top of page

02 OCAK '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ
02 Ocak 2023 Haftalık Burç Yorumları


İÇE YOLCULUK ZAMANI


Ne dolu bir yıl var önümüzde... Yıllar, yıllar sonra Plüton’un burç değiştireceği; köklü, kitlesel, nesillerden nesillere aktarılacak yeni öykülerin başlangıç tohumları atılacak bu yıl...


İçimizden birileri çok ama çok önemli değişimlerin öncülüğünü üstlenecek.


Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisindeki en temel katmanda yer alan konuları yani beslenme ve barınmayı köklerinden değiştirecek bir yıl bizi bekliyor.


Hiç tanımadığımız, bilmediğimiz alanlara gireceğiz. Bize yabancı ortamları sadece bilmek, öğrenmekle yetinmeyecek üstüne bir de sorumluluklar alacağız. Özellikle Satürn Balık transiti bizi derin sulara, kıyıdan uzaklaşmaya davet edecek...


Bu haftaya ise Merkür Neptün etkileşimi ile giriyoruz. Takibinde Venüs, burç değiştirerek büyük iyicil Jüpiter ile açı kuracak. İlginç bir deneyim olacak. Merkür’ün de gerilediğini düşünürsek yarım kalmış kutlamalarımız, içimize attığımız, yaşayamadığımız sevinçlerimizi gün yüzüne çıkaracak bir hafta olabilir.


TERAPİ ZAMANI


Tam tersi içe kapanıp, mağaraya saklanıp, içsel muhakeme yapmaya da zorlanabiliriz ama her iki seçenekte de kendimize saygımızı arttıracağız.


Ertelediğimiz yas süreçlerini yaşamak için fırsatımız olacak. Ya da ertelediğimiz kendimizi, kendimizle zaman geçirerek tamamlamaya çalışacağız.


Bu hafta psikolojik danışmanlıklara, terapilere, kökte, derinde saklanan korku, kaygı ve endişelere çözüm için bir ışık tutacak. Bu yolları aşmak için irade bizde olacak... Değerlendirin!


Mutlu haftalar diliyorum!


Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Sosyalleştiğiniz her alanda uyumu hissetmek isteyeceksiniz. Sosyal ortamlarda sevgi alıp verme konusunda şanslı bir süreç sizi beklemekte. İletişimde sizlerle aynı düşünen kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Çevrenizin genişleyebilir. Ruhumda bitmeyen savaş nedir? Sorusunun cevabını bu hafta bulabilirsiniz. 7 Ocak’ta Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Sizlerin ev yuva ata kökler evinde olacak. Aile bağları ile kopamadığınız bilinçaltı derinliklerinde ne varsa bu konuda sizi yapılandırabilir. Ev içinde tartışmalara ve ani kopuşlara dikkat etmenizde fayda var. İletişimde yanlış anlaşmalara maruz kalabilirsiniz.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Toplum içinde nasıl göründüğünüze daha çok önem verebilirsiniz. Aynı zamanda sizlerle aynı konumdaki biriyle uyumu yakalayabilir ve bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Patronlarınızın takdirini kazanabilirsiniz. Kadınların kıskançlığına maruz kalabilirsiniz. İçsel olarak uzun zamandır cesaret edemediğiniz konular varsa tekrar sizleri düşünmeye zorlayabilir. 7 Ocak’ta gerçekleşecek olan Yengeç burcunda dolunay, zihinsel gerginlikler yaşatabilir. Kardeşlerinizle alakalı gündem ortaya çıkabilir. Özellikle sizden saklanan bir olay gün yüzüne çıkabilir. Çocukluk döneminize ait yaşadığınız bir olayın psikolojik çözümünü bulabilirsiniz.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Farklı kültürlere olan ilginiz aratabilir. Yabancı kültürdeki insanlarla bir araya gelebilir, bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Akademik kariyer yapıyorsanız eğer, gurup toplantılarında sözcü olarak kendinizi gösterebilirsiniz. Dini yerlere ziyaretler gerçekleştirebilir ve bir öğretiye ilgi durabilirsiniz. 7 Ocak’ta gerçekleşecek olan Yengeç burcunda dolunay, sizleri alma verme dengesi konusunda karar almanızı sağlayabilir. Bu konuda sorgulamalar yapabilirsiniz. Size değer veren kişilerle, vermeyenlerin ayrımına varacaksınız. Maddi kazancınız bir süredir iyi gitmiyorsa neden olan sorun gün yüzüne çıkabilir.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


İnsan isterse neler yapabilir? Sorusu gündeminizde olabilir. Sevdiğiniz kişilerin size ayırdıkları zamanı sorgulayabilirsiniz. Koşulsuzca sevgi ve yardım duygunuzun suistimal edildiği düşüncesi içerisinde olabilirsiniz. Diğer yandan eşin ya da başkalarının maddi kaynakları, miras konusunda şanslı etkiler sizi beklemekte. Borçlarınızı yapılandıracağınız bir süreç olabilir. 7 Ocak’ta gerçekleşecek olan burcunuzdaki dolunay evliliğinizi sorgulatabilir. Bitmeyen sürüncemeli ilişkiniz varsa sonuçlanabilir. Bu dolunayda sizi kimse susturamayabilir. Küsmek yerine eyleme geçeceksiniz.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Karşınıza çıkan fırsatları kaçırmayacaksınız. Eğer yurtdışı bağlantılı bir iş yapıyorsanız bu süreçte yeni kapılar açılabilir. Sadece Merkür retro seyrini unutmadan girişimde bulunmanızda fayda var. Uzun süredir işsizseniz uluslararası bir firmada iş fırsatı bulabilirsiniz. Sıla özlemi çekebilirsiniz. İnziva evinizde 7 Ocak’ta Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Kim dost görünen düşmanmış bunu deneyimleyebilirsiniz. Diğer yandan Duygusal ihtiyaçlarınızı size sorgulatabilir. Uzun zamandır yalnız iseniz bu süreçte hayatınıza birini almak isteyeceksiniz. Bir beraberliğiniz var ise evliliğe adım atmak isteyebilirsiniz.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Sevgide hesaplaşmaların sonlandığı bir hafta olacak. Sevgisini tekrar kazanmak istediğiniz birileri varsa sizler için şanslı bir dönem olabilir. Çocuklarınızla ilgili bir konu tekrar gündeme gelebilir ve anlayışınızla sorunların üstesinden gelebilirsiniz. İş ve çalışma koşularınıza uyum ve ahengin artacağı bir süreç. Çalışma masanızı tekrar dizayn etmek, modern sanat anlayışını yansıtan objeler koymak isteyebilirsiniz. 7 Ocak’ta Yengeç burcunda dolunay gerçekleşecek. Bazı arkadaşlıklarınızı sonlandırabilirsiniz. Umut Ettiğiniz konuları daha gerçekçi bir şekilde gözden geçirebilirsiniz.
Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Sevgi alma verme konusunda şanlı etkiler devrede. Aşk kapınızı bu dönem çalabilir. Sosyalleşmeyi seven sizler için eğlence ve neşeyi hayatınıza katabilirsiniz. Çocuklarla alakalı gündeminiz artabilir. Aileniz genişleyebilir. 7 Ocak’ta Yengeç burcunda oluşacak dolunay etkisi ile aile içinde yanlış anlaşımların ortasında kalabilirsiniz. Yaşam hedefleriniz konusunda farklı yolları denemek isteyebilirsiniz. Sosyal statünüzün değiştiği başka bir yöne evrildiği bir süreç olabilir. Anne soyu ile alakalı gündeminiz oluşabilir. Eğer aile şirketiniz varsa ayrılıp kendi yolunuza gitmek isteyebilirsiniz.


AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Sevdiklerinizin, sevgisini derinden hissedeceksiniz. Sizler duygularınızı derin yaşayan bir burçsunuz. Özellikle sevdikleriniz konusunda çok hassasınız. Uzun zamandır hissedemediğiniz aile büyüklerinizin desteğini bu süreçte görebilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek, modern çağa uygun dizayn ettirmek isteyebilirsiniz. Günlük yaptığınız tüm işlerinizde artış olabilir. Hızlı olmak zorunda kalabilirsiniz. 7 Ocak’ta gerçekleşecek olan Yengeç burcundaki dolunay, geçmişte yarım bıraktığınız bir öğrenimle alakalı fırsat yakalamanıza olanak sağlayabilir. Yolculuk yaparken tesadüfen uzun süredir görmediğiniz çocukluk arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Yakın akrabalarınızla alakalı sizden gizlenen bir olay ortaya çıkabilir.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


İletişimde sevgi dilinin hâkim olduğu bir dönem. En yakın arkadaşınız birden sevgiliniz olabilir. Bu dönem flörtöz bir tavır takınabilirsiniz. Umut ve neşeniz artabilir. İnsanları ikna etmek sizler için bu süreçte zor olmayacaktır. 7 Ocak Yengeç burcunda yaşanacak dolunay, maddi manevi değerleriniz konusunda sizleri yapılandırmaya sürükleyebilir. Kazançlarınız konusu, önemli hale gelebilir. Beslenme bozukluğu ile ilgili gündemler gün yüzüne çıkabilir. Gayrimenkul almak ve satmak için mali alanlarınızı düzenleyeceğiniz bir süreç.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Ya tamam ya da devam diyeceksiniz. Ev aile yuva ile ilgili gündemlerinizde hızlanma yaşayabilirsiniz. Bilinçaltında özgürleşme isteği yoğun olabilir. Aile ile yaşayan bir bireyseniz kendi evinize çıkmanın yollarını arayabilirsiniz. Parasal alanda yeniliklerin olacağı bir dönem. Tatlı yeme isteğiniz artabilir. 7 Ocak’ta gerçekleşecek olan Yengeç burcundaki dolunay, evliliğinizde ya tamam ya da devam kararı aldırtabilir. Eski sürüncemede olan konular tekrar gündeme gelebilir ve belki de kopma noktasını yaratabilir. İletişim sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Eğer ayrılık konusu gündeminizde değilse sabırlı olup sessiz kalmanızda fayda var.


KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Cazibeniz artabilir. Bu dönemde farklı güzellik anlayışınızla fark edileceğiniz bir süreç sizi beklemekte. Kendinizi motive ettiğiniz alanlarda, sanatsal faaliyetler gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Eski ve yeniyi birleştiren kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Yakın çevrenizde daha aktif olacağınız bir dönem olabilir. 7 Ocak’ta Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Sizlerin sağlık evinde oluşacak. Bu konularında gündemler yaratabilir. Mide hassasiyetiniz artabilir. İş çalışma koşullarınızda uzun süredir sizi yoran konular sonuçlanabilir. Çalışma arkadaşlarınızın, arkanızdan iş çevirdiği ortaya çıkabilir.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Sevginizi toplumda göstermek istemeyebilirsiniz. Bu dönem platonik ve gizli ilişkilere çekilebilirsiniz. Diğer yandan sanatla uğraşıyorsanız sizler için üretimin artığı bir süreç olabilir. Çocukluk döneminde tam olarak alamadığımız sevgiyi bilinçaltımızda sorgulayabiliriz. Sık sık kendiniz için alışveriş yaparken görebilirsiniz. 7 Ocak’ta gerçekleşecek olan dolunay sizlerin aşk ilişkiler evinizde olacak. Bitmeyen ilişkiler bitebilir, yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili birtakım gündemleriniz olabilir. Bir hobi ile uğraşıyorsanız para kazandırmadığını fark edip, başka bir alana doğru yönelebilirsiniz.


Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comentários


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page