top of page

05 TEMMUZ 2020 AY TUTULMASI & BURÇLAR

Saat 07.44 itibariyle Oğlak Burcunun 13. DerecesindeSevgili Arkadaşlarım,


Bu tutulmada en çok öncü burçlar etkilenecek. "KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK" burçları etkilenecek.

Oğlak burcundaki son tutulma ve uzun bir dönem Oğlak burcunda bir tutulma yaşamayacağız. En azından etkilenecek olan öncü burçlar uzun bir süre rahat nefes alabilecekler.

Tutulmalar sizlerin de bildiği gibi kaderseldir. Güneş tutulması bir şeylerin başlangıcıyken, Ay tutulması ise bir şeylerin bitişi demektir.


Tamamlanmak, nihayetlenmek, muradına erme, amacına ulaşma etkisi taşır. Ay Tutulması verdiğiniz tepkilerle şekillenen kaderinizi gösterir.


Gök kürede 13 derecede bir ruhsal portal açıldığını düşünmelisiniz. 13 derece Oğlak burcu haritanızda nereye denk geliyorsa burada tamamlanmalar yaşayacaksınız demektir.

Oğlak burcu doğum haritanızda hangi eve denk geliyorsa oralarda artık bir şeyleri tamamlayacağız ve nihayetlendireceğiz.Oğlak Burcu hayatınızın mimarisi nerede?

Neyi inşa etmek istiyorsunuz?

Soyut değil somut bir şeyler ortaya koymalısınız artık...

Zamanı kontrol etmek zorundasınız!

Plan ve programlar yapmak zorundasınız!

Tecrübelerinizden faydalanın!Oğlak burcu dediğimizde; Doktor, mühendis, mimar, Profesör, öğrenci, stajyer, ev hanımı, Örneğin; Soyadı değişmesi, akitler, anlaşmalar, ortaklık, arkadaşlıklar, bunların hepsinde daha çok kamusal, kurumsal işler, süreçler ve titrinizi anlatıyor. İmza resmiyet anlaşmalarda yeni yapılanmalar geliyor.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."Tecrübelerinizden faydalanın!

Tecrübeniz yok ise işin uzmanına danışmak işinizi daha da kolaylaştıracak. İşin uzmanı kimse o konuda araştırmalar yapmak ve iletişim kurmak danışmak fayda sağlayacaktır sevgili arkadaşlarım. Burada önemli olan tecrübesi olan birinin deneyimlerini sorgulamak ve aynı şekilde sizin de deneyimlemeniz gerekecek.

Zamanı kontrol etmek zorundasınız! Plan ve programlar yapmak zorundasınız!

Mahrem alanlarınızda yalnız kalmak kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Fakat bunu yapabilmek için önceliğiniz ajanda tutmak olacak. Plan program yapmak olacak.

Ay tutulması ile Güneş tutulması arasında bir küçük tüyo nokta var!


Ay tutulması kaderseldir. Örneğin; bilinçaltınız evinizin rotasını bilir ve ayaklar otomatik sizi evinize getirir. Ne zaman geldiğinizi fark bile etmezsiniz. Ay tutulmaları tepki ile çalışır.

Farklı bir örnek daha verecek olursam.

Bill Gates ile aynı günlerde doğmuş olalım. Bill Gates ile aramızdaki fark ne olabilir? Burada verdiğimiz tepkiler bizi şekillendirir. O nedenle Ay tutulmalarında içe dönmek oldukça önemlidir. Kendi tepkilerinizi ölçmeniz önemli olacaktır.

Tutulmanın gerçekleştiği noktada Kuzey düğüm İkizler tarafında Güneş var. Bu bizlere kafamızda oluşan negatif enerjilerden arın, ertelemeyi öğren, düşüncelerini bile zamanla diyor bizlere. Obsesif olmak ve takıntı yaratmak işimizi kolaylaştırmayacak. Odağımızı değiştireceğiz. Dolayısıyla vereceğiniz tepkiler de ona göre şekillendirecektir kadersel etkiyi.

Tutulma Avrupa’nın büyük bir bölümünden geçiyor ve Amerika kıtasını etkisi altına alıyor…

Amerika’nın kuruluşu 4 Temmuz biliyorsunuz.

Bu tutulma serisine ait önceki tutulma ise 5 Temmuz 2001 yılında gerçekleşmişti (139 nolu seri) ve yine 13 derece Oğlak burcunda.

Bu tutulmayı incelediğimizde o dönem Eylül’de ikiz kuleler saldırısını görmüştük. Yine aynı etkilerle yüzleşebilirler.

Peki, Amerika’nın sıkıntı çekmesi demek, bizim de çekmemiz demek mi? Direkt ekonomimizi etkiliyor. Çünkü global bir ekonomi dünyasındayız. Ekonomik planlamamızı yaparken dikkat etmemiz gerekiyor bu dönemde.


149 nolu Saros serisi 29 Mart 2025te parçalı Güneş tutulması var ve Koç Burcunda. Etkisini uzun vadede bu şekilde düşünebilirsiniz.

Hedeflerinizi yaparken 2025 yılına kadar yapmaya çalışmalıyız. Bu programları yaparken, bahsetmiş olduğum gibi işin uzmanına danışmanızda fayda olacağını tekrar belirtmek isterim.

Plüton; 2015 Ocak, Temmuz ve Kasım’da buradaydı.

Dünyaya neyi göstermek istiyorsun?

Dünyada kendini nerede konumlandırıyorsun?

Satürn; 2019 Ocak buradaydı.

İnşa sürecini başlattı. Kendi hayatlarımızda bir şeyleri yapılandırmak ve konumlandırmak adına burada tohumlarını attı.

Jüpiter; 2020 Şubat buradaydı.

Yakın geçmişte bir şeyleri yapmamız gerektiğini, bir şeyler geliştirmemiz gerektiğini vurguladı.
Ay Tutulmasının Ekonomik Etkileri;

Ekonomik olarak Vesta asteroidinin önemi büyük. Vesta 13 derece Yengeç burcunda ve tutulma derecesinde.

Vesta Asteroidi 4 Haziran’da Yengeç Burcuna geçtiğinde, Konut faiz oranları düşmüştü... Şimdi 13 Ağustos’ta Aslan burcuna geçecek, Altın Fiyatları yaz aylarında İYİ OLABİLİR! Global anlamda odağımız Altın olacak.

14-15 Temmuz, Güneş karşıt Plüton etkisi, petrol ve yer altı kaynakları ile ilgili bizi tetikleyecek. Diğer yandan orta noktalara baktığımızda 13 derecede Oğlak burcunun Orta noktasını Uranüs/Şans Noktası tetikliyor olacak. 6 Aylık süreçte inişler ve çıkışlar yaşayacağız.

Ayrıca bu tutulma dekan olarak 13. derecede 2. Dekan Mars’ı tetikliyor olacak. Yani Boğa burcuna varlık, kazanç, para ve harcamalara çalıştığını gözlemleyeceğiz. Dikkatli olmak gerekecek.

Ay Tutulmasının İlişkilere Etkisi

Venüs ve Kad Kuzey Düğüm orta noktası 13 derecede Terazi burcunda ve ‘Kare’ açı yapıyor tutulma anına. Zihinlerimiz bilmek, öğrenmek ve sorgulamak isteyeceğiz. Obsesif taraflarımızı keşfedeceğiz. Kendimizle ilgili ilişkiler tarafında nerelere takıntılıyız buraları çözüme kavuşturmamız gerekecek. Ayrıca Kuzey Ay Düğümü ile birleştiği için ummadığımız anda bir ilişki gelebilir. İlişkisi olanlar içinde kadersel yön vermeler söz konusu olacak. Yani en başta söylediğim gibi akitler, anlaşmalar, sözleşmeler gibi geçerli olacak.

Sabit Yıldızları İncelediğimizde

Ay Facies yıldızı ile birleşiyor.

Halkın zorluk yaşaması, zulüm görme ile ilişkili durumlar söz konusu olabilir. Ayrıca halk ayaklanmaları oluşabilir. Bil hassa ekonomik anlamda olabilir bu ayaklanmalar.

Güneş Sirius yıldızı ile birleşiyor.

Kutsal saydığımız konular artık yer değiştiriyor… Putlaştırdığımız konuların yerleri değişebilir.

Vedik Astrolojisi ile baktığımızda

Purva Aşhadha Nakşatrasında gerçekleşecek ve 2. Padasında olacak.

Aklına koyduğunu yapmak isterken, etrafında olup biteni görmezden gelme durumları söz konusu olacak diyebiliriz. Fakat biraz soru sormayı öğrenmemiz gerektiğiyle ilgili vurgular yapacağını göreceğiz. Hep ben haklıyım savunuculuğu yapmakla alakalıdır aslında.

2. padada gerçekleşeceğinden bahsetmiştim. Özellikle Merkür etkisi verdiğini gözlemliyoruz. Yani iletişime geçmek akıl danışmanın fayda sağlayacağını da vurguluyor bizlere.

Fakat bu takımyıldızı Hint mitolojisindeki Apas Tanrısı ile özdeşleşmiştir. Apas kozmik suların tanrısı. Sular, denizcilik ile sıkı bağlantılar gözlemleyeceğiz. Denizler ve denizlerden gelecek tehlikelere de açık olmalıyız. Jüpiter vargottama. Yani uzun yolculuklar, seyahatler, hak hukuk ve adalet sistemi, yargılar ve evlilikler korunacak diyebiliriz.

Bu konularda olumsuz bir şey de olsa bu olumsuzluğun, ilahi planda olması gereken gibi işlediğini bilmemiz gerekiyor.

Yükselen Koçlar

Motivasyon alanlarınız siz farkında olmadan değişiyor. O hiç sevmediğiniz hayat mücadelesi gerektiren yaşam alanlarınızda zorlanmayacaksınız artık. ‘ev’ ve ‘iş’ yerinizin sizi zorlayan dönemlerinden kurtuluyorsunuz.


Nasıl mı? Bakış açınız değişiyor. İletişim şeklinizi değiştiriyorsunuz. Kendiniz için geliştirdiğiniz strateji sayesinde yeni kazanç kapılarını aralıyorsunuz.


Akışta kalmalı ve gelen fırsatları kaçırmamalısınız. Siz iyi olursanız her şey iyi yönde gelişecek. Kazanç kapılarımızın kıymetini fark edeceğiz. İşimizi evimize taşımayacağız gibi örnekler verebiliriz bakış açısı değişikliği için. İçinizdeki gücü fark etmelisiniz.Yükselen Boğalar

Yakın çevreniz ile mücadele edebilirsiniz. Yakın çevrenizin arkanızdan çevirdiği işler yüzünden geri planda duruyor olabilirsiniz. Ya da hakkımda ne düşünürler acaba düşüncesiyle cesaretinizi ortaya koyamıyor olabilirsiniz. Fakat artık ön plana çıkmak için tüm cesaretinizi topluyor ve bilginize güveniyorsunuz.


Oluşturacağınız network ağı size yeni kapılar açabilir. Maddi konularda altından kalkabilir miyim? Düşünceniz ortadan kalkıyor. Ya destek alacaksınız ya da yurt dışı akademik konularda eğitiminizle ilgili konularda burs çıkabilir.


Bunların hepsi aniden gelişecek sürprizlere açık olmalısınız. Kendi bilginize güvenmekten vazgeçmemelisiniz.

Yükselen İkizler

İnsanları bir araya toplama özelliğinizi kullanmayı unuttuğunuzu hatırlamalısınız! İnsanları bir araya getirmek yeni fikirlerin gelişimine sebep olacak. Bu fikir birlikleri ve yenilikler cesaretinizi kazandıracak. Maddi olanakların kendiliğinden geldiği inancınız sona eriyor.


Başkalarından destek almak ya da başkalarının parasını yeni girişimler için kullanmak avantaj sağlayacak. Eski düşünce kalıplarından sıyrılmanın zaman geldi.


Bütünsel bakmalı ve hem kendi hem de başkalarının hayrına uzlaşmacı ve barışçıl davranmalısınız.
Yükselen Yengeçler

İlişkiler eksenininizde yaşadığınız zıtlıklar artık son bulmalı diye düşünüyorsunuz. Tüm mücadeleniz bu yönde olacak. Bakış açışınızı değiştireceksiniz.


Eski kalıp düşüncelerin artık bir işinize yaramadığını fark edeceksiniz. Bu şekilde her şeyden önce kendinizi yıprattığınızı ve hırpaladığınızı düşüneceksiniz.


Bir adım geri durmak size fayda sağlayacak. Ufak çaplı bir tatil kendinizi ve cesaretinizi toplamanıza vesile olacak. İç huzurun önemine varacaksınız. Siz kendinizi iyi hissederseniz herkes iyi olacak.

Yükselen Aslanlar

Hizmet ekseninizde yaşayacağınız bu tutulma sizi eski kurduğunuz düzenin kalıplarına daha objektif yaklaşmanıza vesile olacak. Görülmeyeni gördürecek ve yapılmayanı yaptıracak cesareti sağlayacak.


Fakat burada öncelikle oluşturduğunuz zemin, iş ortam, arkadaşlar, hizmetlilerinize de yetkiler vermeye başlayacak ve hep birlikte yenileneceksiniz.


Maddi anlamda yapacağınız yatırımları artık daha doğru kullanacaksınız. Bağlılıklarınızdan kurtulmanın sizi rahatlattığını deneyimleyeceksiniz. Süreci gözlemlemeli doğru zamanda doğru hamleyi yapacak cesaretinizi toplamalısınız.

Yükselen Başaklar

Kendinizi dış dünyaya nasıl sunacağınıza dair cesaretinizi topluyorsunuz. Geçmiş düşünceleriniz değişiyor. Daha aktif olmak için yaratıcılığınızı ön plana çıkartıyorsunuz.


Yeni plan ve projeler üretmeye hazırlık yapıyorsunuz. Önceliğinizi arkadaşlıktan yana kullanıyor ve şu dönem için aşk ilişkilerine ara vermeyi planlıyorsunuz. Hedefleriniz için daha planlı ve programlı ilerliyorsunuz.


Yeni girişimler yeni atılımlar sizi ön plana taşıyacak. Güven vermeye devam ediyorsunuz. Şans yine sizden yana olacak. Yeni gelen tekliflere açık olmalısınız. Sürprizlere hazırlıklı olun.

Yükselen Teraziler

‘Ev’ ve ‘iş yerinizde’ dengeyi kurmak için eski cesaretinizi topluyorsunuz. Uzun zamandır önceliğiniz eviniz ve evinizin sorumluklarıydı. Şimdi daha dengeli olmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat yeni gelen iş teklifleri sizi harekete geçirecek.


İş yerinizde rekabeti oluşturacaksınız. Ya da yeni gelen tekliflerle o hiç sıcak bakmadığınız ortaklık tekliflerine yöneleceksiniz. Yeni bir ilişkiye de hazırlıklı olmanız gerektiğini söyleyebiliriz. İş, ev, aşk konularında sürprizlere açık olmalısınız.

Yükselen Akrep

Yakın çevreniz, yeğenleriniz, kuzenleriniz hepsi ile olan ilişkilerinizi gözden geçirmek üzere cesaretinizi topluyorsunuz. Daha önce onlarla bağınızı koparamayacağınızı düşünürken şimdi kendiniz için doğru olana odaklanıyorsunuz.


Yeni keşifler, belki yaşadığınız alan belki çalıştığınız yeri değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bakış açınız değişiyor ve yeniliklere açıksınız artık.


Doğru iletişimin ruhunuza iyi geleceğini keşif edeceksiniz. Yeni gelen iş arkadaşlıklarına, rutin düzeninizin yenilenmesine ve belki de küçük bir canlının hayatınıza girmesine hazırlıklı olmalısınız! Şansınız edindiğiniz bir evcil hayvanınızdan gelebilir.

Yükselen Yaylar

Hedefinize ulaşmanın sadece çalışmaktan geçtiğini düşündüğünüz bir dönemden ve süreçten geçtiniz. Bu süreç epeyce zorladı sizi. Maddeyle o kadar çok ilgilendiniz ki. Kendinizi ve değerlerinizi unuttunuz. Anda kalmak ve anı yaşamanın keşfine çıkamadınız uzun zamandır.


Bu süreç size bunu hatırlatacak. Yaratıcılığınızı kullanmak için keşfetme ve insan içine karışmanın gerekliliğini hatırladınız. Sosyal mesafeyi koruyarak da olsa artık yeni keşifler yapmalısınız.


Bir sevgiliniz, aşk ilişkiniz varsa ona vakit ayıramadığınızı düşünebilirsiniz. Evlilik için hazırlıklar yapmak yeni dönemde hiç de sürpriz olmayacak gibi duruyor sizler için. Aşk ilişkileriniz evlilikle sonuçlanabilir. Çok çalıştınız. Ödülünü alma vakti.

Yükselen Oğlaklar

Eviniz, işiniz, eşiniz, ortağınız derken kendinize hiç vakit ayıramadığınızı fark edeceksiniz. İlişkilerinizi gözden geçirecek ve bu durumun bir siteme oturtmak için çaba sarf edeceksiniz.


Aile büyüklerinizden gelmeyen destek artık geliyor. Şansınız aile büyüklerinden yana geliyor.


Destekleniyorsunuz! Fakat bunun olabilmesi için cesaretinizi toplamalısınız. Hizmet verdiğiniz alanlarda iş arkadaşlarınızdan da destek alabilirsiniz. İletişimin gücüne inanmalı ve artık kendi adınıza yardım talebinde bulunmaya başlamalısınız.

Yükselen Kovalar

Kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissediyor olmanız artık duruma el atmanın vaktinin habercisi. Cesaretinizi topluyorsunuz. Yalnız kalabilmek için neler vermezdim dediğiniz vakit geldi. Mücadele etmek yerine artık yakın çevrenizden destek görmek isteyeceksiniz.


Bu yalnızlık size yeni iletişim kanalları ve sağlayacak. Yapmanızı bekleyen ama bir türlü fırsatını bulamadığınız işleriniz için vakit ayıracaksınız. Kendimizi yeniden ifade edebilmek için gücümüzü toplamaya hazırlanıyoruz.


Dönüşüm muhteşem olacak diyeceksiniz. Kendinize yalnız kalmak için fırsatlar kollayın. Eski kalıp düşüncelerden uzaklaşın. Ben olmadan işler yürümez diye düşünmeyin artık.

Yükselen Balık

Sosyal çevrenize ve varsa çocuklarınıza vakit ayıramadığınızı düşünüyordunuz uzun zamandır. Bu içsel huzursuzluk artık sosyal çevrenize, çocuklarınız ve aşk ilişkilerinize yanıyordu.


Aslında onlar için çabalıyordunuz tüm mücadeleniz de o yöndeydi. Fakat artık tüm cesaretinizi topluyorsunuz ve çarkın bu şekilde dönmediğini fark ediyorsunuz. Yaşam tarzınızı yenilemeye hazırlıklı olmalısınız.


Yaşamınızı kolaylaştıracak ne varsa yapanın faydalarından yararlanıyorsunuz. İkili aşk ilişkilerinizi de artık bir resmiyete dökmek isteyebilirsiniz.

Sevgiyle...KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page