top of page

04 NİSAN HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Arkadaşlarım,


Önemli bir haftaya başlıyoruz. 2 yılda bir gerçekleşen Mars Satürn kavuşumu bu hafta gerçekleşiyor. Etkisi uzun sürecek. Ek bir paylaşımla sizi bilgilendireceğim.


Aylık takvimlerimizi beğenmenize çok sevindim. Yine de gözünüzden kaçmaması adına konu konu ayırdığım takvimleri konularına göre deneyimleyin. Sonra da dönüşlerinizi bana iletin… Neler yaşadınız? Deneyiminiz neydi? Biliyorsunuz ben öğrencilerimi, danışanlarımı, takipçilerimi itinayla kobay olarak kullanıyorum.


Çünkü hepsi bütüne hizmet. Sizden aldığım dönüş bir diğer arkadaşımıza yanıt olabiliyor. Kısaca takvimleri konularıyla belirtirsek:


  • “Aylık Sağlık ve Bakım Takvimi” içeriğine değinecek olursak kişisel bakım günlerini dikkate alarak saç ve sakal kesim, el ve ayak bakımı, uçucu yağ terapileri, spa ve masaj, diş bakımı gibi detayları bulabilirsiniz.

  • “İlişkilere” yönelik hazırladığım Aylık takviminde ise itiraflar, aile buluşma ziyaretleri, romantik birliktelikler, buluşmalar parti, tatil ve sosyalleşmekle ilgili güleri dikkate alabilirsiniz.

  • “Aylık Ev Alışveriş” takviminde ise ofis, kıyafet, gayrimenkul, araba alım ve hediye alma ve vermekle ilgili de içeriğe ulaşabilirsiniz.


Bu ay ihtiyaçları belirlemekte kararsız kalabiliriz. Haftanın ilk günlerinde akışta kalmak ve realist olmak avantaj sağlayabilir. Maddi konularda şaşırtıcı gelişmeler yaşanacak gibi duruyor. Bir anda ödenmemiş borçla karşılaşmak, fiyat artışının hiç beklemediğiniz bir yerden gelmesi gibi durumlar bu haftanın konuları arasında. Dikkat!


Her zaman harcamalar için uzun vadeli düşünmemiz gerek. Haliyle bu kötücül gezegenler kova burcunda birleşiyor. Yani vizyoner ol diyor bize. Sonraki plan ve hedefleri düşün! Elinde varsa bile şimdi harcama... Taksit yap diyor.


Zaten önümüzdeki haftalarda da bizden almak istedikleri ücretler için kuruluşlar, bankalar, devlet vb. hep taksitlendirme yoluna gidecek… Birlikte gözlemleyeceğiz…


Eyleme geçeceğimiz kolektif konular ve sosyalleşmekle ilgili git-geller, kısıtlılıklar hâkim olabilir. İhtiyaçlarımızın ön planda olduğu hafta genelinde çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmek için fiziki güç göstermede zorlanmalar yaşayabiliriz. İletişim kurmak, paylaşmak, bir bilene danışmak fayda sağlayabilir.


Gerçekçi olun, sorunları bilin ama kurban rolünden de çıkın! Bu durumları sadece siz yaşamıyorsunuz. Sosyo ekonomik durumumuz, yaşadığımız ülke her neresi olursa olsun yaşadığımız sorunlar hepimiz için ortak!


Akışa teslim olmayı deneyimlemek zihnimizdeki kaosu sakinleştirecek. Zihinsel olarak abartılı düşüncelerden ve varsayımlardan uzak durmak vesveseleri aza indirgeyecektir.


Genel akışa bakıldığında bu hafta iletişim konularında sınanacağız. İletişim gezegenimiz Merkür, güzel açılar kuracak fakat tam bir uyum değil. Bize bir irade açısı sunacak. Yani yapmak istediklerimiz için önümüze kırmızı halı serilmesini beklemeyelim. Önce biz niyetimizi belli edecek, ihtiyacımızı söyleyecek, hak etmediğimiz durumu –ben dili ile – karşı tarafa belirteceğiz. Sonra çözüm için bekleyeceğiz.


Kök çakra çalışmaları yapmak bu konularda iyi gelebilir. Afrika dansları, zumbalar, vurmalı çalgılar dinlemek, kırmızı tonları giyinmek ve zinde kalmanızı sağlayacak aktiviteler ile ilgilenmek iyi gelecektir.


Kontrolü elden kaybetmemek hafta genelini huzurla geçirebileceğimizin bir göstergesi olacak.


Bugüne kadar kolaylıkla konulara odaklanıyorduk. Fakat artık fiziki gücümüz de yetersiz gibi geliyor. Ani kararlar alabilir ve irademizi zorlamak yerine aman ne olursa olsun diyerek kontrolü kaybedebiliriz. Dikkat!


Bize ters gelen konuların üstesinden gelmek için es vermek gerekecek!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Güneş sizinle. Özellikle 9 Nisan Koç Burcu’nun şeref derecesinde olan bir Güneş sizi selamlayacak. Onurunuz, haysiyet ve kişiliğinizden ödün vermediğiniz ve hak ettiğiniz değeri görmek için en beklenti içinde olduğunuz zaman bu hafta...


Haftaya başlarken ihtiyaçlarımızı gerçekleştirme noktasında harekete geçemeyen bir enerji içerisinde hissedebiliriz. “Bütün sorumlulukları tek başıma üstleniyorum” gibi bizi olumsuza sevk eden düşünceler ile kendimizi yıpratabiliriz.


Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve beklentiler bu haftanın ana teması olacak. Kontrolümüz dışında gelişen durumlara tepkisiz kalmak istemeyeceğiz. Sosyal yardımlaşma aktivitelerine katılmak size evrenin bir mesajı olabilir. Başkalarının eksik ihtiyaçlarını görmenize vesile olan bu enerji sizde tamamlanmaya vesile olabilir.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Mars – Satürn Kova kavuşumu sizin için en zor zamanlara işaret ediyor. Bu sefer kadersel zorluklarla yüzleşeceğiz belli ki. Boğa Burcu her burçla anlaşır ama iş Kova’ya gelince belki de en çok anlamakta zorlandığı bu burçtur. (Boğa-Kova kontra-antiscia) Fakat bu hafta önsezileriniz kuvvetli olacak.


Sizi üzen yıpratan ne varsa bunu fark etmek için doğru bir zaman. Meditasyon, yoga vs. gibi çalışmalara yönelmek faydalı olabilir. Oruç tutuyorsanız ekstra fayda getirir. Şimdiden kabul olmasını diliyorum.


Buna ek olarak saksıların toprağını değiştirerek enerji bütünlüğünüzü sağlayabilirsiniz. Beklediğiniz destekler için mücadele vermeniz gerekebilir. Özellikle maddi konularda bu hafta daha çok iletişime geçmelisiniz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Hayat felsefesini değiştirme zamanı. Kalıpları orta yerinden kırmak için iki yıllık bir döngünün başladığı haftadasınız sevgili ikizler. Sorumluluk almak, daha çok çalışmak size desteklerin artmasını sağlayacak. Sizi bilen, maçlarınızı gören kişiler size destek sağlayacaktır.


Toksik ilişkilerden arınmak isteyebilirsiniz. Aman canım hayatta bu erkek/kadın dan başka bir çok kişi var. Ben niye bu kişiye ya da konuya saplı kalıyorum ki? Diyeceğimiz bir hafta…


Kendine özgü duruş sergileyen marjinal kişiler daha çok ilgimizi çekecek. Size bir katkı sağlayan, sizin görüşlerinize sağlıklı bakışlar sunabilen kişilerle birlikte olmak iyi gelecektir. Böyle kişiler yoksa da bu konularda bir kitaba başlamak, bir film izlemek de hayat görüşünüzü beslemek adına size iyi gelecektir.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Maddi koşullarda stresi diğer herkesten çok hissedeceğiniz bir hafta olacak. Haftanın ilk günleri sizi destekleyecek fakat hafta ortasından sonra iletişim trafiğini hissedeceksiniz. İlgilendiğiniz ya da konuştuğunuz kişiler / konular sizi kendinize döndürecek. İçsel muhakeme yapacaksınız. Ben burada ne düşündüm? Ne hissettim? Neden bu zamana kadar bu blokajın üstesinden gelemedim? Gibi sorular bu hafta sizleri bekliyor.


Ortak kazançlar, miraslar, borç ve ödenekler için hamle zamanı. Bu konularda iki yıllık döngünüz başlayacak. Hazır Merkür de retro olmadan (varsa) bu konularla ilgilenmeye çalışabilirsiniz.


Kadınlarla olan ilişkilerimizde ya hep ya hiç mantığında zorlanmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İkili ilişkilerimizde aşkta derin ve coşkulu birliktelikler başlayabilir. Evren, geleceğe yönelik projelerinizi sıkı çalışarak başarabileceğinizi gösterecek. Fakat burada ihtiyaçları iyi belirlemelisiniz. Kimin neye ihtiyacı varsa önce onu belirlemeli sonra eyleme geçmelisiniz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

2 yıllık döngü bu hafta başlıyor. Sizlerin tam karşıt burcunda gerçekleşecek. Kimi kendinizle denk tuttuğunuzu, hangi konularla kendinizi kıyasladığınızı sorgulama zamanı. Size destek ya da engel olan kimler var? Ya da hangi konular? İşte bu karşılaştırmayı yapmak için ideal bir zaman.


Evlilik ve ortaklıklar için yoğun bir döngü. Çok fazla sorumluluk alabilir ya da tüm sorumluluğu üstünüzden atmak isteyebilirsiniz. Çıkış noktanız farklı stratejiler belirlemek olacak. Yani ya hep ya hiç mantığı ile ilişkilerinize zarar verirsiniz fakat perspektifi geniş tutmak sizi sakinleştirecek ve kontrolü kaybetmemenize vesile olacaktır. Bunun için yürüyüş yapmak, ortam değiştirmek, yabancı bir yerde vakit geçirmek iyi gelebilir. Alışverişi abartmamakta fayda var. Fakat dışı değil içi süsleyen ürünlerden de faydalanmalısınız. Bu bir kitap olur bir kültürel aktivite olur…


Yeni yerleri deneyin. Örneğin hiç gitmediğiniz bir kültür merkezinde bir oyun izleyin, bir aktiviteye katılın. Çok iyi gelecek. Dönüşlerinizi, deneyimlerinizi bekliyorum.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Ani kararlar, hızlı çözümler bu hafta sizleri yorabilir. Yeni Özellikle borçlar, alacak verecekler konusunda iletişime ve aldığınız kararlara dikkat etmelisiniz. Odak noktamız bu konular üzerine şekilleniyor.


Maddi koşullar başak burcunun her zaman düzenini, bozmuştur çünkü mükemmeliyeti arayan doğa yapınız işin içinde maddi konular girdiğinde hiçbir zaman mükemmel olmaz. O nedenle bu hafta biraz iç sıkıcı gelecek.


Ama iyi şeyler de var. Özellikle aşk, tutku, sanat, uyum ve denge gezegeni Venüs bu hafta sizin karşıt burcunuza geçiyor. Zaten burada Jüpiter ve Neptün de vardı… Yani biraz daha suyundan koyduğunuz yemek sizi bekliyor. İlişkilerde uyum, huzur arayışı, çok sevdiğiniz bir arkadaşınız/dostunuzla güzel bir akşam yemeği, bir aktivite bu hafta sizleri bekliyor diyebilirim.


Ebeveyn olmayı planlayan sevgili başakları bu hafta gökyüzü enerjileri olumu yönde destekleyebilir. Aile içi konularda çözümsüz kalabilirsiniz. Bu durum motivasyonunuzu etkileyebilir ve hayal kırıklığı ihtimalinizi arttırabilir.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Bu hafta başkalarını kendinizden daha çok düşünerek kurtarıcı rolüne girebilirsiniz. İkili ilişkilerde sadakatinizin sorgulandığı bir döngü sizi bekliyor diyebiliriz. Hak, hukuk, adalet konusunda daha duyarlı olacağız.


Merhamet hissiyatının güçlü olduğu bu günlerde, bir kap su ile sevimli canlılarımıza yardımcı olarak şifa enerjisinin geri dönüşümünü görebilirsiniz.


Çalışma ortamında göstermiş olduğunuz büyük özveriler, karşılığını bulabilir. Öyle ki bu bir beklentiyle olmayacak fakat siz isteklerinizi belirttiğiniz müddetçe bu karşılığı alabileceksiniz.


Hastalıklara dikkat etmekte fayda var. Özellikle zorlu evlerde önemli gezegenlerin seyri sizi bekliyor. Sağlığınıza iki katı önem göstermeniz gerekecek. Aşk, hobi ve ilgi alanlarınızda iki yıllık bir döngü başlıyor. Diğer haftalarda bu konularda daha çok konuşacağız…


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Son zamanlarda alınan kararları yeniden gözlemleme haftası. Doğru mu yaptım? Keşke yapmasaydım? Bu işin sonu nereye gidecek? Sorularını kovalayacağımız bir haftadayız. Sizi destekleyen birçok konu ile de karşılaşacaksınız. Aslında buna ilahi bir şans diyebiliriz. Özellikle niyetleriniz iyiyse önümüzdeki iki yıllık süreç sizler için önemli kapılar açabilir.


Mars ve Satürn bu hafta Kova Burcu’nda kavuşuyor. Kova sizin tamamlanma doğanız diyebilirim. (Antiscia) Ve bu kavuşumun etkisi iki yıl boyunca sürecek. Belirli iniş ve çıkışlar da yaşanabilir ama özünde artık size hizmet eden konular /kişiler/ planlar ile yaşamınıza devam edeceksiniz.


Ateşli rahatsızlıklar, baş ağrıları bu hafta artabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Diğer yandan sorumluluklarla ilgilenmek için de güzel bir zaman. Manikür, pedikür vb. tüm ihtiyaçlarınız da buna dâhil. Bu konularda ay takvimlerimizden faydalanmanızı dilerim. Zorlu sporlar ve ağır yemeklerden uzak durmak, Ramazan Ayı’ndayken beslenme ve vücut sağlığınızla ilgilenmek de iki katı güzel dönüşler almanıza vesile…Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Haftaya finansal olarak rahat bir nefes alarak ve kariyer yaşamlarımızdaki hedeflerimize odaklanabileceğimiz bir enerji altında başlayabiliriz. Yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Zaman zaman karalarımızda değişimler yaşayabiliriz.


Yeni farkındalıklarımızla olumlu yönde dönüşümler yaşayabileceğimiz hafta boyunca bağışıklığımızı üst seviyede tutmaya dikkat edelim. Motivasyonumuzu yüksek tutmak adına ruhumuza iyi gelen faaliyetlere yönelmek faydalı olabilir.


Evde / ofiste bazı aksaklıklar olabilir. Elektronik eşyalarımızda bozulmalar vb. gibi. Aile içi beklenmedik sorunlarla yüzleşmeye açık bir enerji içindeyiz Hızlı karalar almak ve ev taşımaya start vermek için de uygun bir zaman değil.


Spekülatif yatırımlarda riskli bir enerji içinde olabiliriz. Kontrolümüz dışında para çıkışları yaşayabiliriz. Geçmişte ödemeyi unuttuğumuz bir borç tekrar gündemimize gelebilir. Çevremizden gelebilecek yardım taleplerine karşı temkinli davranmalı ve alma verme döngümüzü iyi korumaya özen göstermeliyiz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Haftaya ailevi konularımızı ve kariyer planlarımızı gözden geçirerek başlamak isteyebiliriz. Finansal konularda bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Gereksiz harcamalara karşı da temkinli olmak faydalı olabilir.

Bu dönem yatırım değil eldekini koruma dönemi. Özellikle siz Oğlaklar için stabilite ve sürdürülebilirlik ön planda olacak.


Bu durum sadece çalışma ya da maddi koşullar değil. İlişkileriniz, değerleriniz ya da harcadığınız zaman için de geçerli. Yani daha çok sorumluluk ve stres yükü taşımak yerine var olanı idare edebilecek planlar içinde olmak sizi dengeye çekecektir.


Beklediğimiz bir paranın gecikmesi bu hafta bizi meşgul edebilir. Sağlığımıza ve bağışıklığımıza ekstra özen göstermek gerekebilir. Arkamızdan dönen işlerle ve iftira gibi gerçek olmayan krizli durumlara açık bir enerji üzerimizde hâkim olabilir.


Enerjisini sevmediğimiz ve bizi ruhsal olarak aşağıya çekebilecek kişilerden uzak durmaya özen gösterelim. İçimizdeki gücü huzurla keşfetmeyi deneyimleyelim.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

İki yıllık dönüş bu hafta sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Satürn ve Mars kavuşumu sizi önümüzdeki iki yıllık süreçte etkileyecek. Her ikisi de kötücül etkiler barındırıyor ve sevilmeyen (malefik) gezegenler fakat bu durum sizde gaz ve fren ayarı yapmanızda yetenek verecek. Yani yolunuzda ilerlerken nerede fren nerede gaz pedalına basacağınızı biliyorsanız sizi gayet mutlu edecek, başarılı kılacak bir etki!


Zaman zaman yapmam dediğimizi, hayır olmaz dediğimizi yaparken kendimizi bulabiliriz. Sıkça fikirlerimizde değişiklik yaşayabiliriz. Elimizdeki koşul ve imkânların hızla değişikliğe uğrayabileceği bu zamanlar içinde şartlarımızı fazla zorlamamaya özen göstermek isteyebiliriz.


Yaşam standartlarımızdaki beklentilerimizi yüksek tutmak aleyhimize olabilir. Haftanın son günlerinde yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Gereksiz harcamalarımızda artış yaşayabiliriz. Kişisel hırslarımıza ve takıntılarımıza yenik düşmemek faydalı olabilir. Finansal riskli yatırımlar için de uygun bir zaman içinde olmadığımızı dikkate almayı ihmal etmeyelim.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Hayatımızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabileceğimiz bir haftaya başlıyoruz. Eyleme geç zamanı değil, dur otur arkana yaslan biraz soluk al ve dinlen zamanındayız.


Çünkü çevremizdeki olup bitenlere daha duyarlı olacağınızı, düşünmeden fikirler üreteceğinizi gösteriyor. Biraz arkamıza yaslanıp etrafımızda olanı biteni, sakin kalıp gözlemlemek enerjimizi yükseltecek. Odaklanma ve yoğun çaba gerektiren konular sizi zorlayabilir. Bir türlü şu konuya odaklanamıyorum modunda gezebilirsiniz.


Acele işe şeytan karışır tümcesine dikkat edelim. Fikirlerimiz eylemlerimizden daha hızlı. Yani bedenen yorgun düşsek de zihnen uyanık olduğumuz için senkronizasyonu kaçırabiliriz.

Diğer yandan aile ile ilgilenmek olumlu olacak. Özellikle ebeveyn balıklar; çocuklarınızla Dil gelişimi ve yürütme aktivitelerini deneyimleyebilirsiniz.


İhtiyaçlarınız ve ruhunuzun ne istediği arasında tutarsızlıklar sizi zorlayabilir fakat ev işleri ile ilgilenmez sizi rahatlatacaktır. Aylık ev işleri takvimimize göz gezdirmeyi unutmayın.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page