top of page

04 EKİM HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...Sevgili Arkadaşlarım,


Yeniay’ın yenilenme enerjileri altında biraz zorlu bir enerji altında yeni bir haftaya başlayabiliriz. Bol Retro’lu bir dönemi yaşıyoruz.


Haftanın ilk günü yanlış anlaşılmalara da açık bir zaman dilimi olabilir.

İç huzursuzluklara açık bir dönemi deneyimleyebiliriz.


İkili ilişkilerimizde dengesizlikler yaşayabilir ve kendimizi daha çok sorgulayabiliriz.

6 Ekim’de Mars’ın da eşlik ettiği 13 derece Terazi yeniayı saat 14.05’te gerçekleşecek. Ayrıca detaylandıracağım…


Merkür’ün Retro seyrinde olduğu bu süreçte gündemimizde daha çok ilikli ilişkiler ve ani aldığımız kararlar olabilir. Şimdiden hayatımıza damgasını vurabilecek kararlardan, hırslı ve takıntılı duygulardan uzak durmaya niyetlenmeliyiz. Kazalara, sakarlıklara, dengesizlere açık bir zaman dilimini deneyimleyebiliriz.


Algorap sabit yıldızı ile Mars’ın birlikteliği aynı zamanda bize rüzgarlarda artış, fırtına gibi hava olaylarının yaşanabileceğini, hava yolu ile bulaşan salgın hastalıkları ve ayrıca ateşli hastalıklarda da artış yaşanabileceğini de anlatmaktadır.


Etkileri pek iyicil görünen bir birleşim değildir. Ayrıca Mars Terzi Burcu’nda doğası gereği rahat edemediği bir yerleşimde olduğunu da hatırlatmak isterim. Bu dönemde bireysel olarak her birimizin dengesiz çıkışlar içine sürüklenmesi gayet doğal bir süreçtir. Sakin kalmaya gayret etmek yaşamımızı mutlaka kolaylaştıracaktır.


7 Ekim’de saat 14.21’de Venüs, Yay Burcu’na geçiş yapıyor. İkili ilişkilerimizde daha keyifli vakit geçirmeye odaklanabileceğiz. Bu süreç ruhsal olarak bizlerin korkularımızdan ve hırslarımızdan uzaklaşmamıza vesile olabilir.


5 Ekim günü yeniden portal açılıyor ve Merkür, Güneş’in kalbindeki (cazimi) yerleşimi güzel olumlu yönde etkiler taşıyacak. Dileklerimizi, isteklerimizi gökyüzüne uçurarak bu güzel günü olumlu yönde değerlendirebiliriz. Adeta göklerin kralı kucağını açıp bizlerin sesini duymak istiyor olabilir. Sokaktaki sevimli dostlarımızı ve yardımımıza ihtiyacını olduğunu düşündüğümüz kişileri bugün elimizi koşulsuz uzatmayı unutmayalım.


Haftanın ilk yarısında Venüs’ün son derecelerinde olması sebebi ile kişisel bakım açısından uygun bir haftada olmadığımızı da hatırlatmak isterim.


Yeniayın aynı zamanda Uranüs’e yapacağı zorlayıcı enerji bize yolunda gitmeyen var olan düzeninde değişmesi gerektiğini anlatıyor olabilir. Ekim ayı ülkemiz ve bireysel olarak hepimizi etkileyebilecek türden olaylara gebe olabilecek bir ay olabilir.


Ülkece bizi endişelendiren, kaygılandıran ve ekonomik dalgalanmalara açık bir zaman dilimini yaşayabiliriz.


Bu süreç içinde yeniayın hepimiz adına huzur, sağlık ve beklediğimiz olumlu yönde yaşamlarımıza değişimler getirmesi dileğiyle…


Şifa Olsun...


  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Yeni bir haftaya ikili ilişkilerimiz ve iş ortaklıklarımızda bazı farkındalıklar kazanabilir ve kadersel olarak yollarımızı ayırma kararı alabiliriz. İlişkilerimizde dengeyi kurmakta zorlanabilir ve zaman zaman yön kaybedebileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Kariyer alanlarımızda bazı konuları tekrar ele almak ve düşünmek zorunda kalabiliriz. Hayatımızda netlik kazanmamış konular var ise karar almak adına aceleci davranmamalıyız. Bizler için yeni bir geçiş öncesi krizli bir dönem olabilir. Arkamızdan gizli saklı yapılan işler bu süreçte önümüze çıkabilir. Empati duygumuzu kaybetmeyelim ve meditasyon yaparak dengede kalmayı deneyimleyebiliriz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Yeni bir haftaya günlük rutin işlerimizle ilgili, çalışma ortamlarımızla ya da sağlığımızla ilgili bazı çıkabilecek krizleri yönetmek zorunda kalarak başlayabiliriz. Yaşamımızda değişime ve özgürlüğümüze çok önem verebileceğimiz bir dönem olabilir. Kişisel bakım ve estetik dokunuşlar için uygun bir hafta olmayabilir. Finansal anlamda alma verme dengemizi korumaya dikkat etmemiz gereken bir dönem olabilir. Önümüze çıkabilecek yeni yatırım fırsatlarını sakince değerlendirmeli ve uzun vadeli olmasına dikkat etmeliyiz. Daha önceden başlattığımız yarım kalan işlerimizi tamamlamak ve sonuca varmak için uygun bir zaman olabilir. Bel ve böbreklerimizde hassasiyet yaşayabiliriz. Bol sıvı tüketerek suyun şifasından bu hafta özellikle yararlanalım.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Yeni bir haftaya ev ve ailevi konularla ilgili yeni oluşan gündemlerle başlayabiliriz. İkili ilişkilerimizde ani farkındalıklar yaşayabiliriz. İlişkilerimizi bu süreç içinde doğru yönetmeyi öğrenmek zorunda kalırken duygusal anlamda iniş ve çıkışlara açık bir enerji altında olabiliriz. Belki de geçmişle yüzleşmek zorunda kalabileceğimiz olaylarla karşılaşabiliriz. Yaşamımızda umut vadeden olumlu gelişmelerde önümüze aniden çıkabilir. Çocuklarımıza karşı daha anlayışlı olmalı, aramızda ki saygıyı korumaya ekstra önem göstermeli ve agresif sert söylemlerden uzak durmayı denemeliyiz. Haftayı sakin geçirmek adına suyla bolca temas halinde olabilir ve bilinçaltımızdaki sakladığımız olumsuz duygularımızı suya akıtmayı deneyebiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Yeni bir haftaya yakın çevremizle yarım bıraktığımız plan ve projelerimiz üzerine görüşerek ve yeni fırsatlar yakalayarak başlayabiliriz. Aile içi iletişimde çok dikkatli olmamız gereken bir dönem olabilir. Eşitlik, denge ve uyum arayışında olurken ailevi konularda geçmişten gelen konularla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Kendimizi daha çalışkan bir ruh hali içinde hissedebiliriz. Yaşadığımız sağlık problemler var ise bu haftanın enerjileri ile olumlu güzel yönde gelişmelerde yaşayabiliriz. Çalışma ortamlarımızda kendimizi iyi hissettirebilecek olumlu gelişmelerde karşımıza çıkabilir. Hafta genelinde bol sıvı tüketerek ve kendimize biraz zaman ayırarak olumlu yönde dengede kalmayı deneyebiliriz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Yeni bir haftaya finansal olarak yeni fırsatlar yakalayarak başlayabiliriz. Yakın çevre kardeş, kuzen ilişkilerimizde geçmişte üstünü örttüğümüz olaylar var ise onların tekrar gündeme geldiğine şahit olabilir ve ruhsal olarak enerjimizi düşük hissedebiliriz. Programsız kısa seyahatlerimiz oluşabilir bu haftanın enerjilerinde karayolu ile yapacağımız yolculuklarda trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyelim. Kazalara, sakarlıklara açık bir atmosfer hâkim olabilir. Uzun zamandır beklediğimiz bir haber var ise olumlu yönde tarafımıza ulaşabilir. Ailemizdeki kadın figürlerden beklediğimiz bir yardımı alabilir olumlu yönde değişim ve dönüşümler yaşayabiliriz. Kendi iç sesimize yönelebilir, yakın çevremizle fikir ayrılıklarına açık bir haftayı deneyimleyebiliriz. Ruhsal çalışmalar, meditasyon yaparak ve doğada iç sesimize vakit ayırarak ayrıca öncelikle kendimize değer vererek haftayı olumlu yönde geçirmeyi deneyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Yeni bir haftaya haraketli, huzurlu ve heyecanlı bir atmosfer altında başlayabiliriz. Finansal anlamda rahat bir nefes alabileceğimiz bir dönem olabilir. Sosyal çevremizde ve kariyer alanlarımızda adeta haftaya damgamızı vurabiliriz. Önümüze yeni yatırım fırsatları gelebilir. Riskli yatırımlara girmeden önce son bir kez daha düşünmeyi ihmal etmeyelim. İkili ilişkilerimizde geçmişten gelen bir kırgınlığımız ya da çözüme kavuşturamadığımız bir sorunumuz var ise bu haftanın enerjileri altında olumlu yönde gelişmeler yaşayabilir ve kalıcı yönde kararlar alabiliriz. Haftanın enerjilerini kırmızı tonlarında kıyafetler ve aksesuarlar tercih ederek ve bolca suyla temas ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Yeni bir haftaya yurtdışı bağlantılı işlerimiz var ise olumlu yönde beklediğimiz haberleri alarak başlayabiliriz. İkili ilişkilerimizde daha çok geri planda durmak isterken kendimizi zihinsel olarak iş yaşamımızdaki plan ve projelerimize odaklayabiliriz. Alerjik reaksiyonlara ve zehirlenmelere açık bir atmosfer altında olabiliriz. Özellikle bu hafta yediklerimize ve içtiklerimize ekstra olarak dikkat edelim. Yakın çevre ilişkilerimizde fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Güç çekişmelerinden ve krizli ortamlardan uzak durmaya niyet ederek bolca toprakla temas edebilir ve haftanın gergin enerjilerini olumlu yönde toprağa akıtmayı deneyimleyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Yeni bir haftaya iç sesimize yönelerek biraz kalabalıklar içinde yalnız kalmayı tercih ederek başlayabiliriz. Bu haftanın yenilenme enerjileri altında daha önceden yarım bıraktığımız işlerimizi olumlu yönde tamamlayarak sonuca ulaştırabiliriz. İkili ilişkilerde kafamızı karıştırabilecek farkındalıklar yaşarken daha temkinli davranmayı tercih edebiliriz. İkili ve sosyal ilişkilerimiz açısında dikkatli olmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Kontrolümüz dışında olaylarla karşı karşıya kalabiliriz. Sağlıkla ilgili beklenmedik gündemler yaşayabiliriz. Ruhsal ve bedensel enerjimizi korumaya dikkat edelim. Arkamızdan çevrilen gizli kapaklı işler önümüze gelebilir. Hafta genelinde yeşil tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih edebilir ve doğada biraz iç sesimize yönelebilir ve ruhsal çalışmalar yaparak şifalanmayı deneyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Yeni bir haftaya sosyal çevremizde yeni düzenlemeler yaparak ve daha çok geleceğimizle ilgili plan ve projelerimize yönelerek başlayabiliriz. Kapattığımız bir konu sosyal çevremizde tekrar önümüze çıkabilir ve bir haksızlıkla karşı karşıya kalabiliriz. İletişimimize ve ağzımızdan çıkan sözlerimize ekstra dikkat edelim. Denge ve uyum arayışında olurken kontrolümüz dışında krizli, dengesiz ve uyumsuz yönde durumlar yaşayabiliriz. Keyfi olarak bir estetik yaptırma planımız var ise bu haftanın enerjileri bıçaklı bir operasyon için uygun yönde olmayabilir. Daha çok haftayı iş odaklı olarak yarım bıraktığımız plan ve projelerimize yönelerek olumlu yönde değerlendirebiliriz. Hafta genelini bolca suyla temas ederek suyun şifalanma enerjilerinden faydalanarak olumlu yönde dengelemeye niyetlenebiliriz.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Yeni bir haftaya kariyer alanlarımızda denge arayışı içinde olabilir ve kendimizi toplum önünde rahat ifade etmekte zorlanabileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Yoğun çalışma temposu altında kendimizi ruhen yorgun hissedebileceğimiz bu dönemde agresif çıkışlar yapmamaya özen göstermemiz gerebilir. İkili ilişkilerimizde önemli kararlar almak isteyebiliriz. İş alanlarımızda daha önceden yarım bıraktığımız bir projemiz var ise bu dönemin enerjisi altında olumlu yönde yarım bıraktıklarımıza yönelebilir ve tamamlamak için kendimizi motive edebiliriz. Kariyer ve aile yaşamımızda adaletsiz durumlarla karışılabileceğimizin farkında olarak haftayı sakin geçirmeye niyetlenelim. Hafta genelinde mavi tonlarında kıyafet ve aksesuarları tercih edebilir tabiat anaya ufak bir tohum ederek ruhsal yorgunluğumuzu toprağa akıtmayı tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Yeni bir haftaya daha çok geleceğimizle ilgili aldığımız karaları bir kez daha gözden geçirerek ve yurtdışı, uzaklarla bağlantılı işlerimize yoğunlaşarak başlayabiliriz. Hukuku bir meselemiz var ise bazı aksaklık yaşayabileceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak sakin kalmalı ve bu haftanın enerjilerinde yaşadığımız bir haksızlığı hukuki yolla almayı değil pozitif iletişimin gücüne inanarak sonuca kavuşturmayı deneyebiliriz. Yeni bir eğitime başlamak yerine daha çok yarım bıraktığımız bir eğitim ya da projemiz var ise yeniayın enerjileri altında olum yönde yarım bıraktıklarımızı sonuca ulaştırmayı değerlendirebiliriz. Hafta genelinde kırmızı tonlarında kıyafetler tercih edebilir ve meditasyon gibi ruhsal çalışmalara yönelerek olumlu yönde dengede kalmayı deneyebiliriz.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Yeni bir haftaya ortak gelirler alanımızda bazı dengesizlikler yaşayarak başlayabiliriz. Kredi baş vurusu yapmak için uygun bir haftada olmayabiliriz. Finansal anlamda dengesizlere açık bir hafta olabilir adeta yön kaybedebiliriz. Kadersel olan birlikteliklerimizde ani farkındalıklar yaşayabilir ve kendimizi kime neyi ne kadar veriyorum gibi sorgulayabiliriz. Kontrolümüz dışında krizlerle dönüşüm yaşamak zorunda olabiliriz. Finansal anlamada bizi rahatlatabilecek beklediğimiz bir fırsatı yakalayabiliriz. Aile içinde bir bireyin sağlığı ile ilgili beklenmedik bir durumlar yaşanabilir. Aceleci davranmadan haftayı sakinlik ve sükûnet içinde geçirmeye niyetlenelim. Ruhsal olarak şifalanmak adına inancımıza göre ritüeller ve meditasyon yapabilir, doğada topraklanarak olumlu yönde huzuru ulaşmayı deneyimleyebiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page