gereken bir haftayı deneyimleyebiliriz. İkili ilişkilerimizde mücadeleli bir enerjiye açık olabiliriz. Gereksiz cesaret bizlere kayıp getirebilir, esnek olmaya ve şartları fazla zorlamamaya özen gösterelim. Haftanın enerjilerini toprakla temas ederek, mavi ve turuncu tonlarında kıyafetler tercih ederek, bulunduğumuz ortamları bolca havalandırarak, balık yağı kullanarak ve bol sıvı tüketerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Yeni bir haftaya yaşamlarımızda oluşan belirsizliklerin çözüme kavuşabileceği ve gereksiz düşmanlıklarla karşılaşabileceğimiz enerjiler altında başlayabiliriz. Mars gezegeninin bireysel olarak kendi alanımızda içsel stresimizi tetiklemesi sebebiyle gece uykuya dalmakta sıkıntı çekebiliriz. Sağlık koşullarımızda değişime açık bir enerji altında olabiliriz. Yakınlarımızdan ve önümüze gelebilecek ticari anlaşmalarımızdan yana şanslı bir dönem içinde olabiliriz. Yeni imzalar atmak ve aldığımız yeni kararları hemen başlatmak için haftanın ilk günlerinin bizler için uygun olmayabileceğini unutmayalım ve her duyduğumuza inanmadan, duygusal olarak değil mantıkla ilerlemeye niyet edelim. Finansal anlamda değerlendirmek istediğimiz bir yatırımı bu hafta değerlendirmemek daha uygun olabilir. Ruhsal ve bedensel enerjimizi doğru kullanmaya özen gösterelim. Ağır bir spor yapıyorsak haftanın enerjilerinde kas yaralanmalarına açık olabiliriz. Aciliyeti olmayan cerrahi operasyonlar içinde uygun bir dönem de olmayabiliriz. Kendi bedenimize ve sağlığımıza ekstra olarak dikkat edelim. Kişisel olarak agresyona açık bir enerji altında olduğumuz hafta genelinde daha çok soft tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, kafein tüketimi azaltarak, huzur ve sakinlik verebilecek bitki çaylarını tercih ederek, bedensel enerjimizi rahat akıtabileceğimiz aktivitelere yönelerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yeni bir haftaya kendimizi daha net ifade edebileceğimiz ve şanslı fırsatlarla karşılaşabileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Gökyüzü enerjilerinin olumlu ve bereketli olarak bizleri desteklediği bir dönemin başlangıcında olabiliriz. Arkamızdan dönen gizli kapaklı olaylarla ve krizlerle karşılaşabiliriz. Arada tarafımıza laf taşıyan kişilere karşı kulaklarımızı kapatmak ve her duyduğumuza inanmamak bizler için daha faydalı olabilir. Finansal anlamda dönüşmek adına güzel fırsatlarla karşılaşabiliriz. Kişisel hırslarımızdan uzak durarak yeni fırsatları değerlendirmeye özen gösterelim. Hızlı kararlar almak için uyun bir zaman içinde olamayabiliriz. İçsel enerjimizin yüksek olabileceği haftanın enerjilerini suyun şifasından faydalanarak, soft ve mavi tonlarında kıyafetler tercih ederek, bulunduğumuz ortamlarda tütsü kullanarak, bitki çaylarını tercih ederek, uzun açık hava yürüyüşleri yaparak, kişisel ihtiyaçlarımıza yönelerek, odaklanmada zorluk yaşayabileceğimizi unutmadan zihinsel şifa içeren meditasyonları tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Yeni bir haftaya biraz daha iç dünyamıza yönelip, kendimizi dinlendirmek isteyebileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Fazlası ile arkamızdan yapılan gereksiz konuşmalarla karşılaşabiliriz. Hafta genelinde kendi ruhsal enerjimizi korumak adına, fazla kalabalık ortamlarda olmamaya, yeni plan ve projelerimizi olgunlaşmadan başkalarıyla paylaşmamaya dikkat edelim. Hayata karşı gözlemci kalmak ve şartları fazla zorlamamak bizler için faydalı olabilir. Finansal anlamda gereksiz harcamalara ve riskli yatırımlarımıza karşı enerjimizi doğru değerlendirmeye niyet edelim. Kemik sağlığımıza dikkat edelim. Çevremizin etkisi altında kalabileceğimiz haftanın enerjilerini kişisel farkındalıklarımıza ve ihtiyaçlarımıza öncelik vererek, toprakla temas ederek, bol sıvı tüketerek, içimizden geçenleri kâğıda aktararak, ruhsal şifa içeren manevi ve yoga meditasyon gibi çalışmaları tercih ederek dengelemeyi deneyebiliriz.
Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yeni bir haftaya sosyal çevremiz tarafından desteklendiğimizi hissedebileceğimiz ve gelecekle ilgili kurduğumuz hayallerimizin yeşerebileceği enerjilerle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde yanılgılara açık bir enerji altında olabileceğimizin farkında olalım. Finansal anlamda dikkatli olmalı, alma verme dengemizi korumalıyız. Sosyal çevremizden gelebilecek parasal borç talepleri karşısında temkinli olmalı her duyduğumuza hemen inanmamalıyız. Finansal anlamda kontrolsüz kayıplara açık bir enerji altında olabiliriz. Yeni imzalar içinde uygun bir hafta olmayabilir. Önemli iş ve görüşmelerimiz ayrıca başvurularımız için Perşembe ve sonrasında ki günleri rahat akışta değerlendirebiliriz. Kariyer alanlarımızdaki üstlerimizle olan iletişimimize ekstra olarak özen göstermemiz gerebilir. Gereksiz risklere çekilebileceğimiz ve ruhsal enerjilerimizi doğru kullanmakta zorlanabileceğimiz haftanın enerjilerini suyun şifasından faydalanarak, sezgisel değil mantıksal davranmaya özen göstererek, akan su kenarı yerlerde vakit geçirerek, bulunduğumuz kapalı ortamları havalandırarak, sakinlik verebilecek bitki çaylarını tüketerek ve soft tonlarında kıyafetler tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Yeni bir haftaya yakın çevre ilişkilerimizde ve kariyerimizle ilgili alanlarda yeni umut dolu kararlar almak isteyebileceğimiz enerjilerle altında başlayabiliriz. İçsel olarak daha fedakâr ve merhametli bir atmosfer altında ilerlerken, yanılgılara, aldanmalara açık olabileceğimizi unutmadan yeni girişimlerimizi bekletmeye karar verebiliriz. Parasal anlamda kontrolsüz harcamalara yönelebiliriz. Gereksiz borçlanmalara karşı tedbirli davranmak bizler için faydalı olabilir. Sosyal çevremizde olan arkadaşlık ilişkilerimizde, kazanabileceğimiz ani farkındalıklar sebebi ile yeni bir düzenleme yapmak isteyebilir ve bize hizmet etmeyen, enerjimizi aşağıya çeken kişilerden uzak durmaya niyet ederek yollarımızı ayırma kararı alabiliriz. Yeni bir iş baş vurusu yapmak isteyenlerde bu haftanın enerjilerini olumlu yönde değerlendirebilirler. İçsesimizin yüksek olabileceği haftanın enerjilerini gördüğümüz ruhsal mesaj içerebilecek rüyalarımızı bir kenara not ederek, kendimizle ilgilenerek, aile büyüklerimizle huzurlu ortamlar oluşturarak, başkalarının sözlerinden çok kendi sezgilerimize önem vererek, soft tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, meditasyon gibi ruhsal şifa içeren çalışmalara yönelerek, açık hava yürüyüşleri yaparak ve bolca suyla temas ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page